Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nálatok is a férfi dolga a tv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok is a férfi dolga a tv előtt ülni max? Nálatok se szabad a férfinek véletlenül se segíteni a háztartásban, tudni a mosógép kezelését, mosogatni?

Figyelt kérdés

Anyósomék beugrottak, hála párom egyből helyre tette a dolgot, hogy legyenek szívesek szólni legközelebb korábban, ne a lépcsőház előtt. Pont takarítottunk az ebéd után, én a konyhát tettem rendbe, párom pedig kiszedte a ruhát a mosógépből. Anyósomon látszott hogy valami nem stimmt, csináltam kávét, beszélgettünk, gyors látogatás volt azért, mielőtt mentek volna párom elöblítette a poharakat gyorsan és öntött rá mosogatószert, hogy majd elmentek megcsinálja. Na ekkor kiakadt anyósom hogy mi az hogy nem én mosok/teregetek, mosogatok rá?? Ez nem férfi dolog, a férfinak NEM feladata besegíteni a háztartásban! Látszik hogy nem vagyok szolgalélek, nem feleségnek való aki nem szolgálja a férjét! Apósomnak is annyi a dolga hogy tv-t nézzen a munka utána (heti 3 napot dolgozik 8órába ülve), hisz dolgozó ember, max a koszos tányért tegye az asztalra, de az se baj ha bent marad a tv előtt... Após csendben ült mint mindig.

Párom kiosztotta egyből hogy mit képzel magáról, ugyanolyan egyenlő partnerek vagyunk, én is annyit dolgozok mint ő, nem harap a mosógép vagy a mosogató és ezentúl nem hogy szóljon korábban, de ne is jöjjön, nem szívesen látott személy.


Aztán most így felvetődött bennem hogy más ezt hogy gondolja? :D Férfi vs házimunka.


2016. nov. 25. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elfoglaltságtól függ. Ha otthon vagyok, és nem dolgozom, akkor természetes, hogy padlóról ehető tisztaság van (remek megfogalmazás, tudom :D), meg több fogásos étel mindennap, mert nincs más dolgom, nem pedig azért mert szolga vagyok, akit ezért tartanak. Viszont, ha mindketten dolgozunk, akkor természetesen nem szeretnék még 8-9 óra után 2 órát naponta otthon is dolgozni, mialatt a párom tesped, mer'őaférfi... De anyósod valószínűleg még egy teljesen más korszakban nevelkedett, más értékrenddel. Ezzel nem tudsz mit csinálni.
2016. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Normális párod van, az anyósod miatt viszont nem irigyellek! :D
2016. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a párodnak. Szerintem egy felnőttnek sem esik le az aranygyűrű az ujjáról, ha gondoskodik magáról, bármilyen nemű.
2016. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos az exeméknél ez volt, a volt apósom a mikrót se tudta használni, és a fia is ilyen volt.

A mostani párommal teljesen más a helyzet. Náluk a családban teljesen természetes volt, hogy nemtől függetlenül mindenki végez minden házimunkát (lánytestvére van, mindkettőjük be volt vonva a háztartásba). Nekem a volt párom után kicsit fura ez, de a mostani párom egyszerűen követeli, hogy segíthessen a házimunkában, és tényleg mindent megcsinál, kérés nélkül is.

2016. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egyébként 50 és 47évesek (apósom a fiatalabb) és anyósom háztartása enyhén szólva szalad gondolom emiatt, pedig após otthon van heti 4 napot. Párom értetlenül áll ez előtt amúgy. Nem tudom az ilyen embereknél mi van ha a másikkal van valami :\

Ő szó nélkül csinálja amit talál pl mosógép, lejár, viszi a ruhákat kiteregeti, egyedül a főzést nem, max rántotta, előkészített dolgok, mert egyszer felgyújtott egy serpenyőt :D Viszont én meg imádok főzni-sütni, nincs gond.

2016. nov. 25. 21:11
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha a férfi eltartja a családot, és a feleségnek nincs más dolga, mint házimunkát végezni!

Csak ma az a helyzet, hogy a nők keresete nélkül a legtöbb család tönkremenne!


Ráadásul nem úgy van, mint 100 éve, hogy a fiú a házasság után a feleségével él, és mindig gondoskodik róla valaki! Ha egyedül élne, ki csinálja ezt meg!? Anyukája?


Az a helyzet, hogy nem ismerek olyan férfit, aki otthon nem csinál semmit!

Azt meg megnézném, hogy falun élő férfi nem csinál semmit, a felesége meg vágja a fát és hordja a tárolóba. Gondolom anyósodék panelban laknak. ;)

Egyébként mindegy, hogy mennyire szolgaléleknek tartja magát, ha a férje meg se mer szólalni mellette. ;)

2016. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kertes házuk van amúgy, ő nyírja a füvet, fákat metsz, stb após évente kb 1x ha szórakozásból nekiáll sövényt nyírni, mindig megkérdezi a párom hogy átmegy-e segíteni, tapasztalatból már nem megy, mert: ez úgy néz ki hogy megunja/felidegesíti/melege lesz 5 perc után/kezdődik a meccs és visszamegy, anyósom meg elpakol utána, megy sörért sos-be. A fűtés az konvektor.

Amúgy igen, látszik a felállás erősen ;)

2016. nov. 25. 21:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Talán az anyósod csak örül, ha az apósod legalább nincs láb alatt :D
2016. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Enyém a kert, fa hasogatás, házi munkákból a nehezebb dolgok mozgatása, wc pucolás, veszélyes vegyszerekkel való bánás pl sav vagy hideg zsíroldó. Egyéb házimunkákat elvárom, hogy a párom csinálja. Jelenleg mindent én csinálok, mert egyedül vagyok, de ha van párom és nálam él, igenis járuljon hozzá ezzel a közös életünkhöz, vagy fizessen rezsit lakbért :P

30/f

2016. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én exem ahhoz volt otthon szoktatva, hogy az anyja meg a húga kiszolgálja. Ő a szobájában a tv-t nézte, az anyja meg vitte be neki a kaját, és az ágyán evett. Totálisan ki voltam akadva mikor náluk voltam és láttam. Ha menni akartunk valahová 1 órát várni kellett rá hogy összeszedje magát. Iszonyú lusta volt. 5 hónap után nekem nagyon elegem lett belőle. Én egy férfinek sem leszek a cselédje.
2016. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!