Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jo a párom terve családalapítá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jo a párom terve családalapításhoz? Anyósnál élni, legyek bejáros, stb

Figyelt kérdés

Még külön élünk. Én a keveset fizető munkahelyem mellett élek(ahova nem érné meg bejárni joformán), ő az anyjával él ahonnan bejáros a jol fizető munkahelyére.


Család a terv.

Szerinte költözzem hozzá, legyek bejáros, de ha felmondok se baj, eltart (amit nem láttam még tőle hogy anyagiakban támasz lenne), es 3 év mulva megvan a közös ház (a hitel 3 éves lenne ha most veszünk házat,addig az ki lenne adva albérletbe, addig szerinte éljünk az anyjánál a baba is jöhet oda)


Ő nem akar külön lenni albérletben mert szerinte az a pénz is megtakaritásba mehetne a házra


A mostani helyzetben hogy távkapcsolat szinte, ő más megoldást nem lát de én mondtam neki hogy én viszont egytávkapcsolati alapra nem tudok itt mindent eldobni es egyszerűen várost váltani, pláne vidéki falun él mint az őskorban munkahely sincs ott, szoval ilyen alapra hogy most heti párszor találkozunk, (külön kassza van még, a rezsibe sem ad)nem tudok költözni, de pláne meg az anyjához?


Szerinte meg az alberlet kidobott pénz(en is olcso albiban vagyok pedig), ne is álmodjak arrol hogy ő ezt bevállalja. Vagy költözöm es családunk lesz, vagy jobb ha elbucsuzunk mert ezt a távkapcsolatosdit nem huzhatjuk évekig mert nem nagyapa korára akar gyereket.


Döntsek.


2018. dec. 11. 07:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Hány évesek vagytok?

Mióta vagytok együtt?

Milyen hitel az ami lejár 3 év múlva és elég egy házra?

2018. dec. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Te adj fel mindent, ő pedig nem hajlandó veled albérletbe menni.

Kiraknám a szűrét.

2018. dec. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

30 évesek vagyunk

Fél éve együtt

Ha összetesszük a megtakaritásainkat akkor csak 2-3 millio hitel kéne amihez nyitnánk egy 4 éves fundát es arra kölcsönözne a funda. Tőke kp minden megvan. A fundakölcsönt 3 ev alatt is ki tudnànk törleszteni pláne ha ki van adva addig a megvett ház.

2018. dec. 11. 07:25
 4/22 A kérdező kommentje:
Amiert az anyjánál nem kéne fizetni. Totál nemleges arra a válasza hogy albira dobjon ki pénzt.
2018. dec. 11. 07:25
 5/22 anonim válasza:
26%

Szerintem egy nyugodt, barátságos faluban sokkal jobb gyereket nevelni mint egy nyüzsgő városban. Az albérlet szerintem is kidobott pénz,hiszen csak fizeted de soha nem lesz a tiéd, egy házhitelnél legalább egy idő után a sajátod lesz.

Mi 13 évig fizetjük a hitelt és ez nem is számít olyan soknak, úgyhogy a 3 év nem túl reális időnek hangzik.

Normális ha egy idő után többet szeretne a párod mint egy távkapcsolat,az lenne a fura ha nem így lenne. De ha te nem érzed magad késznek erre, ne menj bele, mert ez egy nagyon fontos, életre szóló döntés. Mondjuk én biztos kipróbálnám először az együttélést, ha jól működik, indulhat a babaprojekt... 🙂

2018. dec. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mellesleg az exemmel ezért lett pont vége mert nem költöztem az anyjához,igaz ő joval messzebb lakik.

Erre ugyanott vagyok vele is csak a km joval kevesebb

2018. dec. 11. 07:31
 7/22 A kérdező kommentje:
Én is kiprobálnám az együttélést. De igy hogy az anyjánál es legyek bejáros? Olyan mintha nekem kéne feladnom az önálloságom.
2018. dec. 11. 07:34
 8/22 anonim válasza:
72%
Mi is anyósnál voltunk amíg nem vettük meg a házat és nem újítottuk fel. Hát nem volt egyszerű. Pedig imádom anyósom de hosszú távon tuti megőrülök. Mire megszületett a babám már átköltöztünk. Lehet hogy nehezebb volt így de akkor is jobb.
2018. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Hát akkor már nem vagy gyerek, hogy ennyire hagyd magad megvezetni. Adj fel mindent, költözz vidékre, bónusz anyóshoz, ha nem tudsz dolgozni sebaj, majd eltart, aztán fullra ki leszel neki szolgáltatva és szülheted a gyereket is anyós nyakára. Csodás tervek, én hagynám neki, hogy megvalósítsa őket valaki mással.

Az egész fantasztikus elképzelése már ott megbukik, és téves, hogy ő nem költözik albérletbe, mert az drága. Ellenben az nem zavarja, ha kiesik a fizetésed, mert nem tudsz bejárni. Gondolom azért egy albérlet áránál most is többet keresel, hiszen akkor nem bírnád fizetni, pedig jelenleg mindezt egyedül teszed, ha jól értem. Nem egy matekzseni a csávó. Egy fizetés mínusz nem gond neki, de egy albérlet kifizetése (akár felesben veled)az már jajj mekkora kiadás. Logika a köbön. Neked van mondjuk (az összeg tökmindegy) havi 120, neki legyen 200 bruttó. Ez összesen mondjuk 320, ebből lenne az albérlet mondjuk 50+rezsi(vagy 70, az összeg most nem valós úgysem). Tök logikus, hogy akkor anyósnál élve csupán az ő 200 ezréből több maradna megtakarítani. Vagy nem?

Hol sikerült ezt a téveszmés, múlt századi gondolkodású palit lőni kérdező? Én könnyes búcsút vennék tőle, remélem neked is lesz annyi eszed, hogy nem mész ebbe bele, mert hamarosan nem csak az lenne a legnagyobb bajod, hogy kuncsoroghatod a lóvét még egy kiló kenyérre is, de azon kapnád magad, hogy benne vagy a kakiban nyakig egy gyerekkel, megtakarításod feláldozva a "közösre" és nem lenne menned sehova sem, mikor rájössz, hogy ez mégsem annyira frankó.

2018. dec. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
98%
De akkor miért adjátok ki albérletbe a házat amit vesztek? Miért nem költözök ti oda? Amúgy is csak jól lelaknák addig. Nekünk van egy ház és egy autóhitelünk és egy 4hós picurunk, de nem lakunk ezért máshol. Nem könnyű de ez van.
2018. dec. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!