Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan tegyem túl magam?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl magam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve vagyunk együtt Párommal (együtt is élünk 4 éve). Én szeretném, ha lenne eljegyzés, majd 1 vagy 2 év múlva esküvő, majd utána gyerekek. Ő viszont úgy gondolja, hogy a házasság "csak egy papír". /A kapcsolatunk elején már 2-szer vagy 3-szor megkérdezte, hogy leszek-e a felesége, (de gyűrű nélkül) amire persze igennel válaszoltam. Azóta szóba került az is, hogy kiket hívunk majd meg az esküvőnkre, meg hogy majd ha gyerekünk lesz, akkor hogy fogjuk nevelni, meg ilyesmik. Ezért nem értem, hogy miért mondja azt, hogy "az csak egy papír"./ Elhagyni nem akarom, mert szerelmes vagyok belé.


Eddig nem foglalkoztam az eljegyzés gondolatával, de idén, akárhová nézek, mindenhol az eljegyzés-esküvő a téma. Idén voltunk 2 esküvőn is; a tv-ben, újságokban is mindehol az eljegyzést-esküvőt mutogatják.

Hogyan tegyem túl magam lelkileg, hogy én nem mostanában leszek menyasszony? Van valami jó ötletetek? Előre is köszi!


25/L


2010. okt. 11. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
jajj nagyon megértelek. Nálam fiatalabb unokatestvéreim is férjhez mentek már, vagy barátnők, akik csak pár hónapja, max 1 éve ismerték meg a férjüket. Én meg itt vagyok, 4 éve együtt és sehol semmi. Felesleges pénzköltésnek tartja. Az a legszarabb mikor megkérdezik a rokonok, hogy nah és te mikor mész már férjhez???
2010. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elmesélem a mi esetünket. Az én Párom is így kezdte: "minek az esküvő, csak 1 papír a házasság, semmi más, anélkül is boldogok leszünk". Aztán teherbe estem... Egyszercsak vasalás után, ahogy pakoltam el a ruhákat, feltette a nagy kérdést. :)

A házasságkötésünk után 1 héttel már a húgának mesélte, hogy hát ez teljesen más "állapot" már, mint a papír nélküli együttélés. Itt felelősséggel tartozol a házastársad iránt. Jó volt hallgatni.

Remélem, hogy Te is hamarosan menyasszony leszel!

2010. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elős hozzászólónk: Hát igen, számomra is már elég kínos, amikor megkérdezik Páromtól, hogy mikor kéri meg a kezem, vagy hogy mikor lesz a mi esküvőnk. Természetesn mindig más a válasz.


Második hozzászólónak: Örülök, hogy boldogok vagytok. Viszont én nem szeretném, ha azért kérnék meg a kezemet, mert terhes vagyok. Én ilyen szempontból régi módi vagyok: előbb lánykérés, esküvő, majd azután a gyerekek. :)

2010. okt. 11. 13:41
 4/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Állítja, hogy nem a Fiúnk miatt kérte meg a kezem. De igen, az "álom" sorrend nálunk borult.
2010. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a párod?

Annak,hogy ő nem akar házasságot (még),annak sok oka lehet.

1.a pasik többségének nagyon fontos,hogy sikeresek és elismertek legyenek,hogy felnézzenek rájuk.Komolyan veszik,hogy ők a családfenntartók és a semmire nem vállalnak családot,csak akkor,ha valóban meg tudnak adni nekik mindent,de legalábbis egy bizonyos minimumot és nem kell teljes egészében a szülőkre támaszkodni ahhoz,hogy élni tudjanak.Ezt a mentalitást osztom és nőként úgy gondolom,az az ütős páros,ahol a nő is felellőségteljes és ő sem hagyja el magát,hogy majd csak lesz valahogy,hanem tervez,törekszik és csak akkor vállal be dolgokat,ha biztos benne,hogy képes rá,vagyis van mire pl. házasságot,gyereket tervezni

25 évesen még nagy az emberben a tetterő és ekkor kell megalapozni a jövőt,a teljes egzisztenciát,amire később majd lehet családot alapítani.

Sok férfi addig nem akar nősülni,amíg nincs megalapozva ez a dolog és nem érzik úgy,hogy ők valóban képesek lennének férfiként megállni a helyüket.Esküvőt tartani és gyereket csinálni mindenki tud,de a későbbi élethez ennél több kell!

2.Ha még fiatal a párod pl. 25 éves akkor benne lehet az a gondolat is,hogy ugyan szeret,de 21 éves volt mikor megismert,még nagyon fiatal.Most is az és ijesztő lehet egy életre elkötelezni magát.Nem azért,mert nem szeret,hanem,mert a házasság sokkal több,mint egy járás.A lányoknak az eljegyzés és a házasság egy romantikus ábránd,amire jó esetben gyerek korúk óta készülnek és a megtalálni az igazit,majd boldogan élni,míg meg nem halni minden vágyuk.A pasik,ha még nem készek erre,addig csak annyit látnak: házasság,vagyis nincs többé szex más nővel.Nincs hódítás,gálya van és állandó felelősség.Vége az agglegény életnek.Ehhez érettség kell,lenyugvás,amikor már láttak és megtapasztaltak mindet,ami még a fantáziájukat bántotta,aztán jöhet a biztos háttér és a nyugalom egy társ mellett.Ehhez idő kell,hogy egy pasiban megfogalmazódjon.

3.Közre játszhat még például egy rossz példa.Elvált szülők gyerekeként talán nem hisz a "papírban".


Tudom milyen érzés 25 évesen azt látni,hogy a korosztályodban a volt osztálytársak,barátnők mind babáznak és férjnél vannak.De gondolj bele.Ez nem verseny.Mindenki másképp éli az életét és ha az ember a társadalmi elvárásoknak akar megfelelni,akkor nagyon könnyen hibázhat. pl.egy nem megfelelő társ

Gondold végig,hogy te most valóban készen állsz-e új családot alapítani.Megvan-e hozzá minden feltétel.Anyagi és lelki egyaránt.Ha igen,akkor ülj le a pároddal és beszéljetek róla.Mondd el neki,hogy neked a házasság több,mint egy papír és valóban erre vágysz,nem csak ígértetet és majdani jövőképet szeretnél.Tisztázni kellene,hogy ő valóban veled tervez és hogy mikor.Ha ő azt mondja még nem készült fel,neki még évek kellenek,hogy ezt meglépje,akkor rajtad a sor,hogy eldöntsd mi legyen.Vársz rá vagy nem.Abból sosem lenne jó házasság,ha mások a vágyaitok és mások a célok.Ez nem kudarc,ez egy időben átgondolt és meghozott döntés.Igaz az a mondás,hogy az ellentétek vonzák egymást,de csak egy pontig.Ha másra vágytok és másképp képzelitek el az életet,akkor nem biztos,hogy erőltetni kell a dolgot.El lehet érni,hogy elvegyen vagy azt,hogy te lemondj az esküvőről,akár örökre,de nem biztos,hogy ennek lenne értelme,hisz nem ezt akartátok.

Nagyon fontos a kommunikáció.Ez később sem lesz másképp.Nyiltan meg kell beszélni,hogy ki hogy érez most és hagyni az "idővel majd csak elválig" és a "hogy nyomjam el magamban a vágyaimat" gondolatokat és tiszta vizet önteni abba a pohárba,hogy ki és hogy szeretné az életét folytatni.

Amiket leírtam,az a 3 pont,mind ok lehet arra,hogy egy pasi miért nem akar nősülni.De ezekkel jobb tisztában lenni és nem várni egy olyan csodára,ami lehet,hogy sosem következik be.Beszélni!!!!Ez a fontos!!!

2010. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én megkérdezném tőle, hogy ha az csak egy darab papír, akkor miért retteg tőle ennyire... mi változna szerinte egy papírfecnitől?

Sajnos ez a férfiak tipikus reakciója, hogy miközben megnyugtatják a másikat, hogy "szeretlek anélkül is", sikerül elúszni a rémkép elől. Aztán majd jön egy másik nő, aki 3 hónap alatt "eléri" ,hogy meglegyen az a papír :(

Én tisztáznám, hogy mitől fél.

2010. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ezelen nem tudc teni csak csendben turni,lehet h meg nem erzi ugy persze ha igazan szeret ez 1percig sem lenne kerdes...a pasiknak anyira nem fontos az eskuvö jobban a nöknek az igazi alom eskuvö,azt mondom varj meg 1vagy2 evet ha akk is igy gondplja hat lepj tovab,ismerek oj part aki mar 30evet le elt egyut es elmaradt az alom eskuvo...es ismerek ojt aki 5ev egyut eles utan hazasag es 2ev mulva elvaltak mondvan nem ugy mukodot mint amikor 1ut eltek...a dontes a tied es a meg iteles!!
2010. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem a komolyan beszélgetnetek kellene. Azért akarta az elején, mert valóban szívből szeretett, ha most is ez lenne, egy pillanatig sem halogatná: így viszont bármikor kiléphet, de persze lehet ebben a kényelemben marad még évekig... aztán te ottlezsel egyedül "vénlányként", éskezdhetsz mindent előlről.
2010. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

tegnap 15:37-nek


Hol is kezdjem? Lehet, hogy igazad van abban, amit leírtál, de ez nem a mi kapcsolatunkról szól. A Párom 32 éves. Szorgalmasan dolgozunk mind a ketten. A szülőktől külön élünk. Van saját lakás, kocsi, spórolt pénz és még most is spórolunk, hogy legyen mihez nyúlni szükség esetén. Gyakran szoktunk beszélgetni, és sokszor szóba került az esküvő és család téma is.

Én nem azért szeretnék férjhez menni, mert ez a gyerekkori álmom, hanem mert a Párom számomra az igazi. És tudom, hogy nem verseny a házasság és a szülés.

A harmadik pontod szintén nem igaz, mert a Párom szülei mind a mai napig (több mint 40 éve) együtt élnek, boldog házasságban.


„a házasság sokkal több,mint egy járás” –ehhez csak annyit fűznék, hogy mi nem járunk, hanem együtt élünk már 4 éve. Az azért több mint járás, én úgy gondolom.

2010. okt. 12. 11:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, 32 évesen már bőven tarthatna ott, hogy elvegyen. Persze ilyenkor felmerül a kérdés a másik oldalról: ha szerinte az csak egy darab papír, akkor miért nem adja meg neked azt az örömöt, hogy megkaphasd azt a papírt.:) Minden férfi pontosan tudja, hogy az nem csak egy papír... Én azzal kezdeném a beszélgetést, hogy gyereket szeretnétek-e és ha igen úgy kb mikor, én itt finoman elejteném, hogy csak házasságban vagyok hajlandó szülni, viszont nem várandósan óhajtanék oltár elé állni sem. Erre majd meglátod mit mond, ha kitér vagy hebeghabog, akkor nyíltan rá kell kérdezni! Te szeretnéd, neked az jelentené, hogy egy család vagytok, és nem a barátnője/élettársa szeretnél lenni, hanem a felesége. De szerintem mindenképp beszéljétek meg, és azok alapján már tiéd a döntés hogyan tovább.
2010. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!