Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jo a párom terve családalapítá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jo a párom terve családalapításhoz? Anyósnál élni, legyek bejáros, stb

Figyelt kérdés

Még külön élünk. Én a keveset fizető munkahelyem mellett élek(ahova nem érné meg bejárni joformán), ő az anyjával él ahonnan bejáros a jol fizető munkahelyére.


Család a terv.

Szerinte költözzem hozzá, legyek bejáros, de ha felmondok se baj, eltart (amit nem láttam még tőle hogy anyagiakban támasz lenne), es 3 év mulva megvan a közös ház (a hitel 3 éves lenne ha most veszünk házat,addig az ki lenne adva albérletbe, addig szerinte éljünk az anyjánál a baba is jöhet oda)


Ő nem akar külön lenni albérletben mert szerinte az a pénz is megtakaritásba mehetne a házra


A mostani helyzetben hogy távkapcsolat szinte, ő más megoldást nem lát de én mondtam neki hogy én viszont egytávkapcsolati alapra nem tudok itt mindent eldobni es egyszerűen várost váltani, pláne vidéki falun él mint az őskorban munkahely sincs ott, szoval ilyen alapra hogy most heti párszor találkozunk, (külön kassza van még, a rezsibe sem ad)nem tudok költözni, de pláne meg az anyjához?


Szerinte meg az alberlet kidobott pénz(en is olcso albiban vagyok pedig), ne is álmodjak arrol hogy ő ezt bevállalja. Vagy költözöm es családunk lesz, vagy jobb ha elbucsuzunk mert ezt a távkapcsolatosdit nem huzhatjuk évekig mert nem nagyapa korára akar gyereket.


Döntsek.


2018. dec. 11. 07:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz, ha jövedelem nélkül szülsz gyereket, az anyjánál lakva. Alig ismeritek egymást.

Aztán majd jössz ide sírni, hogy a szülés után teljesen megváltozott, nem bírod tovább, de nincs hova menned egy babával, se rokon, de barát, most mi legyen.


Eleve nem szülnék úgy, hogy nincs normàlis gyed-em. Ehhez előbb keress egy olyan állást, ahova megéri bejárni dolgozni.


A másik, amin gondolkodj el: te írod, hogy eddig nem bizonyította, hogy anyagilag támaszod lenne. Ne az érdekeljen, hogy ki mit mond, mit ígér. Azt nézd, amit tesz! Abból derül ki, hogy milyen ember.


Fél év után én semmi esetre sem vállalnék gyereket. Semmi esetre sem úgy, hogy anyagilag mástól függök. És soha egy percig sem élnék (Még egyszer) anyóssal egy fedél alatt.

Tehát részemről egy ilyen pasas felejtős lenne. De te persze ez nem azt jelenti, hogy neked is, mert mindenki azt csinál, amit akar.

Csak leírom, hogy én kitenném, és keresnék egy olyat, akivel egyeznek az elképzeléseink. 30 évesen te se leszel fiatalabb, ne pazarold az éveket olyan mellett, akivel eleve abban se tudsz megegyezni, hogy hol éljetek együtt.

2018. dec. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%

30 évesen, fél év együtt járás után képes lennél feladni mindent és eltartott háziasszony lenni az anyósnál?

Szerintem sokkal értelmesebb, ha keresel egy normálisan gondolkodó férfit, és nem vesztegeted az idödet erre.

Az ö tervei szerint 3 évig ingyencseléd vagy, akinek nincs semmi szava, mert csak beköltözött a készbe, és utána vagy hajlandó összeköltözni veled (és a pénzed is elmegy), vagy - és ez sokkal valószínüb - meggondolja és maradtok anyósnál, mert az olcsóbb.

Közben vagy szülsz pár gyereket és még függöbb helyzetbe kerülsz, vagy nem és akkor 33-35 évesen döbbensz rá, hogy ennek a kapcsolatnak nincs értelme, csak közben elvesztegettél több évet.


Okosabb, ha most lépsz, úgy még van esélyed találni egy normális párt, akivel lehetnek gyerekeid, ezzel nem.

2018. dec. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek néhány korábbi válaszolóval, szerintem is hagyd ott. Ott kezdődik a baj, hogy döntésre kényszerít. Ezek szerint igazából nem is érdekli, te mit akarsz, mert úgyis ő mondja meg, mi lesz. Biztos úgy gondolja, hogy nem fogod emiatt elhagyni, azért ad ilyen ultimátumot.

Az anyjához se költöznék, ha fél éve vagytok távkapcsolatban nem ismerheted őt sem túl jól. Lehet utálnátok egymást.

A munkahelyemet szintén nem adnám fel egy férfi miatt. Főleg, hogy nem egy milliárdos a párod sem. Miből fog eltartani téged vagy egy esetleges gyereket, ha még hitelt is fizettek?

És ezek még csak a nagyobb problémák... Szerintem hagyd ott, biztosan találsz valakit, aki nem akar hülye helyzetekbe belekényszeríteni.

2018. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

En is kerdeztem azt tole hogy a fizum nem zavarná hogy kiesik, de az hogy egy albit felezzunk az igen? A fizum magasabb mint az albi. Tehát a közösből (ha az lenne) több a minusz náluk mint alberletben.


Erre rávágta legyek akkor bejáros.


Azert nem akar mig le nem telik a hitel a házrol a közösbe költözni, mert a hitel is minusz de ha ki lenne adva, akkor nem akkora minusz.

2018. dec. 11. 08:52
 15/22 anonim ***** válasza:
94%
Soha nem költöznék az anyjához, akkor sem ha nem vidéken lenne. Akkor 3 helyett 10 évre kell felvenni a hitelt, és máris nem kell kiadni, hanem lakhattok benne mert nem olyan sok havonta. De ebbe se menne bele, mivel ha nem dolgozol nem vagytok előrébb anyagilag, inkább azon van a hangsúly hogy oda akar téged kényszeríteni a "saját területére". Ez nagyon nagyon rossz jel!
2018. dec. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%
KB ugyan ez volt a felállás csak a férjem volt a városi jó munkahelyes én a falusi vállalkozó. Nem egy álom fizuval de tökéletesen megéltem belőle. A szüleimmel laktam együtt pont ezen megfontolásból mint a párod. Viszont elmondtam az én gondolatmenetem a páromnak, aki ezzel egyet értett. Így mire a gyerek jött, ő ide költözött. Viszont addigra már külön házban voltunk. Nagyon jó viszonyom van a szüleimmel de még én sem akartam oda szülni. Sztem várj a baba témával elsőre döntsd el, hogy lenne a jó. Amúgy vidéken is lehet boldogulni annak aki akar.
2018. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Ennek a csavonak ugy szar a felfogasa ahogy van. Most koltozz oda mert o nem kepes egy kis aldozatra, majd kesobbiekben figyeld meg ha vele maradsz, vagy sose kotloztok az anyostol kulon vagy az anyos is megy veletek. Masik 30eves es meg vele el, ha jol keres es te is miert ne lenne jarhato ut az albi vagy a sajat lakas? O bizony onnan menni nem akar. Szulsz 2vagy 3 gyereket melletted szepen felre megy majd lelkileg terrorizal es 2 vagy 3 gyerekkel munka nelkul megint nem tudsz hova menni. Inkabb most hagyd el. Vannak normalisabb ferfiak akikek nem ilyen a jovokepuk.
2018. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%
Szoval ismered fel eve, az anyjahoz szeretne, hogy koltozz, add fel a munkad, es ha nem teszed meg, mivel o most azonnal gyereket akar, ultimatumot ad, valamint a te megerzesed is azt sugja, hogy ez igy nagyon nem oke, kulonben nem irtad volna ki a kerdest. Ezek mar onmagukban is eleg okok arra, hogy felvillanjon a veszvilllogo...
2018. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
92%
Elég kényszere a hozzáállása a pénzhez. De ha nem lenne az, én akkor se akarnék fél év távkapcsolat után egyből közös házat venni és családot alapítani. Hatalmas felelőtlenség... Anyóshoz meg semmilyen körülmények között nem költöznék, gyereket oda pláne nem szülnék.
2018. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
88%

Fél év után biztos, hogy nem. Pláne nem ilyen feltételek mellett. 2 opciót látok, amit én elfogadhatónak tartanék, az egyik a hosszabb futamifő, és saját házba gyerek. A másik pedig az, hogy kivárja a 3 évet és azután gyerek. Utóbbi a szimpatikusabb, már csak azért is, ahogy ő a dolgokhoz áll.

Bár, őszintén szólva, én nem szülnék ebbe a kapcsolatba, mert már ennyiből gyanús, hogy igazából csak a méhed kell neki, te nem. Az meg neked hosszútávon igencsak sok kellemetlenséggel járna.

Ha pedig önmagad feladásának érzed, bármilyen formában is, a válasz egyértelmű nem, nincs min gondolkodni.

2018. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!