Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek várni kéne az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek várni kéne az eljegyzéssel?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a párom 26, lassan 6 éve vagyunk együtt. A barátom apukája 1,5 hónapja halt meg (az enyém 1 éve). A párom pár hete felvetette az eljegyzés témát, hogy Ő április- május környékén szeretné. Erre az anyósomnak minden baja lett, hogy várjunk fél-1 évet. (amúgy nagyon irigy nő és csak egy fia van ki akarja sajátítani, főleg most és azóta nagyon bunkó velem) Mi nem szeretnénk nagy bulit, és még egy darabig tuti nem lesz esküvő. Többen azt mondták, hogy miért ne kérhetne meg, nem én vagyok özvegy, és a párom is közölte, hogy nem érdekel mit mond az anyja és, hogy mi élünk tovább. Szerintetek várni kéne?

Köszi a válaszokat


2012. febr. 28. 18:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Mivel a párod édesapjáról van szó és igy is akar eljegyzést, akkor az anyja nem tilthatja meg neki!
2012. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Ennyi erővel, akkor a szülinapokat sem kéne megtartani - anyósjelölted gondolkodása szerint.

Nyugodtan tartsátok meg, egy eljegyzésen amúgy se szokott dínom-dánom lenni...

2012. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom... Ha az én édesapám elhunyna, biztos, hogy egy jó ideig nem akarnék eljegyzést. Azt szeretném, hogy az egy külön szép emlék legyen, így meg a túl közeli haláleset egybemosná és azt nem szeretném. A szülőm halálát méltóképp meg szeretném gyászolni. Ugyanúgy gondolnám, ha én lennék a vőlegény, vagy ha az apósom hunyna el.
2012. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Adnachiel válasza:
52%
Nézd ne érdekeljen ki szól bele a kapcsolatotokba és hogy mennyire negatív vagy ellenszenves a felszólalása. Az, hogy felötlött a gondolat és voltatok annyira kedvesek megosztani a kedves anyukával (persze ez részetekről semmiképp nem kötelező, magánélet) csak mosolyognia kellet volna és hatalmas ujjongó gratulációba kitörni. Ne állj bele az akadályokba az én szüleim is szenvednek a nagyszülők terrorja miatt szívből tanácsolom hogy ti már az elején zárjátok le ezt mert ez egy életre szóló bele"pofázást" fog jelenteni.
2012. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
egyetértek a 3. válaszolóval! várjatok még, van időtök bőven, főleg ha egy darabig nem is akartok esküvőt. igazából az eljegyzés után 1 éven belül kellene lennie az esküvőnek. én másfél hónappal egy szülőm elvesztése után nem tartanám ezt illendőnek.
2012. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha csak "felhúznátok" a gyűrűt tavasszal, és amikor az anyós megnyugszik, akkor tartanátok a családdal egy összejövetelt, pl. karácsonykor, így már majdnem letelik a gyászév is.
2012. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat. Kb. így is 4 hónapra a haláleset után lenne, sztem egy ilyen gyász egész életen át tart ( én így érzem, akor ennyi erővel soha ne legyen eljegyzés) meg ahogy ismertem az édesapját sztem ő is örülne a dolognak. Amúgy nem is én vetettem fel a témát, hanem a párom. Mindketten szertnénk.
2012. febr. 28. 19:17
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Közeli családtagnál egy év a gyászidő. Vagyis ez illik. Most magyarázhatod, hogy titeket ez nem érdekel. Ha a párodat ennyire nem hatja meg a haláleset, plusz nem foglalkozik az édesanyja rosszallásával, akkor gondolom úgyis eljegyzitek egymást, kár volt megkérdezni itt.

Én azt tudom, ha ilyen közeli rokon halna meg, jó ideig nem foglalkoztatna a házasság gondolata.

2012. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Férjem édesapja májusban lett öngyilkos, mi attól függetlenül megtartottuk az eljegyzést júliusban, esküvőt szeptemberben. Mi így tartottuk jónak, legalább jött egy kis jó a rossz után.
2012. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%

Arra nem gondoltotatok, hogy esetleg így könnyebb lesz neki feldolgozni? Mármint a párjának.


Kérdező: Te nem erőlteted a dologt, ahogy elnézem, viszont ha a párodnak ez nem probléma (miért is lenne?ő vetette fel..) akkor legyen.

Én tényleg látom ebben a fura helyzetben azt a lehetőséget, hogy talán könnyebben feldolgozza. Ha te ott állsz mellette és támogatod őt, átsegíted ezen, akkor szerintem könnyebb lesz neki. Ez pedig egyfajta jelzés, hogy magához szeretne kötni, ragaszkodik hozzád, szeret téged és nem szeretne elveszíteni. És persze ez most nem azt jelenti, hogy csakis ezért szeretne, nyilván nem ez az oka, már elég régóta együtt vagytok. Miközben valakik ezt "érzéketlenségnek" tulajdonítják, meg hogy ennyire nem hatja meg őt az apja halála, addig lehet hogy valami sokkal komolyabb van mögötte.


Egyébként részvétem mindkettőtöknek.

2012. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!