Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Parommal osszesen 240ezret keresunk (tudom, nem sok) hogyan osszuk fel a penzt szerintetek?
Mi arra gondoltunk, hogy egyenlore felig kozos kasszan leszunk.
Most koltoznenk ossze, meg tervezgetjuk.
120-120e ft ot keresunk, ebbol mennyi "zsebpenzt" hagynatok magatoknak?
Mennyi menne a felrerakos dobozba?
Alberlet, hitel nincs, nem is lesz! Csak a rezsit kell fizetni.
Adjátok nekem, privátban küldöm a számlaszámot ahova utalhattok.
Üdv és köszi
Szerintem minden hónap elején (vagy végén), vegyetek ki fejenként ugyanannyi összeget a rezsire, étkezésre, (albi díjra, ha van), tisztálkodási és tiszítószerekre, valamint valamennyi megtakarításra is ugyanannyit tegyetek félre, a maradék meg maradjon mindenkinél egyelőre.
Ha látjátok, hogy tényleg működik az együttélés, és a jövőbeli tervek is egyeznek, akkor lehet az egészet egyberakni szerintem, és közösen gazdálkodni.
Mivel nem tudni mennyi a fix kiadás, ezért nehéz megmondani, hogyan kéne felosztani a pénzt.
A két legfontosabb borítékba menne a rezsi és a kaja díja. A maradékból életbiztosítás, pénz a váratlan kiadásokra. Ami ezen felül marad, azt a ruházkodás, szórakozás, lakástakarék borítékok között osztanám fel. Ha még ezen felül is marad akkor az mehet egy rövidtávú célra való gyűjtőbe (pl. nyaralás).
Mik a terveitek? Tudjátok hogy mit akartok majd 1 év vagy 5 év múlva kezdeni magatokkal? NEM MINDEGY HOGY CSAK ELVAGYTOK VAGY KÖZÖS JÖVŐT IS AKARTOK mindketten, komolyan.
Ha egyformán kerestek az még valahol jó is, mert nem vesztek össze ilyeneken, hogy "Jaj, te többet keresel, mégis csak a felét adod bele", stb és hasonlók.
1. Mi másfél évet éltünk együtt a házasság előtt és akkoriban is megbeszéltük a nagyobb költéseket. Nem volt ilyen, hogy valaki vett valami fa szságot impulzívan, mert hirtelen megkívánta (most sokezer forintos dolgokról beszélek legalább).
Ha egy ilyen valódi közösségben akar élni az ember a másikkal, az azt jelenti hogy kicsit fel kell adnia a szabadságából. Valamit valamiért. Ha szeretsz össze-vissza, kizárólag a saját fejed után menve megvenni dolgokat, akkor maradj szingli, mert egy párkapcsolat és házasság arról szól, hogy ezt a fajta 100%-os szabadságot feláldozod valami más, (elvileg számodra) fontosabb dolog érdekében. Olyan nincs hogy a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. Az a baj az emberekkel, hogy nem tudnak áldozatot hozni és mindent akarnak, más dolgok feladása nélkül.
2. Házasság után egyből nyitottunk egy közös bankszámlát, ahová mindkettőnk fizetése jön azóta is. Az utóbbi 3 évben ez jól bevált.
Fundamenta lakástakarékot nyitnék, 20 ezer ft/hó
az a hat éves futamidő alatt (hat év néhány hónap azt hiszem) 2,4m jelentene, és ezt fejelik meg 1,2m ftal.
Nagyon megéri nyitni, az rögtön 3,6m két ember esetén már 7,2.
Ha ezen felül kicsit tudtok félretenni, más pesten is vehettek egy panelt. Itt nálunk a négyemeletesek mennek csepelen 8-9m körül állapottól függően. 1 nagy plusz két félszobás felújított max 10 jó megközelítéssel.
Hajrá :)
Erdekes, nalunk tokeletesen mukodik a penzugyi szabadsag megtartasa mellett is a parkapcsolatunk. Nem is mennek bele olyan kapcsolatba, ahol megszabja a masik, hogy en nem vasarolhatok magamnak a sajat megkeresett penzembol akarmit impulzivan :D
Nekunk is sajat lakasunk van es nem alberlet, igy boven marad penz magunkra es soha nem szolnek a paromra sem, hogy nehogy vegyen maganak egy uj cipot 30 ezerert mert elobb le kell ulni atgondolni a letezo osszes hosszu es rovidtavu tervunket, hogy belefer-e :D
Persze 120-120 ezerbol nehez gazdalkodni, de aki ennyit keres, az gondolom eleve hozzaszokott mar, hogy nem vesz dragabb dolgokat csak ugy szinglikent sem, amikor a 120 az csak annyi volt es nem 240. Tehat itt sincs szo alkalmazkodasrol, eleve nem valtozott az eletszinvonal semmit.
7: Mi már házasok vagyunk 3 éve, jön az első gyerek is. Hagy ne legyen már olyan hogy enyém vagy tiéd.
Ezeket a dolgokat amúgy is fokozatosan kell feladni, ahogy írtam is.
Például megbeszéltük hogy mert szeretnénk gyerekeket, ezért mindketten félretettük a fizetésünk egyharmadát minden hónapban, hogy legyen megtakarításunk. A pénzügyek-párkapcsolat viszonyban pont az a baj, hogy az emberek nem ülnek le megbeszélni a dolgokat. És oké, mondjuk nem a mindennapos költségeket, hanem egyáltalán a hosszú távú terveket. Nagyon fontos, hogy megtudd te milyen fajta ember vagy pénzköltésben és a másik is milyen fajta ember. Ez olyan hatalmas önismereti kérdés, hogy kiveri a közfalat.
Az "együtt" nem csak annyit jelent hogy "szerelmes vagyok és nem kúrok mással, meg együtt alszunk minden este". Ha valakivel tényleg közös jövőt akarsz, nem csak elvagytok, akkor a közös jövőt pénzügyileg is érdemes megtervezni, pont úgy mint az élet más területeit. Különben napról napra élés van.
Nalunk mindketten keresünk. Mi négy éve vagyunk egyutt (pasik 31, 41), alberletet meg rezsit utolag megadja, a kajat pedig kulon-kulon vag neha egyutt vesszuk meg, es 1-2 honapon belul elosztjuk, ki mire koltott. Altalaban ez az ebed/vacsora, a reggelit meg a sajat tisztalkodo szereket magunknak vasaroljuk.
Nincs kozos kassza, bankszamla, es nem is valoszinu, hogy lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!