Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az ideális kor családalapit...

Mi az ideális kor családalapitáshoz és általában mikor vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

21 vagyok,és terhes.nem tudom hogy jo anya lesz-e belölem.

csalàdi kapcsolatom évek ota nincs.Ahol élek ott senkire nem szàmithatok.Pàrom szülei is kizàrva.

Pàrom dolgozik,és nem tudom,ha a baba megszületik akkor lesz e energiàm a babàra is,meg hogy pontosan kilegyen fözve napi két alkalommal.

egyedül egy anya miket bir elvégezni?

megy segitség nélkül is?


2008. aug. 2. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos szia!

Ez nem életkor függvénye, sokkalinkább azon múlik, hogy mikor nősz fel a feladatra, mikor állsz készen, de ez még így sem elég , mert olyanvalakit kell találni, aki szintén felnőtt egy ilyen fontos dologra.

Ha a megfelelő párkapcsolat megvan, akkor közösen kell megegyezni a gyerekvállalásban, de egy anyában remélhetőleg annyira kialakul terhesség alatt az ösztön, hogy a betonfalon is átmegy a gyerekéért,vagyis mindenre képes lesz..nem szabad túlaggódni, de ha téged már foglalkoztat a gondolat valószínű töredelmesen fogsz cselekedni, szerintem a te energiaforrásodat már megalapozta,kérdés, hogy a párod hogy áll a dologhoz, mert a gyereknevelés 24 órás folyamatos 'munkaviszony', tehát ha a férfi hazajön igenis ki kell vegye a részét, pl vigyáz a babára, amíg te porszívózol stb..vagy fordítva-ezért mondom , hogy neki kell felnőnie a feladatra, hogy képes-e a fárasztó munka után kóncentrálóképes maradni!

Sok boldogságot kivánok ennek tekintetében!

2008. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindent belezsúfoltál a kérdésedbe, nagyon komplex választ igényel a téma.

Az első kérdésed: mi az ideális kor a családalapításhoz? Mindenkinek más. Én most, 22 évesen azt érzem, hogy még legalább két-három évig nem vállalnék gyereket, mert szeretnék "élni" még egy kicsit. Egy barátnőm viszont már 18 évesen tudta, hogy ő anya szeretne lenni, lánya három, fia egyéves, ő maga 21, mint te. Van ilyen is.

Általában mikor vállalnak gyereket az emberek? A válasz részben releváns az első kérdéshez: amikor úgy érzik, és ez mindenkinél más. Az átlag egyébként egyre később vállal gyereket. Ma Magyarországon átlagosan 26 évesen szülnek a nők először, ez a statisztikai adat, viszont az időpont folyamatosan egyre későbbre tolódik, aminek rengeteg oka van, ezeket most nem fejteném ki.

Nem tudod, jó anya lesz-e belőled: ezen a kérdéskörön minden anya rágódik eleget, az tudom mondani, ne félj! Biztosan megállod a helyed!

Nincsenek családi kapcsolataid: ez sajnos probléma, ami rendesen meg fogja nehezíteni a dolgod, de ezzel együtt sem kell elkeseredned: ügyes szervezéssel sok mindent megoldhatsz, csak mindig gondolkodj előre, és mindenre legyen B és C terved is!

Legyen mindennap kétszer főtt étel: nem sok ez egy kicsit? Te tényleg háztartási robotként szeretnél élni? Én kipróbáltam, és tudod, mit vettem észre? Semmi másra nem jutott időm, teljesen beszűkült a tudatom, az intelligenciám meg vészesen csökkenni kezdett pár hónap alatt... Mindemellett magam vállaltam a rabszolgaságot egy olyan férfi mellett, akinek sosem volt semmi elég jó, mindent kritizált, amit csináltam, és soha egy jó szót nem kaptam tőle. Én voltam a hülye, mert azt gondoltam, ha engedelmes szolga leszek, majd szeretni fog. De nem: ahogy elveszítettem a saját személyiségem, nagyon nyeregben érezte magát, és ezért hamarosan vége is lett a kapcsolatunknak. Szerintem te se vállald fel a mártír-szerepet, de ez csak egy tipp! A napi kétszeri teljes menü nem ér annyit, hogy feladd magad, vagy hogy elhanyagold a kicsit!

Egyedül miket tud elvégezni egy anya: szinte mindent, persze megfelelő átgondoltsággal, és nagyon jó szervezési készségek birtokában.

Megy segítség nélkül is? Erre nem lehet egyértelműen válaszolni, minden rajtad, a párodon, a kicsin és a külső tényezőkön áll...

2008. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ember sok mindent el tud viselni. Hidd e mikor a kezedbe adják a csöppséget, egyszerre minden megoldódik. Bátorság, menni fog. Boldog babázást!
2008. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!