Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért ilyen velem a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen velem a párom (pénzügyek)?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze párommal. A ház saját, örökségből vettem és annak a maradékából újítottuk fel, tehát hitelem nincs. Költözés előtt el kellett jönnöm az akkori munkahelyemről, és mivel nem találtam munkát, felajánlotta párom, hogy akkor maradjak itthon egy darabig, úgyis költözünk meg itt van az év vége, és amúgy se menjek gyárakba szalagmunkásnak, várjam meg amíg találok állást a szakmámban. Nehezen, de elfogadtam a kérését, gondoltam hogy tudja mivel jár ez, anyukája is 25 éve otthon van, csak apukája dolgozik. Párom valamennyit gyűjtögetett, kb 2 havi fizetése volt félrerakva, én az alatt amíg az előző helyen dolgoztam, szó szerint minden pénzemet arra költöttem (negyedannyit sem kerestem, mint ő), hogy megvegyek a házba mindent, egy farmert sem vettem magamnak. (Minden tisztálkodó szer, konyhai eszköz, gép, lakástextília megvolt, egy párnahuzatot nem kellett vennie mellé)

Már akkor kicsit besokalltam, amikor ő kitalálta, hogy motort vesz (3 hónappal költözés előtt), de nem szóltam, az ő pénze. Bezzeg amikor én akartam venni valamit, mindig jött a "na de költözés előtt?"- szöveg.

Viszont most együtt lakunk, és ugyanígy maradt minden. A bevásárláson húzta a száját, amikor meghallotta az összeget (30 000 ft volt az első nagy bevásárlás, de abban minden benne volt), utána másik helyen vette az értelmetlen dolgokat, de amikor megmutattam neki az amúgy szükséges dolgot, le is szúrt hogy ne pakoljak be minden hülyeséget a kosárba. Kapcsolgatja le utánam a villanyokat (pl. főzök és csak a pultnál lévőt hagyja felkapcsolva), de közben az anyja vett nekünk egy 1000 éves orosz fagyasztót, ami közel sem A+-os (amúgy minden gép új és direkt energiatakarékosakat vettem)

Otthonról nem hozhatta ezt a példát, mert pl anyukája is gyakran vesz ruhát, gyorskaját, márkásabb dolgokat magának. Értem én, hogy az ő pénze, de inkább nem is eszem amikor ő nincs itthon, mert ekkora zsugori. Pedig én minden pénzemet a közös életünk elkezdésére költöttem, 25 ezer forintban van a karácsonyi ajándéka (gyanítom a többi rokon ajándékát is vehetem én), születésnapjára autóra gyűjtöttem (ezt már bukta..) de ő még addig nem jutott el, hogy névnapomra (1 hónapja volt) elvigyen vacsizni vagy valami, pedig tudom, hogy van pénze. (Pl SZÉP kártyán is, amiből mást nem is tudna venni)

Amúgy én itthon minden házimunkát elvégzek, általában rend van, mire jön, van ennivaló és tiszta ruha. Már mondtam neki, hogyha ilyen marad akkor nem fognak érdekelni az otthoni dolgok és elmegyek 3 műszakba valahova, majd eszik amit akar. Válasza az volt, hogyha nekem az jobb lesz, akkor menjek.

Miért csinálhatja ezt? Mi lehetne a megoldás?


2017. dec. 17. 08:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Aki az én élvezetemre nem költ egy forintot se (mondjuk egy cipő még csak nem is élvezeti cikk, hanem alapvető dolog), akkor semmilyen ajándékot nem vennék neki, pláne nem 100 ezreset.
2017. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Én a két kezemet összetenném, ha ilyen párom lenne, mint te, de ezt, ahogy a te esetedben is látható, nem mindenki becsüli meg.
2017. dec. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg buta vagy!
2017. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

figyelj, hátha ez használható válasz:


mindenképpen üljetek le beszélni, ez fix.

mivel a közös kassza sosem fog nálatok működni, mert teljesen máshogy álltok az egész pénzügyhöz, beszéljétek meg, higy pl. ameddig nem lesz saját jövedelmed, addig ad neked koszt pénzt. Ennek összegében közösen állapodjatok meg, hogy mennyit szánnátok egy hónapban ételre, tisztálkodó és tisztító szerekre. 50-70-100-120e stb anyagi helyzetetekből stb. adódóan.


és mivel te értesz a pénzhez, kihozol belőle mindent amit kell, akkor a maradékból vehetsz cipőt. viszont ezt is érdemes lefektetni szabályként, hogyha minden csili vili, van étel stb., és maradt pénz, azt elköltheted.


a maradékból befizeti a rezsiket és a többivel azt csinál amit akar, így neki is megmarad a szabadsága, és ugyan ha kevesebbet is, de el tudja költeni arra, amire akarja.


majd ha lesz fizetésed akkor a te pénzedből fogsz gazdálkodni, ő pedig a sajátjából, és ugyanúgy le kell fektetnetek a szabályokat. sanszos, mivel a rezsi kevesebb, mint a többi, így marad ez a felállás, hogy neked kell az étkezést, tisztálkodást, takarítást megoldani. Ha jobban keres nálad, akkor igyekezz majd rá is testálni valamit. A saját pénzedből pedig rakj félre, saját számlára és ne számolj be neki arról, mód van. Ezt a saját érdekedben.


Az ilyen pasik általában nem változnak. Később is azt fogja mondani, hogy hisztizel, és nem fogja sosem úgy érezni, hogy be kellene számolnia az általa elköltött pénzről, de téged többször fog, akár a saját fizetésedből is számonkérni.

Rengeteg ilyen esettel találkoztam saját és a környezetemben élő párkapcsolatokban.

2017. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!