Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Leírná nekem valaki pontosan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leírná nekem valaki pontosan, hogy hogy zajlik egy esküvő?

Figyelt kérdés

onnantól, hogy felkelünk reggel, odáig, hogy másnap hajnalban lefekszünk (pár)


fotózást mikor érdemes, vacsora hánytól, hogy van a kikérő-kik legyenek ott, a vendégeket hívjuk a kikérőre is, vagy ott csak a szűk család, és a többiek a templomba menjenek?

mikor van a ruhacsere(menyecskeruhára), hogy van az ajándékozás (a meghívóban szépen fogalmazva benne lesz, hogy pénzt szeretnénk kapni), menyasszonytánc közbe? De akkor az aprószórás előtte/utána?


Ha kihagytam valamit, azt is írjátok le lécci:)


Bocsi, hogy sok a kérdés, de sajnos nem tudom, mástól megkérdezni


Azok pedig kíméljenek, akiknek annyi a hozzászólásuk, hogy mi az, hogy pénzt kérünk, ez nem üzlet meg stb.


Köszii!!


2011. febr. 11. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem úgy zajlik, ahogy ti megtervezitek, ahogy szeretnétek. Nekem 3 volt. Az utolsó volt a legjobb. Ketten két tanuval bementünk a polgármesteribe, csokrom sem volt és egy kölyökpezsgőt vittünk. Kb 5 perc alatt kimondtuk az igent, utána egy étteremben rendelt valamit mindenki magának, 2 óra múlva már otthon voltunk. :)
2011. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mi 'rendes' nagy esküvőt tervezünk. kb 120 vendéggel, szóval egy ilyenre lennék kíváncsi. amiket leírtam kb.

köszi azért:)

2011. febr. 11. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na a mi esküvőnk kb. így nézett ki!

Nem aludtam az idegtől csak kb. 4 órát, párom éjjel belázasodott stb. Szóval gondolhatod mennyire kipihent voltam. Reggel felkeltem, kávé, energiaital! 10-re fodrász. Az kb. egy óra alatt meg volt! Onnan kozmetikus. Az is kb. egy óra volt. Onnan haza, koszorús lányok jöttek, felöltöztettek. Nálunk nem volt kikérő több okból is. Nálunk az arány a rokonoknál 110-10 a párom javára. Ezeknek nagy részét anyuék nem ismerték, a párom sem akart vadidegen embereket anyuékhoz elrángatni a kikérőre. Mi nem tartottuk ezt a részét fontosnak. Szóval felöltöztem, jött értem a kocsi, mentünk a férjem családjához. Keményen két utcát!:)) Ott fél óra alatt körbecsókoltam a rokonokat, majd nyomás fényképezkedni. Az kb. két óra volt. Utána mentünk a polg.mesteri hivatalhoz. Megtörtént a szertartás utána át a templomban, majd a lagzi helyszínére. Ott tánci-tánci, 8 körül vacsora, fogások között megint tánci-tánci! Ja, a vacsi előtt adták át az ajándékot, ami nálunk is pénz volt. Bár nekem személy szerint nem tetszik, ha a meghívóban ez benne van. Mi sem raktuk bele és mégis mindenki megértette! Na mindegy. Kaja után buli, játékok (nem hagyományos népi játékok, az nekünk nem tetszett)! Éjfélkor torta, aztán megint buli!Úgy belemerültünk,hogy fél 2kor szólt szegény vőfély,hogy ideje lenne elmenni átöltözni. Na kikeringőztünk és (ezért ezer hála vőfélynek) volt kb. 3/4-ed óránk átöltözni, pihenni kicsit, inni egy Jagert meg egy kávét!:) Utána visszamentünk jött a menyecske tánc. Mivel pénzt kaptunk ajándékba nem akartuk,hogy az is pénzes legyen. Szerintem illetlenség. Ezért kaparóssorsjegyet kértünk. Nagyon tuti volt. Elég hosszú lett a tánc, kb. egy-másfél órán keresztül táncoltam!:) Aztán buli egészen reggelig. 7 óráig tartott. Persze másnap nem lehetett pihenni, mert a távoli rokonokat el kellett búcsúztatni, meg az étterembe vissza kellett menni az otthagyott cuccokért!

2011. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kaparós sorsjegy is nagy ötlet, de hallottam olyanról is, hogy kitöltött lottószelvényeket kértek a menyecsketáncnál a fiatalok. A menyasszonytáncnál természetesen pénz kaptak.
2011. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Jaj de jó ötlet ez a kaparós sorsjegy. :) Én már gondolkoztam azon, hogy inkább ne is legyen menyecsketáncs, mert nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni a vendégeket. Én voltam több olyan esküvőn is, ahol pénzt adtunk, aztán a menyecsketáncon is illett pénzt dobni.
2011. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ahha...menyasszony meg menyecsketánc külön van:) nah ez nekem eddig nem volt tiszta...:D

akkor a menyasszonytánc mikor van?

és a menyecsketánc az apródobálós...áhh, én ezt nem értem:S

2011. febr. 11. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A menyasszonytánc éjfél előtt van, még menyasszonyi ruhában. Éjfél után át kell öltöznöd menyecske ruhába, és jöhet a menyecske tánc./ éjfél után, már igazi menyecske, asszony vagy./
2011. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A menyasszonyrablás, menyasszonyi ruhában történik, ezt kell megakadályozniuk a koszorús lányoknak. Ha mégis sikerül a rablás, a vőlegénynek kell kiváltania a menyasszonyát, vagy itallal, vagy pénzzel. A menyasszony cipőjéből is éjfél előtt szoktak inni. Az aprópénz szórás már a menyecskének szól!
2011. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!