Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknél hetente anyósnál van,...

Akiknél hetente anyósnál van, ti, vagy ő veszi meg az ott kellő dolgokat a gyereknek?

Figyelt kérdés
Nemrég szültem a 2.-at,anyós pedig segítségképpen hetente elviszi ott aludni a nagyobb 2 évest. Szerencsére,mert más segítség egyáltalán nincs,így persze hálás vagyok neki,de van ami állandó probléma lett :s Mindent a világon odaszoktam csomagolni neki,ami csak kelhet, pl. fogkrém,fogkefe,bili,fürdető, játékok, váltóruha egy napra 2 szett hűvősebb és melegebb időre, váltózoknik,pulcsi, műanyag mosható előke,benti papucs stb stb. Anyós szokta visszahozni,mert jogsi nélkül nekem messze lenne gyalog a busz,ő meg hamar itt van,így ő csomagol össze visszafele,rendszeresen mindig minden ott marad. Nem,nem elfelejti,akkor nem is lenne baj,hanem direkt hagyja ott,mert kérdezem hol van,vagy szólok,hogy majd hozza erre mindig az a válasz,hogy hát legyen ott is. Úgy néz ki egy ilyen után a nap: fürdetném a lányomat,hol a fürdetője,hát ottmaradt. Mosnám a fogát,hol a fogkrém,hol a fogkefe,hát ottmaradt. Keresem a bébitaxiját,hát ottmaradt. Adnám rá a benti papucsát,ottmaradt. Keresem az egyik minnies felsőjét ottmaradt. Keresem a nemrég vérdrágán vett ruháját,mert ráadnám az orvoshoz/védőnőhöz stb erre ott van. Adnám a kakaóját,hol a vadonatúj üvege naná,hogy ott. Még sorolhatnám ezt jóval tovább is... Úgy kell visszaharcolnom a cuccait,meg ruháit,ha átmegyek látom,hogy mindenhol az ő cuccai,ruhái vannak,ruhaszárítón,fotelen a férjem átment ő az emeletre is felment,egy csomó cuccot hozott le onnan. Nem értem,ha heti 1 napot van ott,miért kell ott legyen minden cucca,ruhája,játéka,mikor itthon meg heti 6 napot van???!!! Heti szinten több ezer ft ezeket újra venni,és akkor a drágább ruhát játékot nem számoltam. Arról nem is beszélve,hogy unom,hogy folyton az utolsó fogkefét is be kell csomagolni,mert ott nincs,pedig tudom,hogy megtehetné,hogy vesz.Nálatok hogy van,ezeket a dolgokat ki veszi meg? Kaja az nem kérdés,azt szoktam rakni,bár megtudja venni,de ne az legyen,hogy mindig neki kell én szoktam küldeni joghurtot, szalámit, kekszet,gyümölcsöt stb-t,van,hogy főtt kaját is rakok neki,viszont túlzásnak tartom,hogy egy szál fogkefét se vesz,és én vegyek két házra való cuccot mert különben behúzza. De tényleg,szabályosan behúzza oda a lányom cuccait :D Már ott tartok,csak azt küldöm át,amit nagyon muszáj, persze átjön nézi mit csomagoltam, kéri a több váltóruhát,felkapja a házból a játékait,hogy akkor ezt is viszed,rosszul is vagyok mikor mondjuk az új pónijait akarja elvinni na azok tuti nem kerülnének vissza én meg nem azért vettem meg :-( Meg mért kell elvinni pl. a béitaxiját úgy,hogy "legyen ott is" most egy napért én biztos nem hagyom ott.
2016. szept. 15. 11:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Miert viszi el?
2016. szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Marmint a gyereket. Ha nem egyertelmu.
2016. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ott szokott aludni hetente egyszer
2016. szept. 15. 11:50
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
Hát figyelj, akkor mond hogy ne vigye el a gyereket és nem lesz pihenőnapod. ő segít neked nehogy már még ő vásároljon be. Egyszerűbbe megoldás: összepakolsz pár dolgot amik itthon nem kellenek annyira, vagy olcsóbb minőséget veszel, és elviszed hozzájuk, hogy ez a mamázós csomag, ezek itt maradhatnak hogy mindig legyen mihez nyúlni.
2016. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj, de hàny fogkefe kell egy gyereknek? Nàlunk mindent megvett a nagyi mondta,hogy kb a gyereket küldjük màs nem kell. Ha valamilye nem volt akkor vett neki. Szerintem ez ìgy normàlis. Még ha nem is veti fel a pénz, azért nem nagy cucc hasznàltan venni 2 db nacit vagy felsőt stb.


De ha màr mindene van ott akkor te vagy a mafla, hogy bàrmit is pakolsz még neki.

Màr a màsodik alkalommal tuti mondtam volna, hogy ez se az se amaz se kell mert múltkorról ott van még ugye, dràga anyuka?!

És ennyi.

2016. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán értem, hogy miben segítség, hogy minden héten egyszer ott alszik, de ez a ti dolgotok. Viszont ennyi mindent én biztos, hogy nem csomagolnék. A nagyobbik fiam is sokat aludt régen anyámnál, nagyon szeretett ott lenni. Sose pakoltam ennyi cuccot. Volt ott pár váltóruhája, ha valami történne azzal, amiben ment, de gondolhatod, hogy nem a legszebb, legdrágább ruhái voltak ezek, csak játszós cuccok. Volt ottani fogkeféje, fogkrémje, fürdetője, ezeket anyám vette neki, és ha elfogytak, pótolta. Cumisüveget (később csőrös itatót), alvós játékot itthonról vitt magával, de ezek jöttek is mindig haza, mert itthon ugyanúgy szükség volt rájuk. Voltak ottani játékai, amiket én vettem, kimondottan oda, meg volt, amit anyámtól kapott ajándékba, és mondta, hogy maradjon is ott, hogy legyen ott is játéka.

Kaját sose csomagoltam neki, pláne nem ilyet, hogy szalámit, anyám szerintem meg is sértődött volna rajta.

2016. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%

Igaz más a helyzet, mert mi 2-3 hetente együtt megyünk el és kisebb is, mi vettünk oda egy nagy csomag pelust + popsikrémet, a kajáját pedig anyósom csinálja.

Olcsóbb dolgokat tuti, hogy tárolnánk ott is pl benti papucs, miért ne lehetne egy ott is, ha gyakran van ott? Én megvenném, egyébként amikor én és a tesóm mentünk mamához anyukám mindig akart neki pénzt adni, csak nem fogadta el. :)

Játékot meg anyósom vett, hogy legyen ott is neki. Eszembe se jutott kérni erre, ő se mondta, csak simán megvette.

2016. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Én vennék oda is mindent, ami szükséges. Gondolok itt arra, hogy egy tusfürdő, fogkefe-fogkrém miért ne lehetne ott is, így nem kell minden alkalommal csomagolni. Ahogy vinnék papucsot, pizsamát, 2-3 ruhadarabot is, amik nyugodtan ott maradhatnának (nem vennék ezért külön, mert van 1000 ruhája, biztos van pár, amit tudsz nélkülözni). Játékok szintén. Biztos van otthon olyan játék, amivel mondjuk már rég nem játszott, azokat átküldeném, hogy ott is maradhatnak. 7 éves a fiam, dédinél vannak kisautói már vagy 5 éve, és minden héten előkerülnek, ha ott vagyunk és játszik vele.

Neked is könnyebb lenne, ha minden lenne ott is, így nem kéne minden alkalommal egy halom pakkal küldeni 1 napra.


Viszont a kaját nem értem, nálunk egyik nagyszülő sem kérné-várná el, hogy bármilyen ételt csomagoljak a gyereknek, sőt még szerintem meg is sértődnének, ha nem vehetnék meg ők. Nagymamám (dédi) minden alkalommal egy halom kajával vár, plusz keksz, sütik, tejszelet stb.

Anyósom mindig mikor süt-főz, az az első, hogy kínálja a gyereket, hogy egyen. Ha anyám viszi el, akkor is együtt mennek boltba, és próbál a kedvére tenni, hogy mit főzzenek, mi a kedvence, mit enne....


Tehát nálunk pont fordítva működnek a dolgok, hogy a mindig használatos dolgokat én venném-vinném, hogy legyen ott is, viszont a kaját nem.

2016. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk 2 éves a kicsi, 4 éves a nagy. Szeret mamánál lenni, így hetente , kéthetente 1-2 éjszakát ott alszik.

Minden van ott neki: fogkrém, fogkefe, wc szűkítő, amikor pici volt, pelus, törlő, popókrém. Van váltóruhája, ami mindig ott van vészhelyzetre. Van ott papucsa is. Valami fölsőt / kabátot csomagolok, ha olyan az idő, amúgy semmit.

Nálunk anyós mondta, h vesz mindent, nem kell cipelni. Amúgy én is vettem dolgokat. Meg általában a pelust anno én vettem, mert az nagyobb tétel.

A papucs a kínaiban 1200 Ft volt, fogkefe: 200 Ft (netes rendelés), fogkrém 3-400 Ft, fürdető: 700 Ft, szűkítő: 1500 Ft kb.

Szóval szerintem egyáltalán nem nagy befektetés, egyszer meg kell venni és kész, akkor nem lesz az, h ott marad vlenül vmi.

A játékokkal meg úgy vagyunk, h rokonoktól kaptak sokat, meg alkalmakra. Egy részük alapból ott van, így mindig újdonság neki.


Ha egyszer megveszed oda a cuccokat, akkor nem kell hetente mindenből újat venned.


Szóval sztem ha ő nem vesz, akkor vegyél te, nem nagy cucc. Meg rakj be pár játékot, ami ott maradhat.


Kaját miért raksz? :O Nálunk a gyerek már 1,5 évesen simán azt ette, amit mi.

2016. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%

Ha ekkora problémát okoz a dolog akkor nem kötelező ám egy 2 éves gyereknek heti 1 napot ott aludni.

Szerintem anyósod neked tesz szívességet és nem te neki azzal,hogy ott alszik a gyerek minden héten. Tehát ne anyósodtól várd el azt,hogy bevásároljon a gyereknek, hanem vásároljál be te cuccokat. Máris nincs gond,hogy össze pakolni,kipakolni,ott maradt stb stb ruhákból se a szekrényt kell vinni. 3 gyerekünk van, anyós az egyetlen 300km-es körzetbe, hetente egyszer meglátogatjuk, a gyerekeknek itthon nagyon sok játéka van, így nem okozott gondot egy adagot kiválogatni amit oda vittünk,hogy ne unatkozzanak abba a pár órába amikor ott vagyunk. A karácsonyt, névnapot stb úgy oldottuk meg,hogy amit anyós vesz nekik azokat nem hozzuk el hanem ott marad és ott azokkal játszanak.

2016. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!