Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemes erről beszélnem vele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes erről beszélnem vele vagy halogassam még?

Figyelt kérdés

Párommal több mint 3éve vagyunk együtt.Én 19 vagyok ő pedig 28!Édesanyámnál élünk együtt 2éve.Mondhatni nem ez az első kapcsolatom de neki férfi létére igen!Mostanában elég sokat gondolok az eljegyzésre, házasságra.Konkrétan arra hogy a nyáron tarthatnánk eljegyzést.Ő nem igazán hozza fel a témát, én pedig több okból is gondolkodom rajta, hogy felhozzam-e neki.Az egyik például az, hogy én még nem végeztem a sulival, a másik az, hogy egy eljegyzés családias körben elég pénzes lenne, és ő elég fiatalnek tart még.na meg persze az, hogy ha ezt elmondom neki, akkor "nem ijesztem-e" el, hiszen a férfiak nem szeretik ha a nő ezt a témát felhozza.Az ellenérvem ezekre az, hogy a jegyesség ideje eltarthat 1évtől 3évig is, hiszen ez egy felkészülés a házasságra, egy megismerés, kiismerés, "egy próba, és egy felsőbb lépés a kapcsolatba".Tehát nem úgy értem hogy 1év múlva házasodjunk meg, de 2-3év múlva aktuális lenne.

2évvel ezelött az első éves évfodulónkon kaptam tőle egy köves gyűrűt lánykérés gyanánt, most úgy gondolom jöhetne egy eljegyzés is akár.Itthon csinálunk egy kisebb "grill-kertet" és megbeszéltük, ha elkészül meghívjuk az ő családját és az én családomat is az avatásra :) én ezért gondoltam hogy, ha így összejönne a 2család akkor miért ne?! ;)Csak tényleg vacillálok rajta, hogy ezt a témát felhozzam-e neki, vagy hagyjam és bízzam a sorsra?Volt így valaki ilyen helyzetbe hogy ő hozta fel a témát a párjának?Na, és hogyan?


2011. ápr. 5. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha már évekkel ezelőtt megkérte a kezed, akkor mi a kérdés?
2011. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jelképesen kaptam 17évesen egy köves gyűrűt, úgy gondolom nem 100%-osan gondolta akkor a dolgot.Egy lánykérés volt de most jó lenne egy tényleges eljegyzés.
2011. ápr. 5. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg iskolás vagy nem érdemes, majd ha már mindketten felnőtt életet éltek, akkor térjetek vissza rá. Nem bántásból mondom, hanem az eljegyzés, házasság megkövetel egy bizonyos érettséget, ami mint tudjuk nem kortól függ, hanem élettértől, életmódtól.
2011. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen iskolás vagyok még 2évig biztos.Szeptembertől szakmát tanulok,diákmunka mellett + kertészeti munkát is csinálok alkalmanként.Az hogy 19 vagyok és tanulok nem jelentheti azt hogy megfelelő életterem és az életmódom, ami szerinted a házassághoz kell?Írtam, hogy eljegyzést szeretnék, nem házasságot mert mindenképp jegyben akarok lenni 2 vagy 3évet.Ez idő alatt meglesz a szakmám és netán 3év múlva redszeresen tudok dolgozni.
2011. ápr. 5. 11:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, én sem kötekedek veled, de tényleg nem házasodni akarok még, az eljegyzés pedig nem akkora "felelősség", mint amire te azt írtad hogy nem érdemes.
2011. ápr. 5. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi együtt élünk,de ezt megbeszéltük.Ő eljutott odáig h. néz gyűrűt,de nem siettetm, csak tudja h. szeretném és mivel együtt mentünk gyűrűt nézni így méretem is tudja és azt is h. milyen gyűrűk tetszenek.Esetleg csak hozd fel, h. érdekel téged h. ő mit gondol az eljegyzésről, h. ő gondolt e már rá h. megkérje a kezed, persze szögezd le h. nem esküvő, csak egy előre lépés.
2011. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak,aki jelentette a másik kérdést, elérte célját, törölték!

Viszont remélem olvassátok ezt is!Aki 18évesen külön él,leírná hol és hogyan?

2011. ápr. 5. 13:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 18 évesen költöztem külön, rá fél évre hozzám költözött a párom is.

Egy kis 30 nm-es családi házról van szó, apámnak már évek óta megvolt, ballagásomra felújítatta és nekem adta.

2011. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!