Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért ilyen velem a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen velem a párom (pénzügyek)?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze párommal. A ház saját, örökségből vettem és annak a maradékából újítottuk fel, tehát hitelem nincs. Költözés előtt el kellett jönnöm az akkori munkahelyemről, és mivel nem találtam munkát, felajánlotta párom, hogy akkor maradjak itthon egy darabig, úgyis költözünk meg itt van az év vége, és amúgy se menjek gyárakba szalagmunkásnak, várjam meg amíg találok állást a szakmámban. Nehezen, de elfogadtam a kérését, gondoltam hogy tudja mivel jár ez, anyukája is 25 éve otthon van, csak apukája dolgozik. Párom valamennyit gyűjtögetett, kb 2 havi fizetése volt félrerakva, én az alatt amíg az előző helyen dolgoztam, szó szerint minden pénzemet arra költöttem (negyedannyit sem kerestem, mint ő), hogy megvegyek a házba mindent, egy farmert sem vettem magamnak. (Minden tisztálkodó szer, konyhai eszköz, gép, lakástextília megvolt, egy párnahuzatot nem kellett vennie mellé)

Már akkor kicsit besokalltam, amikor ő kitalálta, hogy motort vesz (3 hónappal költözés előtt), de nem szóltam, az ő pénze. Bezzeg amikor én akartam venni valamit, mindig jött a "na de költözés előtt?"- szöveg.

Viszont most együtt lakunk, és ugyanígy maradt minden. A bevásárláson húzta a száját, amikor meghallotta az összeget (30 000 ft volt az első nagy bevásárlás, de abban minden benne volt), utána másik helyen vette az értelmetlen dolgokat, de amikor megmutattam neki az amúgy szükséges dolgot, le is szúrt hogy ne pakoljak be minden hülyeséget a kosárba. Kapcsolgatja le utánam a villanyokat (pl. főzök és csak a pultnál lévőt hagyja felkapcsolva), de közben az anyja vett nekünk egy 1000 éves orosz fagyasztót, ami közel sem A+-os (amúgy minden gép új és direkt energiatakarékosakat vettem)

Otthonról nem hozhatta ezt a példát, mert pl anyukája is gyakran vesz ruhát, gyorskaját, márkásabb dolgokat magának. Értem én, hogy az ő pénze, de inkább nem is eszem amikor ő nincs itthon, mert ekkora zsugori. Pedig én minden pénzemet a közös életünk elkezdésére költöttem, 25 ezer forintban van a karácsonyi ajándéka (gyanítom a többi rokon ajándékát is vehetem én), születésnapjára autóra gyűjtöttem (ezt már bukta..) de ő még addig nem jutott el, hogy névnapomra (1 hónapja volt) elvigyen vacsizni vagy valami, pedig tudom, hogy van pénze. (Pl SZÉP kártyán is, amiből mást nem is tudna venni)

Amúgy én itthon minden házimunkát elvégzek, általában rend van, mire jön, van ennivaló és tiszta ruha. Már mondtam neki, hogyha ilyen marad akkor nem fognak érdekelni az otthoni dolgok és elmegyek 3 műszakba valahova, majd eszik amit akar. Válasza az volt, hogyha nekem az jobb lesz, akkor menjek.

Miért csinálhatja ezt? Mi lehetne a megoldás?


2017. dec. 17. 08:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igy nem vezet sehova. Uljetek le szepen es beszeljetek meg, hogy kinek miert olyan a viszonya a penzzel, amilyen.
2017. dec. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz. Nektek le kell ülnötök és át kell beszélnetek az egészet, mert ez így nem párkapcsolat.
2017. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnik túl gondoskodónak a párod, elég jellemző állapot, úgy tűnik, büntetlenül megtehet bármit, amit akar a kapcsolatban, és azt hiszi, komolyabb következmények nélkül.

Pedig a Te lakásod, szóval eléggé inog alatta a léc, ha még nem beszéltél vele erről, hogy ez Téged nagyon zavar, itt az ideje.

Ne akkor szólj neki, amikor már a lelkedben az utolsó utáni állapotban vagy, amikor már teljesen meggyűlölted.

Beszélj vele mindenképp, hogy baj lesz...

2017. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

"marad akkor nem fognak érdekelni az otthoni dolgok és elmegyek 3 műszakba valahova, majd eszik amit akar. "


Bekölttözik a lakásodba, a költségekbe ímmel-ámmal száll be, házimunkát nem végez.

Én szépen összecsomagolnám a cuccait, aztán menjen oda, ahonnan jött.


Nem tűnik fel, hogy csak kihasznál?

2017. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy kihasznál, mert rezsit kaját ő fizeti. Csak úgy érzem hogy ezek után nem kellene szarul éreznem magamat, hogy úgy kell hogy könyörögjek pl egy téli cipőért...

Az a baj hogy már 100x meg akartam beszèlni vele, de mindig én jövök ki hisztisként.

2017. dec. 17. 09:31
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből azt éreztem hogy nem vagy neki olyan fontos mint neked ő. Mint aki kényelemből van veled nem azért mert szeret. Ezt a dolgot vele kell megbeszélned. Habár előre látom mit fog mondani. Ha nem változik semmi akkor nyílván nem vagytok egymáshoz valóak.
2017. dec. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Baromi egyszerű, azért ilyen, mert hagyod neki. Már a házvásárláskor elcseszted mikor mindent a s.gge alá raktál. Kicsit olyan ez, mint a gyereknevelés. Elég fél évig megvenni neki mindent, amit akar és egész életére elkényeztetett majom lesz.

Úgy általánosságban ki a franc költözik be olyan házba, amibe egy csavart nem tett bele?? Már ott meg kellett volna várni, amíg lesz annyi megtakarítása, hogy bele tudjon adni legalább a felújításokba. Elkényeztetted a párodat és ez most ide vezetett. Én erre nem látok más módszert, mint az ultimátum, meg hogy egy forintot nem költesz rá.. 25 ezres ajándék???? Autó a szülinapjára????? Ember 5 év alatt nem költöttem összesen 25 ezret páromnak ajándékra. Persze, lehet a srácot szidni de az az igazság, hogy amíg mindent aláraksz addig nem fog változni. Ez ugyan olyan, mint mikor szidják a gyereket, hogy milyen rossz, de arra nem gondolnak, hogy a szülő cseszte el.

Szóval tessék szépen költségstoppot bevezetni, és egy lyukas forintot nem költeni rá.

2017. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A pasi többségének minden csaj hisztis aki meg akarja beszélni vele a dolgokat. De általába ezek nem is szeretik a barátnőjüket mert letudják ezzel nem pedig meg akarja oldani a gondot. De maradj vele nyugodtan ha jó kinlódni mellette nekünk mindegy.
2017. dec. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy az én hibám is, de amikor évek után végre anyagilag is megtehettem, hogy összeköltözzünk, nem akartam várni. (Neki soha nem volt fontos, hogy fèlretegyem vagy megtakarítása legyen, mert nem szorult rá)

Az ajándékok pedig engem is és őt is boldoggá tesznek, pl tudom hogy nagyom régi álma volt a játszós autó (tehát nem félmilliót költöttem volna, max. 100-120 ezret), de magának úgyse venne soha.

2017. dec. 17. 09:38
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Remélem hogy a ház csak a te neveden van.Az lenne a legjobb ha elmennél dolgzni,ettől az élősködőtől meg minél hamarabb megszabadulnál,mert már így is elég gáz.
2017. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!