Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Eljegyzési összejövetel?
Ezt nem értem. Nálunk úgy volt az eljegyzés, hogy kettesben elutaztunk a párommal, és ott kérte meg egyik este a kezemet.
A családnak egy hónap múlva mondtuk el, de semmi összejövetel nem volt, mindig akihez épp mentünk, annak meséltük el.
Nekem nem kellett volna az eljegyzéshez egy komplett terv meg az egész család. Csináljátok úgy, ahogy ti szeretnétek.
Ha pedig már megvolt a lánykérés, akkor pláne nem értem, hogy miért kellene még egy műsoros is.
Engem elvitt a párom nyaralni, aztán egyik nap séta közben egy kihalt helyen egyszer csak előkapta a gyűrűt és megkért. Nem volt térdelés, semmi faxni. Nekem így nagyon jó volt, nem is számítottam rá, hogy megkér, nagyon meglepődtem. Aztán amikor hazajöttünk átmentünk a családhoz és vártuk, hogy észrevegyék a gyűrűt. Ami elég sokáig tartott ahhoz képest, hogy egyáltalán nem hordok ékszert. Aztán ittunk egy áldomást és mentünk haza.
Ez amiről te beszélsz engem inkább az esküvő előtti lánykikérésre emlékeztet, nem eljegyzésre. Elég furcsa, hogy ennyire forgatókönyv szerint intézitek, nem is lesz számodra meglepetés és anyósod is beleugat. Csináljátok úgy, ahogy ti akarjátok. Tojd le mit mondanak az öregek.
Ahány ház annyi szokás...
Megtörténik az eljegyzés kettesben, ez pl. nálunk annyi, hogy megbeszéljük, hogy mikor fogunk összeházasodni. Aztán szervezünk egy családi összejövetelt.
Igen, nálunk a "lányos háznál" szokás. Meghívjátok a párod szüleit és van egy ebéd/vacsora. Itt gyakorlatilag bejelentitek az eljegyzést, amit már egyébként mindenki tud, esztek egy jót, a szülők koccintanak az egészségetekre.
"hogy legyenek a gyűrűink"
Karikagyűrűt szoktak bal kézre húzni, esküvőkör kerül át jobb kézre. Szoktak adni kísérőgyűrűt, de én mondjk ezt feleslegesnek tartom.
"mikor térdel le"
Semmikor... Esetleg korábban, mikor megkér, bár én ezt baromi színpadiasnak tartom.
"mikor tartsunk és hogyan családi összejövetelt"
Miután megbeszéltétek és kitűztétek az esküvő időpontját, aztán meg amikor mindenki ráér.
"Koronatanúról" pl. én nem is hallottam még.
De amint írtam, ahány ház, annyi szokás. Van, ahol meg nem olyan a kapcsolat a családdal, hogy tartsanak egyáltalán ilyen családi bejelentést. Semmi nem kötelező, ez nem egy családi ünnepély, nem hivatalos úgymond.
"ez nem egy családi ünnepély"
Bocsi, ide nem kell a "nem"..
Két külön dolog keveredik itt.
Van a lánykérés, az a tipikus amcsifilmes letérdelős romcsi jelenet kettesben, mikor megkéri a kezed. Az ilyenkor kapott gyűrű a köves ún. kísérőgyűrű.
Van az eljegyzés, amit a család körében tartotok, lehet a lányos háznál vagy modernebb verzióban étterem, az már mindegy - ez arra szolgál, hogy az örömszülők megismerjék egymást, illetve "hivatalosan", a szülők előtt jegyzitek el egymást.
Ilyenkor a jegygyűrűket húzzátok fel egymás ujjára, mint az esküvőn is, csak éppen a másik kézre - és majd az esküvőn kerül át, jelezve, hogy már nem jegyben jártok, hanem házasok vagytok.
Egyik verzió sem kötelező, családfüggő, hogy hol melyik a szokás. Egyik vagy másik, van, ahol mindkettő. Sőt, már kombinálva is hallottam, hogy a letérdelős lánykèrést karikagyűrűkkel ejtette meg a srác. :)
Röviden: úgy szervezzétek, ahogy nektek jó. Ha már most így pattog anyós, mi lesz még ha esküvőt szerveztek?!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!