Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mozaikcsaládban a pénzügyek?
Hogy oldjátok meg? A pár egyik tagjának nincs gyermeke, másiknak van(2, első házasságból), ilyenkor hogy oldjátok meg a pénzügyeket? Közös kassza? Külön kassza? Részben közös kassza?( gyerek-költséget fizessen a vér szerinti szülő?)
Mozaikcsaládban elők hozzászólásait várom, hogy milyen modellrendszerük van....köszi!
En ezt megeloztem azzal hogy olyan not vettem el akinek nincs gyereke.
En biztos nem koltenek penzt mas gyerekere.
Én se költenék más gyerekére,még ha a páromé akkor is(mondjuk alapból elkaszálom az ismerkedést amikor benyögik,hogy van x gyerekük).
A közös kasszát kerülném.
Én olyan férfihoz mentem feleségül, akinek volt két gyereke (özvegy, tehát vele laktak).
Nagyon szép összeget tett ki az árvaellátás és a családi pótlék, lényegében egy fizetésnyi pénzt akkoriban (90-es évek). Így nekünk megvolt a közös kassza (ő fizetése, én fizetésem), az árvasági+özvegyi összegéből pedig a gyerekeket finanszíroztuk (bevallom, én sem lettem volna boldog, ha a fizetésem más gyerekére megy el, akkor sem, ha ezt a férfit választottam). Így jó volt, működött.
A "mi lett volna, ha" fikciokat keruljuk.
Olyanok irjanak,akik hasonlo cipoben jarnak.
Mar minden masodik csalad elvalt/ujrahazasodott, stb...
Nyilvan nem akarja senki se mas gyereket felnevelni, olyan elethelyzetekre gondolok, hogy mondjuk a szulo kifizeti a honap elejen/kozepen a gyerekek osszes koltseget( tabor, kulonora, gyogyszer, barmi), ho vegen meg elromlik mondjuk a kocsija...? Akkor az kozos koltseg? ( es ha elobb romlik el a kocsi,mint a gyerek-koltseg megvalosul?akkor a szulo kifizeti a szerelot, de nem marad a gyerek-koltsegekre? Keri a parjat hogy segitsen? Vagy elso verzional, gyerek-koltseg pipa, kocsi elromlik, ker segitseget? Nem erzi azt a masik,hogy az idobeni eltolodas miatt, csak egyik zsebbol kerul a masikba a penz?)
Bátyám csak fél testvérem, nálunk mindig közös kassza volt, apukám elfogadta bátyámat is, támogatta, szervesen részt vett a nevelésében.
Most, hogy kicsit fordult a kocka, bátyám is támogatja apámat is, ha olyan helyzet adódik. Innen nézve kicsit furcsa lenne, ha korábban problémát ott volna.
Ilyen helyzetben azt kell adni, amit kapni is akarunk majd a későbbiekben. Ha garasoskodunk, akkor később ne számítsunk segítségre olyantól, akire minden fillért sajnáltunk. Ha most nem a te gyereked, akkor később se legyen az, ha a bajban vagy. Szerintem ilyenkor az a célszerűbb, ha az új apuka/anyuka elfogadja a gyereket, még ha nem is az övé, mert rengeteg felesleges stressztől, vitától megkímélik egymást. Így sem lesz zökkenőmentes, de talán könnyebb. Aki nem képes így hozzáállni a kezdeti sokk után (ami teljesen érthető), jobb, ha másik párt keres.
Két gyerekem volt, azóta van egy közös.
Úgy költözött hozzánk, hogy munkahelyet kellett váltania, a távolság miatt. Innentől egyértelmű volt a közös kassza, hisz nem tudta volna magát sokáig fenntartani, és előre nem tudhattuk, mikor lesz állása.
Most három gyerek után kapjuk az adókedvezményt, a családit, és kettő után a gyerektartást is. Bőven fedezi azt, amit megesznek.
Csak majdnem jártam hasonló cipőben. Ott én úgy csináltam volna, ha tudunk családként működni (kivehetem a részem a gyereknevelésből/a gyerek elfogad), akkor közös, ha nem, akkor anyu fizeti a gyerek dolgait.
32/f
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!