Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan akadtam ki? Mi sose...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadtam ki? Mi sose fogunk már együtt élni?

Figyelt kérdés

Szóval a történet a következő, én egyetemista vagyok és egy barátnőmmel lakunk egy másfél szobás albérletben. (Ezt azért írtam le, hogy konkrétabb legyen, hogy még véletlen sem a barátom tart el.) A párom már dolgozik, és lakás vásárláson esik át, de az előző albérletét eladták, ezt a lakást pedig teljesen fel kellett újítani, és pár hónap erejéig odaköltözött hozzám, illetve hozzánk. Lassan eljött az idő, hogy lehet költözni, viszont most jön a bökkenő. Nélkülem. Másfél éve vagyunk együtt, több hónapja itt lakik nálam, főzök rá, takarítok utána. Erre ő benyögte, hogy hát ő egyedül költözik. De nagyon szeret (satöbbi). Én ezen teljesen kibuktam mire azt mondta, hogy legyen már beleszólása a saját életébe, majd azt is én fogom eldönteni mikor kérje meg a kezem? Meg most mit hisztizek? Előtte is szinte nála éltem, minden nap ott aludtam, biztos mindenki átesett már ezen egyszer, mikor az ember gyakorlatilag úgy él mint a cirkusz, mindig van nála egy garnitúra ruha, sminkkészlet, fésű, egyéb dolgok. És megkérdeztem, hogy akkor újra ez lesz? Majd este átmegyek? Szerintem soha nem fogunk együtt élni, ha ennyi idő után sem akar. (Hát nem vicces, hogy igazából már együtt élünk? :D) Nem értem, miért csinálja ezt, mikor állítólag szeret és nem akar nélkülem élni. Ha odaköltöznék sem kéne, hogy eltartson, de most miért fizessek egy saját albérletért bérleti díjat meg rezsit, (ahol ott sem vagyok soha!), mikor neki is fizethetném a rezsit. Időt kéne neki hagynom? Vagy ha majd elköltözik rájön, milyen jó volt velem? Ha most kihisztizem, hogy lakjunk együtt akkor annak mi értelme van?

Valaki mondjon már valamit, mert megbolondulok!


2017. dec. 1. 18:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5%
Másfél év után senkivel se költöznék össze. Pláne, ha csak egyszer kétszer jött fel a gondolat és ő nem áll erre készen. Semmin nem változtatna az összeköltözés, ha így is meg tudjátok oldani, hogy együtt legyetek.
2017. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez a legtöbb kapcsolat rákfenéje. Elvannak, mint a befőtt, dugnak, néha csinálnak valamit közösen, hogy azért történjen is valami, aztán amikor el kéne vagy jó lenne elköteleződni komolyabban/új szintre emelni a kapcsolatot, akkor jön a megfutamodás? Hogy miért is? Mert rengetegen saját magukról sincs fingjuk, nem hogy a másik ember "szükségleteiről" abban a kapcsolatban. Dúl az egocentrikusság. Sajnálom, de szerintem ennek a kapcsolatnak nem sok jövője van. Ne legyen igazam! F
2017. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

2 lehetőséget látok:

- sumákol, pl van még egy lány, vagy nem hosszú távra tervez veled

- ez egy egyoldalú kapcsolat, ahol ki vagy használva (már ténylegesen megtörtént)


Akármelyik is, ez mindenképpen gyanús, nem normális dolog, semmi oka nem lenne rá, hogy így viselkedjen.


Nem beleszólni akarok, de érdemesebb lenne keresni egy másik férfit. Ez csak rosszab lesz.

2017. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

#11, az változtat, hogy az egyik irányban mégis csak volt összeköltözés. Másikban már nem.


Lehet ezt ragozni, de ez akkor is csak kihasználás és hülyítés. Teljesen nyilvánvaló, hogy egyoldalú és nincs komoly jövője.

2017. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
De én nem értem, mindig mondta, hogy komolyan tervez velem, nem csak nekem, a barátainak is ezt mondta, a kollégáinak. Folyton hálás, hogy vagyok neki. Ezek mind kamuk? Tényleg csak örül neki, hogy nem alszik egyedül és valaki kisúrolja a kádat a többi meg csak kamu? Honnan tudjam, hogy mikor gondolja valaki tényleg így, vagy csak mondja? Úgy látszik én nagyon nem ismerem az embereket.
2017. dec. 1. 19:29
 16/25 anonim ***** válasza:
43%

Azért beszéljétek ezt meg.

Kommunikáció--


Mond meg neki hogy kiakasztott és ebből úgy érzed hogy nem is tervez veled komolyan.


Akkor kiderül mit reagál.


Ha az én barátnőm lenél már elnézését a hasonlatért örülnék hogy sülve főve együtt lehetek veled.


30f

2017. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz kérdés. Nekünk a barátommal teljesen egyértelmű hogy ha olyan helyzetbe kerülünk hogy egy városban laknánk mindketten egyedül (most én külföldön lakom egyedül, ő meg otthon mert van még egy éve a suliból) akkor az egy lakásban fog történni. De mi beszéltünk is erről rengeteget, mióta szóba került hogy kijön utánam, már rengeteg lakást néztünk, fejben berendeztük ezerszer, tervezgetjük az olyan apró pillanatokig hogy melyik főétkezésre eszünk meleg ételt, és ki mit vállal majd a takarításból, meg milyen jó lesz majd együtt főzőcskézni meg filmezős-borozós péntek esti kanapépartikat tartani kettesben.

Ha nálatok ez nem merült fel soha, vagy csak egyszer-kétszer, akkor tényleg kérdéses hogy akarja-e igazán valaha is. Kérdezd meg tőle egyenesen mit akar, mert ez a "legyen már beleszólása a saját életébe, majd azt is én fogom eldönteni mikor kérje meg a kezem?" szöveg nagyon védekezőnek tűnik. Mint amikor nincs elfogadható ellenérve, ezért inkább kiakad és ő lesz a sértett, te meg kérhetsz bocsánatot mert ő hülye.

Kihisztizni valóban nincs értelme, ezt jól látod. De ha már mindketten független felnőttek vagytok, ahogy az a kérdésből tűnik, az évekig tartó cirkuszi létformának, egymáshoz átjárogatásnak se. Van egy pont amikor marhaság lesz két lakást fenntartani, és ti elérkeztetek ehhez a ponthoz.

2017. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

" mindig mondta, hogy komolyan tervez velem"

mondta, de mégse szeretné, hogy oda költözz. Ez csak hitegetés így, nem? Nem az lenne a komoly, ha összeköltöznétek?


"Ezek mind kamuk?"

Nem tudom, te sem tudhatod, de sanszos. Legalábbis ebben a formában üres hitegetés.


"Honnan tudjam, hogy mikor gondolja valaki tényleg így, vagy csak mondja?"

Onnan, hogy a tettei összhangban vannak a szavaival.

És ezen van a hangsúly.

Nézd, azt mondja, hogy mindennél jobban szeret és hálás neked, blablabla, DE(!) Ne költözz hozzá, nem tartozik rád, hogy mikor kéri meg a kezed, kb ne legyen szavad. De főzz és takaríts.

Szerinted akkor ennek fényében a tettei a szavait tükrözik? Nem ellentmondásos?


Hálás neked, mert te befogadtad, takarítasz, főzöl és vagy neki. És úgy fejezi ki ezt a túláradó szeretet és hálát, hogy ne költözz oda, ne szólj bele az életébe - nem a ti(!) életetekbe, hanem az övébe(!), ez külön is intő jel, hogy nem tervez komolyan.


Igazából az ok, hogy kamuzik vagy nem tervez veled komolyan az nem is számít. De ebből csak rosszul jöhetsz ki.

2017. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
En tudod mit csinalnek azonnal a helyedben? Amig o dolgozik, osszeszednem az osszes cuccat az alberletbol, es kiraknam, mondvan "hadd legyen beleszolasom a sajat eletembe". Aztan tiltas, torles mindenhonnan.
2017. dec. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Hát igen, szerintem jogos az aggodalmad. Ezen az sem sokat változtatott volna, ha már előtte megbeszélitek, és nem költözéskor ér váratlanul. Mert a lényeg ugyanaz, nélküled akar költözni. Hogy most erről mikor szerzel tudomást, most vagy már mondjuk 2 hónappal ezelőtt, az szinte tök mindegy. Akkor is ugyanúgy nyomasztott volna, és kétségekkel töltött volna el.

Valahol tényleg érthetetlen, hogy szeret, komolyan tervez veled, és már előtte hónapokig együtt éltetek, ami jól működött, akkor most mi ez a hátrálás.

Vagy sumákolni akar, vagy mégsem annyira komolyak az érzelmei, hogy így elköteleződjön veled.

Beszélj vele erről, mond el neki hogy úgy érzed így vissza fejlődik a kapcsolatotok stb.

2017. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!