Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha a párom nem hajlandó közösen fizetni lakással kapcsolatosa kiadásokat, akkor ti hogyan oldanátok meg közös háztartásban a költségek megosztását?
Az én lakásomban élünk, van egy közös gyerekünk is. A fizetésünk kb. egyforma. Külön kasszán vagyunk, a párom nem hajlandó közösködni. Én fizetem a rezsit, a gyerekkel kapcsolatos kiadásokat, (osztálypénz, zsebpénz, ruházkodás) valamint az autóval kapcsolatos kiadásokat is. (az autó én nevemen van, de közösen használjuk) A párom csak az élelmiszert hajlandó fizetni, meg a saját hülyeségeit, lottó, tippmix, sör. Mikor kérem, hogy szálljon be, meg beszéljük át az anyagiakat, mert én nem győzöm, akkor fel van háborodva, hogy én nem tudom, hogy a kaja milyen sokba kerül, és szerinte ő rengeteget ezzel költ ránk. Ha a lakásba venni kell valamit, vagy lassan felújítani kellene, akkor ez őt nem érdekli, mert szerinte az én lakásom, az én gondom. Az autó szintén. Ha kérem, hogy írjuk össze a kiadásainkat, és felezzünk mindent, akkor csak veszekedés van, de megoldás nincs.
Volt 3 év, amikor nem volt jövedelme, akkor én tartottam el, de az akkor kialakult helyzet valahogy így maradt. Másoknál hogy van ez a külön kassza, külön vagyon? Hogy lehetne rávenni, hogy igazságosan osszuk el?
# 27: Ja és a programok finanszírozása független a rezsi- és egyéb költségektől. Általában felesben finanszírozzuk a nyaralásokat és egyebeket (hasonló a jövedelmünk), de van olyan, hogy egyikünknek fontosabb valamilyen program és akkor ő állja a másikét is. Vagy például volt már külföldi utazás a szülinapi ajándékom, amit 100%-ban ő finanszírozott... El szokott vinni vacsorázni, moziba, programokra.
Néha meg én lepem meg valamilyen (közös) programmal, és akkor természetesen én finanszírozom. Ha valamelyikünk esetleg megszorul, kisegítjük egymást. Ezek mind megvannak! Az, hogy külön kassza van, nem jelenti azt, hogy ne figyelnénk egymásra. Egyébként is: ha hónap elején összeadnánk a jövedelmünket, és hónap közben mindenki kivenné belőle a kiadásaira szükséges összegeket, akkor is nagyjából ugyanazokra a dolgokra és ugyanannyit költenénk, mint most. Szóval kb. semmi jelentősége nem lenne a közös kasszának, csak pusztán formalitás.
38-as te nem tudhatod hogy én miért szültem, miért döntöttem így.
Lehet hogy te is szülnél, ha tudod, hogy ez az utolsó esély, hogy gyereked legyen.
De lehet hogy te nem szülnél.
Mindenki egyéni döntése ez, úgyhogy hagyjuk, mert ez már egy másik kérdés.
"A normális párról pedig már rég lemondtam, nincsennek illúzióim, ha 30 körül csinosan, függetlenül nem találtam, akkor most gyerekkel..."
Nem tudom, hogy mennyi idős vagy most, és miért nem találtál anno normális párt, de egy biztos, hogy van az az élethelyzet, amikor jobb egyedül lenni (vagyis Te még egyedül sem lennél, mert ott a gyerek). Összességében -bár ezt Te látod igazán- szerintem nem veszítenél gyakorlatilag semmit, most is többé kevésbé egyedül vagy, amit a párod besegít, azt kb te is rá áldozod.
Általában hiszek abban, hogy minden kapcsolat megmenthető, de a jelek szerint a párod rád már régen nem kapcsolatként, csak egy bankautomataként tekint.
Én hasonló okokból szakítottam az utolsó barátnőmmel, mert azt láttam, hogy csak én adok bele a kapcsolatba (pénzt, energiát, egyebet), neki meg mindegy. Rengeteget őrlődtem, most egy jó ideje egyedül vagyok, de legalább nem azon agyalok egész nap, hogy hogyan tovább, mit kellene csinálni. Nem mondom, hogy nem hiányzik egy társ, de egy ilyen társ mellett jobb egyedül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!