Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most komolyan, erről mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most komolyan, erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van 2 pár mind a négyen kb egyidősek. Mindkét pár ugyanúgy 2 éve van együtt.

Az egyik párban most történt az eljegyzés.

A másik párban nincs semmi.

Én természetesen a "másik" pár tagja vagyok.

jogosan érzem úgy, hogy engem nem szeret annyira párom, mint azt akinek megkérték a kezét?

Direkt nem fogom páromnak említeni, hogy ez engem elképesztően zavar, ráadásul a másik pár tagjai a fiatalabbak. És nem, nem az zavar, hogy ők már igen, hanem mi miért nem?

Direkt nem említem, soha nem akarnám, hogy azért kérjenek meg, mert "hisztizek" miért nem akar?

Anyagilag beleférne, egy eljegyzés anyagiakban nem akkora durranás.

Én ettől igen is kevesebbnek érzem magam.

( mindannyian 20 év körüliek vagyunk)


2011. nov. 28. 21:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
53%
Tényleg úgy érzed,hogy téged nem szeret eléggé a párod? Mégis hozzámennél?
2011. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Maximálisan tisztában vagyok vele, hogy szeret de mégis kevesebbnek érzem magam ettől ennyi. Nem kell ezért elítélni.

Akárkinek akármi a véleménye, nem biztos, hogy akarok a házasság előtt együtt élni. Lehet régimódi vagyok de szerintem csak a házasság után kell összeköltözni.

Ha mégis úgy adódna, hogy lenne egy jó lehetőség, lehet összeköltöznénk, de nem tartom valószínűnek.

És igen járok iskolában, de dolgozunk mindketten suli mellett.

2011. nov. 28. 21:28
 13/32 A kérdező kommentje:
nem vagyok terhes... nem értem az összefüggést...
2011. nov. 28. 21:28
 14/32 anonim ***** válasza:
89%

Én meg azt nem értem, mi az összefüggés a ti és a másik pár kapcsolata között.

Ez valami hülye verseny?

2011. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
75%

Mikor én és a férjem elkezdtünk járni a barátaink már akkor 2 hónapja jártak (ő legjobb barátja és az én legjobb barátnőm akik velünk egyidősek) ők kb. 2-3 hónap múlva összeköltöztek akkor voltunk 19 évesek. Mi tanultunk ők dolgoztak, mi még csak jártunk..

Aztán mi eljegyeztük egymást és 22 évesen összeházasodtunk, ők akkor évben szakítottak.

Azóta nekünk két gyerekünk van, ők pedig szinglik.

Erről ennyit, mindennek eljön az ideje!

2011. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%

"Lehet régimódi vagyok de szerintem csak a házasság után kell összeköltözni."


Ez nem régimódi felfogás, hanem hülye felfogás. Érdekes, ezt mindig azok mondják, akik életükbe nem éltek együtt a párjukkal... Igen, régi időkben működött, de ott olyan oltári nagy bűn volt a válás, hogy inkább tűrtek a felek, mintsem elváljanak. A nő elnézte a férje ivását, tűrte a verést, egyéb esetek mindkét fél részéről.

A mai kapcsolatok legtöbbjéből hiányzik a kompromisszumkészség. Rohanó világunk azt sugallja: ha valaki nem totál olyan, mint a magazinok/könyvek alapján elképzelt ideális férfi(és akár nő), keress mást, a világ a lábaid előtt hever!

Még baromira tapasztalatlan vagy, hogy ilyen elveket szajkózz!

2011. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%
20 éves korodban még ne ez legyen a fő gondod.a szeretet nem az eljegyzésen múlik.majd megkéri a kezed ha ő úgy érzi.de ha van egy kis eszre akkor vár még egy 8 évet a nősüléssel
2011. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
72%
2 év után mit akarsz? -.-"
2011. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
52%
Én megértelek, de egyet kell értsek az összes eddigi hozzászólóval. Velünk is kb. ez a helyzet, mint veletek. De amellett, hogy szeretném, ha eljegyezne, nem látom értelmét: nem tudnánk összeköltözni, még 3 év hátra van az egyetemből, és mi van ha addig meggondolja magát (vagy én?)? Akkor kérjen meg, amikor teljesen biztos benne. Én meg igent mondok, ha én is biztos leszek. De attól mindig eszembe jut, hogy "jaj, de jó lenne", ha látom a barátnőm gyűrűjét.. :) De majd egyszer csak eljön az is.
2011. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
48%

mostanában nagy divat lett ez az "eljegyzésesdi". 16-7 éves gyerekek jegyezgetik el egymást a környezetemben 2-3 hónap utána, aztán ugyanennyi idő múlva már vége, rég mással kavarnak.

még csak 20 év körül vagy. ráér az egész dolog 23-4 éves korig sztem, addigra az ember elvégzi a sulit, jó esetben állandó állása van mindkét félnek.

még tanulsz, akkor hova ez a nagy siettség?

engem 1 év után 18 évesen hagyott el a párom, összejött egy ilyen "minden vágyam karikagyűrű" kiscsajjal, fél év múlva eljegyezte.

majdnem két évet tengődtek egymás mellett, vége lett.

egy év múlva találkoztam a sráccal és együtt vagyunk egy éve (most 22 évesek vagyunk). isten ments hogy eljegyezzen!

nem vagy értéktelenebb annál, akinek az ujján ott fityeg egy gyűrű. miért lennél? lehet hogy az ő szerelmük felszínesebb mint a tiétek...a látszat néha csal, ezt nem lehet tudni, főleg nem 1 gyűrűből.

a párod biztosan tudja hogy házasságpárti vagy (egyébként én se élnék addig együtt a párommal, míg nem házasodtunk össze), ha pedig így van, majd megkér, ha elérkezettnek látja az időt és komolyak a szándékai.

még fiatalok vagytok :)

22/L

2011. nov. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!