Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Maradjak legalább egy évig,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradjak legalább egy évig, vagy távkapcsolat?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek. Jelentkeztem felsőoktatásra Bp.-re, Sopronba illetve Szombathelyre. Írásbeli alapján esélyes, hogy Soproni egyetemre felvételit nyerek.

Páromnak 1,5 éve vagyunk együtt nagyon szeretjük egymást. Ez nem lenne ilyen egyszerű de én a barátomnak nem mondtam, hogy felvételiztem meglepetésszerűen akartam vele közölni. Nem régiben jöttem rá, hogy nagyon rosszul döntöttem. Mivel mire kiderül, hogy felvettek vagy sem már szinte lehet csomagolni.

A barátom előző hónapban kezdett el dolgozni tanulás miatt. Tehát kb 1 havi fizetés +amit ösztöndíjként kapott annyi van neki félre téve. Nem sok pénz. Kedden fogunk találkozni és akkor fogom elmondani neki, hogy jelentkeztem. Félek hogy meg fog ijedni. A szakítás gondolatától egyáltalán nem féllek nagyon stabilnak mondhatom a kapcsolatunk, de a reakciójától nagyon tartok mivel nem stabil az anyagi hátterünk.

Hagyjak ki egy évet, esetleg egy párhónapig távkapcsolatban legyünk ?

Mind a ketten Békéscsabaiak vagyunk.



2019. jún. 2. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Stabilnak mondott kapcsolat, ehhez képest egy ilyen nagy horderejű dolgot nem mondtál el neki időben + képes lennél kihagyni egy évet tök fölöslegesen a barátd miatt. Bocsi, de ez inkább tini kategória. Kezd el szépen az egyetemet, atán majd meglátjátok később hogy alakul.
2019. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy az anyagiak miatt nem fog tudni velem jönni. A kollégium nekem megoldható neki nem. Szüleim támogatnak engem valamennyire viszont nekem is kell majd diák melót keresni.

Egy albérlet kibérlése baromi drága szinte semmi alaptőkével. Az se biztos, hogy egyből munkába tud állni az én meló diákos fizumból kétlem, hogy az albérletet, a rezsit a kaját a + váratlan kiadásaink tudjuk fedezni. Nekem fontos a kapcsolatunk ezért kihagynék egy évet keresnék munkát. Sokkal több pénzből eltudnánk menni ráadásul szüleimet se terhelném anyagilag.

Én ezt a logikát követtem. Utólag rájöttem rosszul tettem.

Köszönöm a véleményed :)

2019. jún. 2. 18:43
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy komoly kapcsolatban ennyire nem avatsz be az eletedbe, akkor nalam mar nem lenne semmilyen kapcsolaton aggodnivalod. A kerdesedbol ugy latszik, hogy neked a parod semennyire nem faktor a dontesi mechanizmusodban, illetve a kommunikacioval alapbol eleg komoly gondok lehetnek nalatok, ha a pasidban sem merül fel, hogy "je, ez az allitolag szuper komoly baratnom iden erettsegizik, vajon mit csinalunk utana?".
2019. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez így ebben a formában nem igaz!

Nagyon sokat beszéltünk arról, hová mennénk a legszívesebben, ha Magyarországon maradnánk egy párévig. Sopron, Bp. Győr jött szóba. Én ez alapján jelentkeztem mivel a legszívesebben itt élnénk.

Megvolt rá az okom, hogy nem avattam be. Őszintén szólva senkinek nem mondtam az apámat leszámítva. Se családtagoknak se rokonoknak se barátoknak senkinek. Megvan/volt rá az okom. Amit itt nem szeretnék leírni!

2019. jún. 2. 19:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is másfél év után kerültem távkapocsaltba. Ő dolgozik én még tanulok és kolis is vagyok. És ez így lesz még egy darabig, de semmit nem változtatott a kapcsolatunkon. Minden hétvégén találkozunk és minden szünetet nála töltök. Sok utazással jár, de ennyit kibírunk.

Az nekem is furcsa, hogy a jelentkezést nem beszélted meg vele. De nem az én dolgom. Szerintem ne hagyj ki évet. Ha a szakítás szerinted nem opció, akkor nem tudom milyen reakciótól félsz.

2019. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Hat, neki viszont el kene mondanod. Ez annyira alapveto egy valoban komoly kapcsolatban, hogy magyarazni sem kellene. Nem erted sajnos, hogy egy ilyen meglepetesszeru eltitkolas hiaba nincs rossz szandek benne, teljesen tonkreteszi a bizalmat pontosan ugyanugy mintha valami aljas szandekkal hazudtal volna. Ezek utan hogyan kellene terveznie veled? Lehet, hogy egyik nap ugy dontesz, hogy elmesz x helyre, o meg csak les, hogy mintha par hete beszeltetek volna rola, hogy tetszik az a hely, most meg annyi dontese van, hogy eldontheti hogyan akarja hozzad szabni az eletet. Felnottek kozott egy komoly kapcsolat sajnalom de nem igy mukodik.
2019. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozászolásod!

Ha meg szabad kérdeznem köztettek így hány km van?

2019. jún. 2. 19:22
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed!

Tudom hibáztam nem tudok mit csinálni ezzel. Apám mellé még neki is elkellet volna mondanom. Megvolt rá az okom amiért nem tettem viszont vissza csinálni nem tudom.

2019. jún. 2. 19:25
 9/12 anonim ***** válasza:
5ös vagyok, engem kérdezel hány km? Kb 400. Félúton szoktunk találkozni.
2019. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen téged kérdeztelek!

Köszönöm!

Ügyesek vagytok!

2019. jún. 2. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!