Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ha a barátnőmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha a barátnőmet nap, mint nap arra tanítgatom, hogy rendet rakjon maga után, akkor én meg akarom őt változtatni?

Figyelt kérdés

Mert szerintem ez nem az a kategória. Hiszen rendet kell tartani a lakásban. Sajnos állandóan én pakolok el utána, vagy olyan dolgokat csinálok meg helyette, amiket reflexből kéne csinálni. Pl kávéfőző edény, ha üres, bele a mosogatóba, vizet rá, hogy ne száradjon bele a kávé. Ha valamit beleteszek a mosogatóba, lehetőleg azonnal mossam is el, ne hagyjam ott, hogy egy hatalmas mosatlan hegy gyűljön össze.

És a ruháimat ne hagyjam szét szerte a lakásban.


Ugye nem nekem kéne rendetlenné változnom, mondván, hogy elfogadom őt ilyennek? Mert én rendszerető ember vagyok, és szerintem ez a normális egy háztartásban.



2016. máj. 9. 09:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Elveszed a plüssét? Ezen behaltam.Nem gyerek a párod.Ez nem egyenrangú párkapcsolat.
2016. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
De szeret plüssökkel aludni, van kedvence :D Gyereklelkű :)
2016. máj. 9. 11:56
 13/23 anonim ***** válasza:

"holott én csak lecseszem 20-szorra is ugyanazért, és akkor már nem bírok csendesen beszélni (amúgy se vagyok az a típus)."

Ennek viszont így hosszú távon nem lesz jó vége akkor sem, ha 5 éve vagytok együtt. Tudod, a gyerek is lázad a szülő ellen, mikor betelik a pohár, majd a párod is fog ellened, aztán addig tart a kapcsolat. Ezt nem így kell megoldani.

2016. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Lázadni azt lehet. Csak nincs sok értelme, ha nem figyelek rá. Nem fog elhagyni ilyenért. Tudja ő mindig, hogy igazam van.
2016. máj. 9. 12:33
 15/23 anonim ***** válasza:
Akkor a ti kapcsolatotok nem egyenrangú, te neki a pótapukája vagy, nem a társa, talán rossz volt a kapcsolata az édesapjával, vagy nem ismerte, nem tudom. A párod önállótlan és az is marad. Főleg, ha te is úgy viselkedsz vele, mint egy gyerekkel. De a veszekedés semmire nem megoldás, sem gyereknél sem felnőttnél.
2016. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ez igaz, megpróbálom visszafogni a veszekedéseket. Viszont jó a kapcsolata az apukájával. Ő sokmindenben komolyabb a koránál, én meg fiatalos vagyok, így találtunk egymásra. De az biztos, hogy néhány dologban én vettem fel kénytelen-kelletlen a gonosz pótapuci szerepet (na semmi perverzre nem gondolni :) )
2016. máj. 9. 12:51
 17/23 ~OnLány~ ***** válasza:

Jaj attól még,hogy az egyik nem rendszerető,a másik igen nem fog tönkre menni a kapcsolatuk,ugyan már.

Emiatt ne legyenek együtt?Ez édeskevés hiba,amit lehet kontrollálni,ahoz képest,hogy milyen nagyobb gondok vannak kapcsolatokban.


Csak meg kell találni az egyensúlyt,kompromisszumot kötni,te kicsit engedj,ő meg kicsit javítson a hozzáálláson.

Mondjuk én már ezt is próbáltam,hogy kicsit lazábbra fogtam magam,az én esetemben egy szinten bevált,talán nektek nagyobb sikeretek lesz.

2016. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem is attól megy tönkre egy ilyen kapcsolat, hogy egyik rendszerető a másik meg kupis, hanem ahogyan emiatt hozzáállnak egymáshoz, az hosszú távon idegőrlő lehet. :-)

Szóval én pl. nem tűrném, hogy a párom úgy bánjon velem, mint egy gyerekkel. Azt meg főleg nem, hogy veszekedéssel próbáljon elérni valamit. :-)

2016. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%
ne fenyíteni akard a hibákért, hanem jutalmazd azért, amit jól csinál. ha megdícséred érte, hogy jól csinált valamit, akkor sikerélménye lesz és méginkább törekedni fog majd rá. ne azt mondd, hogy ezt nem így kell csinálni, vagy így nem jó, hanem találd meg azt, ami jó abban, amit csinált (pl. hogy próbálkozik) és mutasd meg, hogy tudja mégjobban, gyorsabban, stb. csinálni, amiért később mégjobban megdicsérheted. így a nevelésedhez és hozzád is pozitív élmények fogják fűzni és kevésbé fog konfliktust okozni köztetek.
2016. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ez is egy jó ötlet, köszönöm!
2016. máj. 10. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!