Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Gáz, ha egy nő kéri meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz, ha egy nő kéri meg a párja kezét?

Figyelt kérdés
Szóval hogy nem a férfi kezdeményezett, hanem a nő. Mit gondoltok erről?
2010. dec. 7. 18:01
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
15:05 én megnéznék egy olyan esküvőt:D
2010. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem egyáltalán nem gáz, 2010 van, mindjárt 2011 simán megkérheti egy nő is a férfi kezét, ugyan olyan ember ő is, semmivel nem értékesebb egy nő, hogy mindig körülötte forogjon minden.

20f

2010. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
Előző: 20 éves "férfitől" ezt szép olvasni :D
2010. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Amúgy miért függene ez attól, hogy mi a dátum? Olyan könnyen mondjuk mindenre, hogy elavult. De nem gondolsz arra, hogy nem véletlenül alakult ki valami és maradt fenn sokáig? Sok minden változik, de sok minden nem... A menyasszonyi ruhás vőlegény kiváló példa.
2010. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
53%
17:58 most mit kötekedsz?Azt sem tudod ki vagyok, én így gondolom ahogy leírtam, és nincs jogod leszólni vagy kétségbe vonni más embert.Ne hidd, hogy te értékesebb ember vagy.
2010. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam, hogy értékesebb vagyok, nem vontalak kétségbe, valóban nem tudom, ki vagy. Csak annyit írtam, hogy egy 20 éves "férfitól" szép ezt olvasni.
2010. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
53%
És miért kell gúnyolódni, hogy idézőjelesen férfi?
2010. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

Szerintem simán az életkorodra célzott. Ne sértődj meg rá és rám sem, amit most mondani fogok, nem akarok általánosítani, szóval akinek nem inge. A mai világban 20 évesen sokkal inkább fiú valaki, mint férfi és ez most nem áll összefüggésben sem a házassággal, sem a szüzességgel.

Még egyszer mondom tisztelet a kivételnek!

2010. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

"tegnap 17:58" vagyok.

Arra céloztam az idézőjeles "férfi" megnevezéssel, hogy szerintem aki így gondolkodik a nőkről, annak jár az idézőjel. Butaság azt gondolni, hogy azért, mert a férfi kéri meg a nő kezét, a nők körül forogna a világ. Sőt, valójában nagyon is maszkulin világot élünk, ahol szerintem figyelemre méltó, ha egy nőnek megadják a tiszteletet, és persze, ha van olyan nő, aki becsüli magát annyira, hogy nem ő akarja megkérni egy férfi kezét, hanem kivárja a sorát...

Ne keverjük össze a szerepeket, mert nem véletlenül alakultak ki! Ezek az "apróságok", mint az udvariassági, illendőségi gesztusok sosem önmagukban fontosak, hanem szimbólumok, amik tisztázzák azokat a szerepeket és viselkedésmintákat, amik által egy kapcsolat harmonikus lesz. Amikor egy nőt előreengedek az ajtóban és a nő ezt elfogadja, akkor kicsiben eljátsszuk azt, hogy "nekem a te érdeked a fontosabb, az enyém várhat". Ugyanez lesz a felállás majd egy várandós feleséggel, vagy később, a cseperedő gyerekek mellett, csak akkor már nem az lesz a tét, hogy kell-e várnod 10 mp-et az udvariasságod miatt, hanem közvetlenül a család épsége. A megkérésnél a férfi "alázata" is egy lemondást fejez ki, és ha jól érzem, akkor annak a büszkeségnek egy részéről mond le, aminek az egzisztenciáját köszönheti, amivel képessé vált arra, hogy eltartson egy nőt, majd családot. Igen, manapság ez már messze van a realitástól, hiszen anyagi értelemben eltűntek a különbségek. De a férfi lélek akkor is így van berendezkedve, nincs mese, és egy "normális" férfinek valamilyen formában kell olyan büszkének lennie, hogy legyen miről lemondani a kapcsolat érdekében, és sértőnek érezzen egy női kérőt. A nőnek pedig tudnia kell, hogy önmagában olyan értéket (az életadást) képvisel az anyagi egzisztenciája nélkül is, hogy ne ő akarjon kérni, hiszen ő az élete hátralévő részében adni fog ideális esetben.

Én így látom, lehet pontozni.


24 f

2010. dec. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
Gaz, fing gaz.
2010. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!