Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki leírná, hogy az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki leírná, hogy az esküvő napján mi hogyan zajlik? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Kezdve a reggeli fodrász/öltözködéstől a hajnali "takarodóig". :D Tudjuk ez mindenkinél más, de általában hogyan zajlik? Templomi esküvőt is szeretnénk. Köszi :)
2009. nov. 30. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Huh, megpróbálok visszaemlékezni...két éve nyáron volt.


Reggel fél 8-8 körül mentem fodrászhoz, kb másfél órát voltam ott, onnan mentem sminkeltetni, kb fél óra volt. Utána haza, lefürödtem, megkávéztam és elkezdtek öltöztetni. Párom addig nagymamámnál készülődött (kertszomszédok szüleimmel). Kb fél 12 körül megérkeztek a virágok és a fotós, délben elindultunk fotózni (nagyon meleg volt,később jobb lett volna - a fények miatt is - de nem akartuk a vendégeket magukra hagyni. Kettőre visszaértünk a házhoz, ahol már gyülekeztek a vendégek. Kb fél 3-kor volt a kikérő, utána gyalog -zenekari kísérettel- mentünk a lagzi helyszínére. Ott "fogadtuk" a többi vendéget, majd volt egy rövid szülő búcsúztató. Ezután mentünk a polgári helyszínére, szintén gyalog, zenekarral. A polgári szertartás után templom (zenekar,gyalogosan), szertartás után a templom előtt fogadtuk a gratulációkat. Utána vissza a lagzi helyszínére, ahol az épület előtt konyhástánc fogadott minket. Volt tányértörés, söprögetés, tánc a konyhásokkal (akik "fogadott" konyhások voltak, tálalni segítettek, apukám baráti köre volt egyébként). Utána csokordobás, vőfélybotra szalagkötés, majd a vendégek megkeresték a helyüket, iszogattak, mi addig a családdal fotózkodtunk. Ezután kezdődött a vacsora, fogások között a vőfélyünk apró játékokkal szórakoztatott minket. Vacsi után rögtön tánc, jó másfél óra folyamatos tánc után behozták a tortát. További tánc, majd jöttek a cukortorták, amit összetörtünk és körbekínáltunk. Majd tánc, tánc, tánc (szerencsére nagyon bulis vendégeink voltak :) )Menyasszony tánc előtt barátaim elraboltak, férjem megtalált, kiváltott. Ezután menyasszonytánc, majd haza átöltözni. Kb egy órát voltunk oda. Ezalatt a belső udvaron svédasztalos éjjeli vacsora volt (gyertyafénnyel, nagyon-nagyon szép volt - nekünk csak a képeken, mert mi lecsúsztunk róla...) Utána tánc,tánc,tánc, kb 6 felé elindultunk zenekarostul haza, kb 15 ember kísért. Otthon még ment a buli egy ideig, aztán fél 8-kor ágyba kerültünk. Az időpontok (tervezett/valós):


14:30 - kikérés

15:30 - polgári szertartás

16:00/16:15 - templom

18:00/18:30 - vacsora

24:00/00:30 - menyasszonytánc


Nagyon-nagyon jó volt, ha megismételhetnénk sem csinálnánk semmit másképp (talán a fotózást valahogy meg lehetett volna oldani?), olyan jó volt, h a vendégektől is azt hallottuk vissza, hogy régen voltak ilyen jó lagziban. Mondjuk nagyon sokat szerveztük, minden momentumát. Így is voltak vicces bakik, de megvalósult az álomesküvőnk. :) Azóta is boldogok vagyunk, 13 hónapja immár hárman :) Sok boldogságot nektek is és kívánom, h nektek is sikerüljön minden úgy, ahogy szeretnétek!!!

2009. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Írjatok még! :)
2009. dec. 1. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:

08:00 ébredés

09-10:00 kv, zuhany, pakolás (arcra)

10:00-12:00 fodrász

12:00-13:00 összecuccolás, indulás a sminkeshez, utána a húgomhoz (onnan indultam a templomba)

13:00-14:00 smink

14:00-15:00 relax (zene hallgatás, se telefon, se emberek, se sírás ;)

15:00-16:00 öltözködés, indulás a polgárira

16:30 érkezés, köszöntők, polgári szertartás

17:30 templomi szertartás

19:00 vacsora

tánc

23:00 torta

tánc

24:00 tüzijáték, menyasszonytánc, öltözés

01:00 menyecsketánc

tánc

02:00 hajnali kaja

tánc

04:00 buli vége

tánc :D

06:00 búcsúzkodások

08:00 érkezés haza

ALVÁS

hát, azt hiszem, kevés dolgot hagytam ki :D ja, és ezt 4 hónapos terhesen :DDD jó szórakozást!

2009. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hú, én szinte semmit sem aludtam. A párom éjszaka lázas lett, és mivel otthon elfogyott a lázcsillapító, már hajnalban a korházba mentem gyógyszerért. 11re mentem a fodrászhoz, 12 körül a kozmetikushoz. 2re értem haza, akkor jöttek a koszorúslányaim és felöltöztettek. Megjött az autó értem, elmentünk a párom családjához (nálunk nem volt kikérő), ott körbe pusziltam az ott lévő rokonokat, majd indultunk fotózni. Fotózás után a városházára, onnan a templomba. Majd mentünk a lagzi színhelyére. Szinte rögtön jött a vacsora. Voltak játékok a lagziban (főleg olyanok, amelyek nem csak kettőnkről szóltak, hanem bevontuk a násznépet is). Kihozták a tortát, majd fél 1 körül elmentünk (gyertyafény keringővel) átöltözni, ott volt kb. 3/4 óránk szabadon (addig ittunk végre egy italt és egy kávét), majd jött a menyecsketánc. Az kb. egy órás volt, után mulatás hajnalig. Pontosabba reggel 6ig. Akkor már alig álltam a lábamon. Sajnos másnap sem aludtunk sokáig, mert a messzi rokonok még csak másnap indultak haza, őket el kellett búcsúztatni stb. Meg visszamentünk a lagzi helyszínére és elhoztuk az éjjel otthagyott cuccainkat.
2009. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ez gyönyörűűű...:)eddig is jó ötletnek találtam az esküvőt,hátmég most! Én csak attól félek,hogy: sokak azt mondják,hogy csak a házasság elejéig jó a kapcsolatuk igazán a pároknak,míg szabadok,és nem tartoznak senkihez.Utána meg elvileg már oda lesznek kötelezve ez emberhez,és folyton veszekednek...félek
2009. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Menyasszonyi program

7.00: ébredés

8.00: manikűr (bár valaki előtte lévő napokban megy el; nekem nem volt műkörmöm, ezért én nem mentem el)

9.00: fodrász

10.30: kozmetikus

12.00: indulás a kikérő helyszínére

15.00: kikérő

16.00: immár közösen indulás a parkba fényképezgetni

17.30: polgári szertartás (előtt egy kis fényképezkedés a vendégekkel)

18.00: egyházi szertartás

19.30: indulás a vacsora helyszínére

20.30: vacsora (a vacsora előtt, közben és a torta szelés előtt játékok)

24.00: torta szelés

01.00: újasszony és újember táncs

04.00: pakolás és haza menet


Az esküvő előtti napok igen izgalmasak, csak úgy pörögnek az események, viszont a NAGY nap az maga a CSODA. Mi minden pillanatát


A vőlegény programja:

07.00: ébredés, majd indulás a haza

13.00: vőlegény kikérője

14.00: indulás a menyasszonyért

15.00: innen meg már közös

2009. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12:16 folytatása

mi minden pillanatát NAGYON élveztük és ez nagyban köszönhető a helyszínnek, a fotósnak, a videósnak, a vőfélynek és a mindenkinek, akik segítették ezen napunkat.

2009. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia! nekem így volt:


07:00 ébredés

08:00 helyszínen lakosztályban zuhany

09:00 valamiért magnéztem a kápolna díszítését, nem tudom megindokolni :)

11:00 jött a fodrász

14:00 jött a sminkes

14:45 öltözés

15:00 lovaskocsi

15:30 tópart, kikérő

utána állófogadás ugyanott

17:00 egyházi esküvő a kápolnában

18:00 polgári esküvő a tóparton

utána fafűrészelés, tányértörés, trembe be

19:00-tól zene

20:00 vacsora

megint zene

22:00 tojás átvezetése egyik nadrágszárból a másikba (ez nagyon sikeres volt :))

23:00 torta

zen

24:00átöltözés menyecskeruhába

kb. 01:20-ig menyecsketánc

megint zene

02:00 töltött káposzta

06:00 elment az utolsó vendég...3 óra alvás, nászéjszaka elmaradt :P


még annyit, hogy a férjem otthon készülődött, én meg kint a helyszínen, ez nagyon jó volt, mert nem kellett rohangálnom...délelőtt apukám-tesóm programja kiegészült a díszítésben való segítéssel a virágkötőnek, meg ilyenekkel...én magam akkor még kissé feszült voltam, ezért apám felküldetetta szobámba egy feles mézesbarackot (egyébként nagy ellenzője az alkoholnak :)) mondván, hogy nem tud elviselni :)

2010. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!