Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknél hetente anyósnál van,...

Akiknél hetente anyósnál van, ti, vagy ő veszi meg az ott kellő dolgokat a gyereknek?

Figyelt kérdés
Nemrég szültem a 2.-at,anyós pedig segítségképpen hetente elviszi ott aludni a nagyobb 2 évest. Szerencsére,mert más segítség egyáltalán nincs,így persze hálás vagyok neki,de van ami állandó probléma lett :s Mindent a világon odaszoktam csomagolni neki,ami csak kelhet, pl. fogkrém,fogkefe,bili,fürdető, játékok, váltóruha egy napra 2 szett hűvősebb és melegebb időre, váltózoknik,pulcsi, műanyag mosható előke,benti papucs stb stb. Anyós szokta visszahozni,mert jogsi nélkül nekem messze lenne gyalog a busz,ő meg hamar itt van,így ő csomagol össze visszafele,rendszeresen mindig minden ott marad. Nem,nem elfelejti,akkor nem is lenne baj,hanem direkt hagyja ott,mert kérdezem hol van,vagy szólok,hogy majd hozza erre mindig az a válasz,hogy hát legyen ott is. Úgy néz ki egy ilyen után a nap: fürdetném a lányomat,hol a fürdetője,hát ottmaradt. Mosnám a fogát,hol a fogkrém,hol a fogkefe,hát ottmaradt. Keresem a bébitaxiját,hát ottmaradt. Adnám rá a benti papucsát,ottmaradt. Keresem az egyik minnies felsőjét ottmaradt. Keresem a nemrég vérdrágán vett ruháját,mert ráadnám az orvoshoz/védőnőhöz stb erre ott van. Adnám a kakaóját,hol a vadonatúj üvege naná,hogy ott. Még sorolhatnám ezt jóval tovább is... Úgy kell visszaharcolnom a cuccait,meg ruháit,ha átmegyek látom,hogy mindenhol az ő cuccai,ruhái vannak,ruhaszárítón,fotelen a férjem átment ő az emeletre is felment,egy csomó cuccot hozott le onnan. Nem értem,ha heti 1 napot van ott,miért kell ott legyen minden cucca,ruhája,játéka,mikor itthon meg heti 6 napot van???!!! Heti szinten több ezer ft ezeket újra venni,és akkor a drágább ruhát játékot nem számoltam. Arról nem is beszélve,hogy unom,hogy folyton az utolsó fogkefét is be kell csomagolni,mert ott nincs,pedig tudom,hogy megtehetné,hogy vesz.Nálatok hogy van,ezeket a dolgokat ki veszi meg? Kaja az nem kérdés,azt szoktam rakni,bár megtudja venni,de ne az legyen,hogy mindig neki kell én szoktam küldeni joghurtot, szalámit, kekszet,gyümölcsöt stb-t,van,hogy főtt kaját is rakok neki,viszont túlzásnak tartom,hogy egy szál fogkefét se vesz,és én vegyek két házra való cuccot mert különben behúzza. De tényleg,szabályosan behúzza oda a lányom cuccait :D Már ott tartok,csak azt küldöm át,amit nagyon muszáj, persze átjön nézi mit csomagoltam, kéri a több váltóruhát,felkapja a házból a játékait,hogy akkor ezt is viszed,rosszul is vagyok mikor mondjuk az új pónijait akarja elvinni na azok tuti nem kerülnének vissza én meg nem azért vettem meg :-( Meg mért kell elvinni pl. a béitaxiját úgy,hogy "legyen ott is" most egy napért én biztos nem hagyom ott.
2016. szept. 15. 11:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Veszel neki oda egyszer egy pakkot és többet nem küldesz vele semmit, mert van ott minden. Azért beszerezni ezeket még egyszer nem nagy költség, nyilván taxit nem kell. Mi a nagyszülőkhöz veszünk mindent, ami ott kellhet: etetőszék, pótruha (egy szett), pelusozáshoz minden.

Engem pl. felháborított, mikor a tesómék közölték anyukámmal, hogy vegyen bilit a gyereküknek, hogy legyen ott. Ez a szülő dolga, és örülj, hogy segít a felügyeletben.

2016. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%
Már az is nevetséges, hogy a kérdés egyáltalán felmerult. Evidens, hogy a te gyereked dolgait neked kell megvenni. Mondjuk azt nem értem, minek vallaltal 2 gyereket, ha nem bírsz velük
2016. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
igen,az mondjuk jó ötlet,hogy olcsóbb dolgokat vegyek oda, itthonra drágább cuccokat szoktam amikből nem vennék szívesen még egyet mindenből de nézek akkor oda olcsóbbat,meg olyan játékot amit itthon nem használ annyira. szalámit azért küldök át,mert hiába vettem több félét,csak a pick szalámit eszi meg,de abból meg képes fél csomagot bevágni,így küldök mert ne ő vegye minden alkalommal 500ft-ért csomagját. főtt kaját meg azért raktam,mert nem egyszerű mellette főzni neki sem, nagyon eleven, csatateret csinál a házukból amíg főz.
2016. szept. 15. 12:09
 14/27 anonim ***** válasza:
52%

Minden pénteken megyünk anyósékhoz. Vagy mind,vagy a lányom ott van vasárnapig. Tehát vér szerint nem unokájuk. Ruhát összeteszek és viszem,de ő is vett sokat neki. Amir viszek,marad,jön haza az előző pakk kimosva ,mert kimossa. Tusfürdő van,hisz ők is fürdenek... Vett fogkefét is oda. Söt most lassan jön a baba,neki vettek kiságyat,utazót,kádat is már oda. Soha nem mondtuk,ők veszik.

Sőt mi kapunk kaját is onnan mindig,nem mi visszük. Anyósék ilyenek. Segitenek bármiben. Mi cserébe sürün járunk oda,viszünk bármit ha kell,mert ők nem járnak be nagy városba annyira tescoba,lidl be,mi visszük ami kell. Lassan szülök,ott lesz a lányom két hetet legalább,neéjjel kelljen autozniuk ha rám jön,40km-t. Tény,mi id autóval járunk oda,de nekem az a logikus,hogy összeteszem,ami kell oda,és marad is sok dolog. Pepcoba potom ödszeg egy rakat ruha,így nem gáz ha bármi kell

2016. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
58%

én fiam nem aludt éjjel anyósomnál, csak nappal volt nála heti 1-1 napot mikor már dolgoztam. én mindent vettem oda ami kellhet, váltásruhát, fürdetőt, játékot, stb, de ugye eleve már voltak ott dolgok mert mikor pici volt sokat voltunk ott vasárnaponként :)

viszont ételt soha nem küldtem, anyósom előtte való nap megfőzött.


anyámnál dettó, vittem mindent ami kellet, így ha csak úgy felugrunk se kell hazarohanni, mert van minden ami kellet. jó most már nagy a nagy gyerek így az ő cuccai kb. a játékokra redukálódtak de a kicsinek meg viszek oda pelust, pelenkázót, popsikrémet, stb :)


szerintem ez nem egy olyan dolog, hogy kinek kell. én pl. soha nem csomagolnék a gyerekemnek ételt mert azzal megaláznám anyámat, anyósom is szívére vette volna, ő sajnos már nincs köztünk. de a játéknak meg örültek, hogy vittem hozzájuk, mert ők nem tudják mit szeret a gyerek, lehet anyósod is ilyen :)

2016. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
58%

Anyósék távolabb laknak, így mindig több napra megyünk hozzájuk, illetve nyáron 1 hetet ott is töltött a kétévesünk bölcsi szünetben. Már rég hagytam ott náluk fürdetőt, fogkrémet, fogkefét, egy lapos párnát, sőt egy nagy csuklyás fürdőlepedőt is, amit anyós mindig ki is mos. Játékai is vannak ott (főleg párom gyerekkorából maradt dolgok), a nagyobb eszközöket (pl. kismotor, tricikli) viszont visszük-hozzuk, illetve a ruháit is, mivel nem heti szinten találkozunk.

Ha minden héten ott aludna a gyerek, biztosan tartanék ott pár ruhadarabot is.

2016. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%

Mi gyakran megyünk anyukámhoz is, meg anyósékhoz is 20 hónapos lányunkkal.

Anyukámnál mindene van (pelenka, fogkefe, etetőszék, váltóruha, egy csomó játék... stb.) szóval akár oda is költözhetne, oda nem kell vinnünk soha semmit. Ő vette meg ezeket,mi mondtuk, hogy kifizetjük, de ragaszkodott hozzá, hogy ő vesz meg mindent az unokájának hozzájuk.

Anyósomnál már kicsit más a helyzet, bár ott se vészes. Oda csak pelenkát kell vinnünk, meg pár váltóruhát, de pl. sokáig csomagoltam enni is a gyereknek, ő meg ezt sértésnek vette, hogy ő nem adhat enni neki. Úgyhogy már enni se csomagolok neki, aztán majd mama készül neki valami finomsággal. Hozzá tartozik, hogy anyósomhoz kevesebb cucc kell,mert ott még nem aludt a lányom.

2016. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem az a legnagyobb baj, hogy nem neveled azt a gyereket. Nem lehet mellette főzni, csak Pick szalámi eszik. Könyörgöm, 2 éves. Mi a jó égnek kellett második gyerek, ha már az elsővel se birtal? ????
2016. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
41%

"Szivességet tesz a mama"....

Egy nagyi örül hogy unokázhat szerintem, nem feltétlenül szivesség.

2016. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%
Ez agyrém. Hetente egy napért összepakolod az egész házat, ahelyett hogy egy "túlélőcsomagot" ott hagynál anyósodéknál...
2016. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!