Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért olyan nehéz az együttélé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz az együttélés? Miként ne legyek idealista és próbáljam meg elfogadni azt, hogy semmi sem tökéletes?

Figyelt kérdés
Három és fél éve élek párkapcsolatban, melybe egy szakítás után szinte rögtön beleugrottam. Tudom, nem ez volt a jó megoldás, de szeretetre és törődésre volt szükségem (remélem vannak akik megértik ezt)! A mostani kapcsolatom 3 hónappal ezelőttig távkapcsolat volt, amit nagyon nehezen éltem meg (volt, hogy 9 hónapig nem is találkoztunk). Igazából nem is értem miért maradtunk együtt rengeteg szenvedés, veszekedés volt benne. A távkapcsolat utolsó idejében szinte már csak veszekedtünk, aztán sírtunk, hogy mennyire szeretjük egymást hagyjuk abba a veszekedést. Végül pár hónapja hazaköltözött a párom, és egyből összeköltöztünk. Én előtte soha nem éltem együtt senkivel, ahhoz voltam szokva, hogy meg van a saját kis nyugalmam az életem a kis hülye szokásaim. Az együttélés borzalmasan megy, teljesen kivagyok. Nem vagyok ura az életemnek, ráadásul a családban is történtek tragikus események. Pár éve még egy életvidám ember voltam, most viszont teljes depresszióban szenvedek, későig dolgozom és soha nincs vége semminek. Elhanyagoltam a barátaim és rettentően egyedül érzem magam, közben viszont nem szeretnék emberek közé menni. Szeretnék ebből az egészből kikeveredni, de mindenhol csak a kötelezettségeket látom, azt hogy még mit nem csináltam meg, mit csinálta rosszul. Mintha nem is élném az életem csak léteznék és ennyi. Talán szakemberre lenne szükségem, de kicsit gyengeségnek érezném. Mások ezt nem veszik észre (kivéve a páromat), hogy mi zajlik bennem, igyekszem mindig a vidám oldalamat mutatni. Igazából nem tudom miért írtam ide, talán csak kiakadtam írni valamit magamból. A gondolatok kavarognak, és már nem tudom mi az amit én igazán akarok és szeretnék az élettől. A bezáródó ajtók után nem látom a kinyíló ajtókat. Azt mondják fiatal vagyok még csak most leszek 27 előttem az élet. Hát nem tudom, csak azt tudom, hogy sokáig ez így nem mehet.
2016. jún. 28. 12:25
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
20 reakció: több mint három évig volt távkapcsolat! Meghoztuk a döntést, hogy együtt élünk, kipróbáljuk működik-e. A párkapcsolatok elején nekem is az általad említett formáció lenne nekem is megfelelő.
2016. jún. 29. 14:26
 32/32 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Egyrészt az ami nektek volt, nem kapcsolat. 9 hónapig nem is találkoztatok? És az a rengeteg veszekedés.. Ami ennyire nem megy, azt nem kellene ennyire erőltetni.

Azt látom, az írásodból, hogy boldogtalan vagy, de úgy tűnik nem eléggé, hisz akkor már kiléptél volna ebből a kapcsolatból.


Ha a megfelelő, hozzád passzoló emberrel vagy együtt, akkor nem nehéz az együtt élés. Én sem éltem mással együtt, csak a férjemmel (esküvő előtt is egy ideig). Nem volt semmi gondunk egymással, és azóta sincs. A különbség talán az, hogy mi az összeköltözés előtti 1 évben minőségi időt töltöttünk együtt, elég sokat. Szerintem többet is, mint egy átlagos pár akik együtt járnak. Ezáltal megismertük egymást alaposan. Így nem volt gond az összeköltözésnél sem.

Ne haragudj hogy ezt írom, de akik nem csak dugni járnak össze, hanem beszélgetni is, megismerni egymást, azoknál nem lesz ilyen probléma.


Te szinte egy idegennel költöztél össze, szóval nem is csoda ha nem megy.

2016. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!