Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzéskor muszáj kitűzni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzéskor muszáj kitűzni az esküvő időpontját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


6 éve együtt vagyok a párommal, és szeretném eljegyezni. Készen állunk rá, de az a baj, hogy az esküvőre még nem érettek meg a körülmények.


Szerintetek csak akkor érdemes eljegyeznem őt, ha ki tudunk tűzni időpontot egy éven belül, vagy várhatunk többet...? Kb. két-három év múlva lenne reális az esküvő.


Vagy felfoghatjuk úgy is, mint egy következő lépcsőfokot?


Köszi, üdv!


2011. aug. 8. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az eljegyzés akkor történik, amikor az esküvő már belátható időn belül van. Ez szerintem néhány hónap. De ahány ház, annyi szokás.
2011. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell kitűzni az időpontot,nálunk másfél éve volt az eljegyzés, az esküvőre pedig még gyűjtögetünk, így időpont sincs!
2011. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Engem tavaly decemberben jegyzett el a párom, de az esküvőről fogalmunk sincs, hogy mikor lesz, anyagiak miatt!!!
2011. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell. 3 év sok, lehet h a párod elbizonytalanodna, h nem is jegyzed el, nem gondolod komolyan...stb. Szerintem az eljegyzés abszolút tökéletes egy következő lépcsőfoknak! :D Megerősítése annak, h szereted. Szerintem szép gesztus akkor is ha egyenlőre nincs pénz az esküvőre.
2011. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl sokat foglalkozunk azzal, mit gondolnak mások, és mi az, hogy "kell"? Ha nektek így jó, hogy 2-3 évig jegyesek lesztek, akkor azok lesztek. Szerintem ez rátok tartozik. Az is egy lépcsőfok, élvezzétek ki a "vőlegényem" - "menyasszonyom" részt, és ha lesz elég hátteretek, majd jön az esküvő is. Addig ez is szép. Egy fokkal közelebb a célhoz. Azért, mert mások máshogy csinálják, nem kell őket követni. Az a fontos, hogy nektek mi a jó érzés! L27
2011. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az a "baj", hogy úgy vettem ki a szavaiból, hogy ő inkább csak akkor szeretné, ha belátható időn belül tudnánk esküvőt tartani. De az anyagi lehetőségek, meg az alapján, hogy hol tarunk az életben (ő még egyetemre jár pár évig) nem lehet ezt közelebb hozni, max. egy sima polgári esküvővel, de annál azért többet akarunk :)


Kicsit úgy érzem, hogy ő az eljegyzést előzménynek, én pedig egy következő lépésnek tartom. Amúgy én is akkora tervezném az esküvőt kb mint ő.


És nem tudom mit tegyek, mert tudom, hogy akármikor boldogan igent mondana, és akkor ez az egész kis kérdés apró hülyeségnek tűnne, de nem szeretném, hogy akár egy icipici keserű szájíze is legyen akár ezután...


Szerintetek? Megbeszélni ugye nem lehet, mert meglepetés kell, hogy legyen, a szándék adott mindkét fél részéről...

2011. aug. 9. 09:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Esetleg kaphat később "kitűzzük az időpontot" gyűrűt :)
2011. aug. 9. 09:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi szokás. Nem kell feltétlenül kitűzni már az esküvő időpontját. Ha eljegyzéskor felhozódik, akkor nyugodtan mondjátok rá, hogy amint megfelelő anyagi háttérrel rendelkeztek majd akkor lesz, mert nem akartok hitelt felvenni stb stb stb....

Nekünk 1 hónapja volt az eljegyzés, ott a szülők megkérdezték tőlünk, hogy mikorra tervezzük a lagzit. Mi pedig elmondtuk, hogy jövőre akarunk házat venni, így abban az évben biztos nem lesz, majd az azt követő évben, vagyis 2013-ban. Ők elfogadták és támogatnak minket mindenben. Örülnek neki, hogy inkább gyűjtünk pár hónapig, mint sem, hitelt vegyünk fel.

Ne foglalkozz a külvilággal, hogy ki mit gondol, mert könnyen pecsétet tehet a kapcsolatotokra. Ha a barátnőd is így gondolkozik, ahogyan te, akkor semmi gond nem lesz abból, hogy 2-3 évig csak jegyesek lesztek. Meg kitudja, lehet, hogy hamarabb összejön az esküvő.

Sok boldogságot!


21 éves menyasszony!

2011. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nekünk 2004 decemberben volt meg az eljegyzésünk (1999-2000-es szilveszteren jöttünk össze)Utána tervezgettük az esküvőt, de sajnos sosem volt elég pénz rá hogy megvalósítsuk. "Majd jövőre...majd jövőre" mindig ez volt. Utána 2008 őszén kiderült hogy babát várok. Úgy hogy egy kicsit belevágtunk, és segítséget kértünk szülőktől rokonoktól. Tehát nem feltétlen kell hogy időpont legyen az esküvőről! Addig jó jegyben járni, mutogatni a gyűrűt. Bár mi megbeszéltük a dolgot előre hogy eljegyzés lesz..nem meglepetés volt! Valahogy próbál meg célozgatni neki, hogy hogy tervezné a lagzit, vagy nagy lagzit kis lagzit szeretne..és szép lassan eljutnátok oda hogy elmondja végül is ő hogy gondolja!

Na át sok sikert hozzá! És legyetek boldogok!

2011. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Párom is tervezi az eljegyzét de ő is bizonytalan volt ebben a kérdésben. Mi is kérdezősködtünk, és nem kell, hogy meglegyen az időpont. Páromnak az egyik barátja eljegyezte a barátnőjét. 5év múlva lett esküvő. :)
2011. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!