Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit gondoltok a párkapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a párkapcsolatban a bizalomról?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy a legfontosabb, kinek mit jelent ez? Ahogy látom sokak kapcsolata megy tönkre a telefonba nézésektől, a titokban utánajárásoktól. Szerintem pl. a telefon csak az enyém és nagyon nem szeretnék más telefonjába sem belenézni, mert úgy gondolom, hogy párkapcsolatban is létezik privát élet, azaz attól, hogy párja vagyok valakinek még lehet saját életem is. Bizalomnak pedig azt tekintem, hogy más után leselkedés nélkül elhiszem, hogy a másik sem él vissza a bizalmammal, cserébe én sem fogok. Ehhez kapcsolódó kérdés, hogy mit várhatunk el egy kapcsolatban lojalitás tekintetében. Ezt azért nem írom hűségnek, mert ettől tágabb dologra gondolok. Sokszor probléma, hogy a partnerek egyszerűen nem tudnak egy irányba haladni még akkor sem, ha erről megegyeznek.

2017. dec. 12. 17:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De miért személyeskedsz?
2017. dec. 12. 19:50
 12/17 anonim ***** válasza:

itt minden kérdés személyes, mert ez egy anonim fórum, és mindenki a saját életével küszködve ír ide, jobb híján.

az én riposztom személyességi foka pedig semmivel nem übereli a te megjegyzéseidet.


leírtam a véleményem.

2017. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek a kérdezővel abban hogy egy kapcsolathoz (legalábbis nekem) kell hogy naivan elhiggyem hogy nem csal meg. Különben nem merném elengedni bulizni állandó gyomorgörcsöm lenne amiért otthon diákokat fogad és másból nem állna a napom mint hogy azon merengek ki mikor kinek a milyére ül éppen rá.

Számomra ez nem kapcsolat hanem kínzás lenne. És őszintén hiszem hogy azzal ha ellenőrizgetem csak elvadítom. Ha esze van (márpedig nem lennék együtt vele ha tök hülye lenne) és meg akar csalni talál rá módot akkor is ha a nyakában lihegek. De ahogy ő megszavazza nekem a bizalmat és nem leskelődik úgy én is megszavazom neki. És ha átvág az úgy gondolom nem az én szegénységi bizonyítványom. lesz. De abban viszont a 68%-ossal értek egyet hogy egy szerelmes férfi vagy egy olyan férfi aki szereti és tiszteli a párját nem írogat nőknek negatív hangnemben a párjáról azért hogy a másik nőnek leessen a bugyija. Az ott már régen nem egy működőképes kapcsolat és mindegy ki mellett alszik el éjjel ha gondolatban egész máshol jár.

2017. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

köszönöm 13-as, pontosan megértetted, amit mondtam.


én sem azt mondom, hogy folyton ellenőrizgesse, vagy hogy ne bízzon.


de amiket keresztülmentem, azok alapján azt merem mondani, hogy muszáj nyitott szemmel járni, mert rohadtul pofára ejthetnek.

2017. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megbízok a páromban. Biztos vagyok benne, hogy nem csalna meg, ha gond van akkor megbeszéljük, javítunk (volt már ilyen), ha pedig nem lenne megoldás, tartom olyan korrektnek, hogy lezárná mielőtt máshoz megy.

Azért vagyok vele (többek között), mert jó embernek tartom, amibe beletartozik az őszinteség is. Nem értem a féltékenykedőket, hogy ha annyira gerinctelen féregnek tartják a párjukat, hogy kinéznék belőle a megcsalást, akkor miért/hogyan vannak vele kapcsolatban? Ha valakit én egy utolsó alja hazugnak gondolok, akkor elkerülöm messzire, nem még kapcsolatban leszek vele...


Privát szféra: mindenkinek szüksége van rá. Én is allergiás vagyok, ha valaki - bárki - turizik a telefonomban, gépemben.

Nincs benne semmi olyan, amit én titkolnék, sőt, általában nincs titkolnivalóm a párom előtt, viszont úgy gondolom, hogy pl a legjobb barátnőmnek, vagy pl édesanyámnak, vagy bárki másnak megvan a joga ahhoz, hogy azzal ossza meg a dolgait, akivel szeretné. Ha velem akarják megosztani csak, és privát üzenetben írják meg, akkor SENKINEK nincs hozzá semmi köze.

Én is kiborulnék, ha leírnék valami bizalmasat valakinek, aztán kiderülne, hogy a párja is olvasgatta.. az emberek el tudják dönteni maguk, hogy mit kivel kívánnak megosztani, nem kell senkinek belepofátlankodni ebbe. Én se olvasgatok bele a párom leveleibe, ha valami olyan van benne ami rám (is) tartozik, akkor úgyis szól, megmutatja, stb.

A másik prózaibb ok, hogy sokszor szoktam meglepni valamivel, nem akarom, hogy a meglepi nyomaira bukkanjon még mielőtt megkapná.

Különben is a bizalom lényege hogy úgy is hiszek neki, hogy nincs "bizonyítékom".


Régen én is nagyon bizalmatlan voltam mert utáltam önmagam, és tudtam hogy én nem akarnék velem kapcsolatban lenni, így féltem, hogy a partnerem is majd másra fog vágyni.

Sok önfejlesztés kellett. Azóta sikerült kibékülnöm magammal és megismerni önmagam, a párommal pedig kiépíteni egy szoros kapcsolatot, így nincs félnivalónk, tudjuk hogy összetartozunk, tudjuk mindketten hogy kölcsönös a tisztelet, így nem kell aggódnunk.

2017. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az első szépen leírta, hasonlóan gondolom én is.


Telefonba nézés, nyomozgatás jelentése az én értelmezésemben: Nem bízom magamban, nem bízom a másikban, az egómat furdalja a kíváncsiság, vajon csak ÉN vagyok-e neki. Felesleges nyomozgatni.


A bizalomvesztés és bizonytalanság szerintem a felületessé vált kapcsolatok esetében lehet. Nincsenek mély, tiszteletteljes érzések. Nem a szerelemről, mint állapotról beszélek...hanem a tiszteletről. Ezekben a kapcsolatokban nem tisztelik meg egymást a felek, hogy beszéljenek érzéseikről, véleményükről, bizonyos témákban választott hozzáállásukról.


Bár ez a téma jóval összetettebb, és bizonyára vannak helyzetek, amik újabb és újabb következtetéseket mutatnak meg.

2017. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bizalom? Az mi?:D
2017. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!