Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kinek nehezebb egy távkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek nehezebb egy távkapcsolatban? Az otthon maradó félnek, vagy aki elmegy?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy több éve együtt élő párt. Az egyik félnek azonban bizonytalan időre messzire kell mennie munka miatt, ritkán jut csak haza. Ilyen esetben szerintetek kinek a nehezebb?

- Az otthon maradó félnek, aki hirtelen egyedül marad a közös otthonban, akire egyedül hárul minden otthoni dolog, probléma, (esetleg gyerek is van) egyedül kell helyt állnia?

- Vagy az elutazó félnek, aki az otthont és a családot hátrahagyva megy az ismeretlenbe, idegenekkel kell együtt laknia, távol van az otthoni megszokott környezettől?

Szerintetek melyik félnek van nehezebb dolga, és miért? Jöhetnek a vélemények, saját élmények, ki melyiket élte át stb. Fejtsétek ki bátran bővebben is, nem és kor is jöhet! Kizárólag kulturált, normálisan megfogalmazott gondolatokkal!



2019. jan. 13. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Annak aki elmegy, főleg ha az otthon maradó is elmegy, még az elmenő nincs otthon.
2019. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két félnek egyaránt nehéz. Itt nincs az, hogy kinek nehezebb. Mert aki otthon marad, annak szerinted nem fáj, mint annak, aki elmegy és fordítva?


És kötelező volt elfogadni azt a munkát? Mi miatt vállalta el? Ha a közös jövőjük jobbításáért, akkor nem tudom, hogy mi a probléma.

Ha pedig kötelezték rá, akkor pedig el kell fogadni a helyzetet és túlélni, örülni annak, amikor találkoznak személyesen, és minden időt megragadni, hogy beszélgessenek neten keresztül.

2019. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem az otthon maradó félnek nehezebb lehet. Aki megy az újba, azt új ingerek, új helyzetek, új benyomások érik (pl. egy külföldi munkahelyen, vagy ösztöndíjnál). A maradó fél pedig nap mint nap hazamegy az üresen álló közös otthonukba:(
2019. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként talán egy hete volt itt a gyk-n egy kérdés, ha jól emlékszem, orvos a nő, kutató a pasi, és két évig 10 ezer km-re kellene lenniük egymástól az egyikük kutatómunkája miatt. Azt írta a nő, összesen 3 találkozás férne bele nekik. Nem jósolt nagy jövőt nekik itt a többség.
2019. jan. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindkettőnek nehéz pláne ha a szerelem még ugyanolyan szoros mint az elején bár én nem vagyok távolság párti mert az én kapcsolatom emiatt ment tönkre :(
2019. jan. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!