Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért olyan nehéz az együttélé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz az együttélés? Miként ne legyek idealista és próbáljam meg elfogadni azt, hogy semmi sem tökéletes?

Figyelt kérdés
Három és fél éve élek párkapcsolatban, melybe egy szakítás után szinte rögtön beleugrottam. Tudom, nem ez volt a jó megoldás, de szeretetre és törődésre volt szükségem (remélem vannak akik megértik ezt)! A mostani kapcsolatom 3 hónappal ezelőttig távkapcsolat volt, amit nagyon nehezen éltem meg (volt, hogy 9 hónapig nem is találkoztunk). Igazából nem is értem miért maradtunk együtt rengeteg szenvedés, veszekedés volt benne. A távkapcsolat utolsó idejében szinte már csak veszekedtünk, aztán sírtunk, hogy mennyire szeretjük egymást hagyjuk abba a veszekedést. Végül pár hónapja hazaköltözött a párom, és egyből összeköltöztünk. Én előtte soha nem éltem együtt senkivel, ahhoz voltam szokva, hogy meg van a saját kis nyugalmam az életem a kis hülye szokásaim. Az együttélés borzalmasan megy, teljesen kivagyok. Nem vagyok ura az életemnek, ráadásul a családban is történtek tragikus események. Pár éve még egy életvidám ember voltam, most viszont teljes depresszióban szenvedek, későig dolgozom és soha nincs vége semminek. Elhanyagoltam a barátaim és rettentően egyedül érzem magam, közben viszont nem szeretnék emberek közé menni. Szeretnék ebből az egészből kikeveredni, de mindenhol csak a kötelezettségeket látom, azt hogy még mit nem csináltam meg, mit csinálta rosszul. Mintha nem is élném az életem csak léteznék és ennyi. Talán szakemberre lenne szükségem, de kicsit gyengeségnek érezném. Mások ezt nem veszik észre (kivéve a páromat), hogy mi zajlik bennem, igyekszem mindig a vidám oldalamat mutatni. Igazából nem tudom miért írtam ide, talán csak kiakadtam írni valamit magamból. A gondolatok kavarognak, és már nem tudom mi az amit én igazán akarok és szeretnék az élettől. A bezáródó ajtók után nem látom a kinyíló ajtókat. Azt mondják fiatal vagyok még csak most leszek 27 előttem az élet. Hát nem tudom, csak azt tudom, hogy sokáig ez így nem mehet.
2016. jún. 28. 12:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Az írásod alapján neked nem magával az összeköltözéssel van problémád,hanem az emberrel, akivel összeköltöztél.

Olvasd el újra a 12. hozzászólásod és tedd fel magadnak a kérdést: Miért vagy még vele?

Szerintem hatalmas nagy hiba volt azok után, hogy egyfeszt veszekedtetek összeköltözni.

Miért vagy olyan emberrel, akivel nem vagy boldog? Aki nem adja meg neked azt amire szükséged lenne?

Miért magadban keresed a hibát?

Hidd el, ez a kapcsolat, amiben nem vagy boldog, ez hat ki az életedre, ezért vagy boldogtalan.

2016. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, mik azok a hatlamas elvárások, amik most, szinte még pólyás 27 évesként (lol, pont ennyi vagyok, most építkezünk a férjemmel) a fejedre szakadtak és nem tudod megoldani?


Még is mi az? Semmit nem írtál arról, hogy mi terhel le, mi elviselhetetlen a barátodban, min veszekedtek. Kivéve a 12 óra munkát, ami érthető módon nagyon fárasztó. De ezen kívül mi a gond az életeddel?


Össze-vissza halandzsázás, fél oldalas egybefolyó szövegek helyett inkább írd le tárgyszerűen mi a gond. Akkor talán tudunk segíteni.

2016. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Még mindig nincs konkrétan leírva, hogy tulajdonképpen mi a bajod. Fogadd el, hogy nem vagytok egymáshoz valóak és ne húzzátok tovább egymás idejét. Mindketten jobban jártok.
2016. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
38%

"Te inkább építkezzél és segíts a férjednek, ne a GYK.hu előtt lógj!"


A megbízott cég és a munkások építkeznek, nem a férjem, de hagyjuk.

2016. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Akkor ne írj ki kérdést, ha nincs is igazából kérdésed...
2016. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Költőnő? ***** válasza:
Jó, hogy aki nem azt írta amit hallani szerettél volna, az okoskodó. Meg sem fordul a fejedben, hogy a leírás alapján kívülállók tényszerűen jobban meg tudják állapítani. Legközelebb írd utána h igazából nem is vársz véleményeket, csak ki akartad magadból adni. Problémái, hidd el mkinek vannak, de ha egy párkapcsolat egy újabb rovátka a probléma oszlopban, azt érdemes átgondolni. Az egy dolog, hogy korábban mertél és tudtál lépni. Most nem tudsz és csak görgeted magad előtt a problémahalmazt és megoldás helyett csak egyre szarabbul leszel.
2016. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Az okoskodást arra írtam, hogy ne kicsinyeld már le a problémáimat! Nem ismered és nem tudod mik azok, és nem szeretném mindenki orrára kötni. Hidd el nem az a legnagyobb gondom, hogy milyen színű géllakkot szeretnék a körmeimre! Véleményt alkotni úgy, hogy ismered a teljes igazságot elég nehéz!
2016. jún. 28. 18:11
 28/32 Költőnő? ***** válasza:

Nem degradáltam le a problémáid. Kicsit úgy tűnik nekem (tudom, mert elég barátom eljátszotta ezt anno velem), h bár azt írod, segítségért, velemenyért jöttél, de valójában buksisimiért. Ezzel csak az a baj h visszatámadsz azokra, akiktől nem ezt kapod. Pedig egyet kéne értened. Kevés az a kivétel pl ez alatt a topik alatt is, aki rosszat akarna. A kérdésed hála a jó istennek elkerülték az idióták, az irigyek, stb.

Csupa segítőkész választ kaptál mindenkitől, kinek-kinek tapasztalatai alapján. Te pedig ledegradálod, sértegeted, támadod őket. Csak azt kéne h megértsd; senki nem azért írt ide h neked rosszabb legyen. Nekünk attól nem lesz jobb, ha neked rosszabb.

Ha minderre megértél agyban, akkor érdemes kérdezni. Ennek hiányában nincs értelme.

2016. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
A #20-as válaszra nem is reagáltál, neked mi a véleményed róla?
2016. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

nyavalygás a köbön.

szakíts és éld az életed végre!

2016. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!