Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit gondoltok a párkapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a párkapcsolatban a bizalomról?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy a legfontosabb, kinek mit jelent ez? Ahogy látom sokak kapcsolata megy tönkre a telefonba nézésektől, a titokban utánajárásoktól. Szerintem pl. a telefon csak az enyém és nagyon nem szeretnék más telefonjába sem belenézni, mert úgy gondolom, hogy párkapcsolatban is létezik privát élet, azaz attól, hogy párja vagyok valakinek még lehet saját életem is. Bizalomnak pedig azt tekintem, hogy más után leselkedés nélkül elhiszem, hogy a másik sem él vissza a bizalmammal, cserébe én sem fogok. Ehhez kapcsolódó kérdés, hogy mit várhatunk el egy kapcsolatban lojalitás tekintetében. Ezt azért nem írom hűségnek, mert ettől tágabb dologra gondolok. Sokszor probléma, hogy a partnerek egyszerűen nem tudnak egy irányba haladni még akkor sem, ha erről megegyeznek.

2017. dec. 12. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a bizalom azt jelenti:


-csak ő ismerheti a legtitkosabb vágyaimat,az igazi fedhetetlen énemet

-neki mondom el elsőnek mi bánt s mi az ami boldoggá tesz

-ő az elsőszámú személy akire mindenem rá merem bízni

-ő az akitől tudok és merek segítséget kérni és akinek mindenféleképpen segítek

-ő az,aki tudom,hogy szeret és ezt a szerelmet nem árulná el


Nekem ez a pár szempont a bizalom gerince,de ezen kívül még nagyon nagyon sok példa ezeken kívül bizonyítja,hogy a bizalom nemcsak egy elvárás,hanem egy megkötött "szerződés" az összetartozás jegyében.

2017. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A legfontosabb dolog a bizalom. Ennél csak egy dolog fontosabb: a rendszeres és következetes ellenőrzés.
2017. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Bizalomnak pedig azt tekintem, hogy más után leselkedés nélkül elhiszem, hogy a másik sem él vissza a bizalmammal..."


ez nagyon szép és NAIV gondolat.


velem egy faszi úgy csetelt végig például egy éjszakát (és nem az időjárásról beszélgettünk), hogy a párja is valszeg ezt gondolta, amit te, és mégis...

2017. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nevetséges ez a telefon fatság,, de komolyan már...egy normális ember fejben titkolózik szükség esetén s nem egy kütyüben...


Jaj, megnézi az ismerősöm számát s képét róla, juj...szánalmas aggódás a semmire.

Ilyen nő sem kellene...


Eszem fatom megáll, ahogy Ford mondaná:DDD

2017. dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3as: pont erről szól a naivitás és az idealizmus. Lehet csetelt veled, de mégis azt gondolja, hogy vele él és nem veled:) Bizik benne, lehet még azt is tudja, hogy ez történt és mégis tudja, hogy vele fog maradni...
2017. dec. 12. 18:48
 6/17 anonim ***** válasza:

nem éppen az van, amit mondasz.

nagyon kiadta a nőt a faszi nekem, elmondta, hogy nem bírja elviselni, társas magányban él vele, nem szerelmes belé, boldogtalan mellette.

és való igaz, vele van a mai napig, mert én nem voltam kapható titkos viszonyra.

na de nagy különbség van aközött, hogy muszájból van együtt a nővel, mert nincs más a láthatáron, mert nincs ereje, kedve a faszinak újrakezdeni, a nulláról felépíteni másvalakivel az intimitást, és NEM pedig azért van vele, mert szerelmes belé, és jó neki vele lenni.

azzal, hogy velem kavart, azt fejezte ki a pasi, hogy se nem szereti, se nem tiszteli a nőjét.

mert akit szeretünk és tisztelünk, azt nem áruljuk el, nem alázzuk meg ilyenformán.

2017. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mondhatjuk, hogy ez a te véleményed. Nem hallottunk többet. Nézzük ezt a szitut: ha én cseteltem volna lehet én is ilyen dolgokat mondok. Honnan tudod, hogy igazat mondott? Azt se tudjuk mi hangzott el:) Ha valaki meg akar fektetni nyilván nem azt fogja mondani, hogy szerelmes a nőjébe. Nem piszkálódásképp mondom. Az ilyen beszélgetések amúgy sem a 3. ról szólnak többnyire.
2017. dec. 12. 19:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki meg akar fektetni nyilván nem azt fogja mondani, hogy szerelmes a nőjébe."


ha valaki szerelmes a nőjébe, ha tényleg szereti, akkor NEM érzi szükségét annak, hogy más nőkkel kavarjon a párja háta mögött.

azt hiszem, ezt kijelenthetjük, és ez nem megkérdőjelezhető.


ha valaki szereti, tiszteli a párját, az nem csalja meg mással.


és nekem ez a pasi szerelmi vallomást is tett, nemcsak szexet akart volna.


ha a kapcsolata jól működött volna, nyilván engem észre sem vett volna.

2017. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
utolsó: nem értünk egyet
2017. dec. 12. 19:29
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

az már a te problémád, és a te értékrendedről mond el sok mindent.

minden épeszű, egészséges lelkű ember szerintem egyetért abban, hogy ha valaki szereti a társát, akkor nem alázza meg azzal, hogy megcsalja.


ha te ezt másképp látod, meg is érdemled, hogy megcsaljanak.

2017. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!