Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a véleményetek? 18/L

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek? 18/L

Figyelt kérdés

A párom jóval idősebb nálam,saját lakása van. Komolyabban még nem beszéltünk az összeköltözésről,de említette,hogy megfordult a fejében(ahogy nekem is). Nem lenne ellenvetésem,viszont nyilván nincs keresetem és baromi rosszul érezném magam ha neki kellene eltartania... Évvesztes is vagyok,így csak jövőre érettségizem. A tanulás lefoglalja az időm nagy részét,dolgozni legfeljebb hétvégente tudnék. Állítása szerint neki nem okozna gondot a helyzet,egyedül él,telik rám is. 10 hónapja vagyunk együtt,még nagyon friss kapcsolat.

Bónusz lenne nekem,hogy elszakadhatnék itthonról amit már régóta szeretnék,de pénz híján persze nincs esély rá. A szüleim nem tudom hogy reagálnának a helyzetre,jelenleg mindenben támogatnak anyagilag de attól félek benne van a pakliban,hogy ha megtenném ezt a lépést dacból azt mondanák jól van lányom,éld a saját életed,ránk ne számíts a továbbiakban. Márpedig sajnos még szükségem van a támogatásukra. Nincs rossz kapcsolatunk,talán inkább hullámzó,felszínes. Mindannyian hangulatemberek vagyunk,ez sok probléma forrása. A részletekbe nem mennék bele,a lényeg,hogy minden vágyam külön élni tőlük -na jó,most túloztam,de értitek...


Egyenlőre még minden csak feltételezés,mi lenne ha,nem szántam el magam komolyabb lépésre. Mégis úgy érzem jó lehetőség,érdemes lenne élnem vele. Bár ijesztő ilyen fiatalon a közös élet gondolata,nem biztos hogy rosszul végződne. Nyilván megeshet az ellenkezője is.


2016. ápr. 27. 17:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem felesleges lenne össze költöznöd vele, főleg 10 hónap után. Meg gondolj bele, szerintem 1-től 10-ig terjedő skálán mennyire éreznéd kínosnak, ha esetleg (nem tudom milyen a kapcsolatotok, de amit írni fogok az is megeshet) szétmennétek? Költözhetnél vissza a szüleidhez, mert nem lenne hol laknod, ha ennyire rá lennél utalva.
2016. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát igen,ezt én is nagy problémának érzem.
2016. ápr. 27. 17:42
 3/25 anonim ***** válasza:
23%
költözz össze vele, kefélhettek minden este külön a szülőktől.
2016. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Meg amúgy fiatal vagy még, bőven ráérsz majd ezen gondolkodni a 20-as éveidben, ha akkor éppen lesz megfelelő párod, akivel működnének a dolgok ha 1 fedél alatt laktok. Nem tudom mennyire olvasod a kérdéseket itt, de már belefutottam egy pár olyan kérdésbe, ahol a kérdező állítása szerint jól működött a párkapcsolata a párjával, de összeköltöztek és a párja kimutatta a foga fehérjét, nem vette ki a részét a dolgokból 50-50 arányban, stb...
2016. ápr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Alapból azt mondanám, azt mondom,várj még a költözéssel.

10 hónap nem olyan sok,és nagyon kiszolgáltatott lennél.

Egyetlen esetben menj,ha a szüleid teljes mértékben támogatnak a döntésedben.

Mellesleg ehhez egy igazán különleges, jó embernek kell lennie a barátodnak, ha bárhogy alakul is a kapcsolatotok, korrekt legyen veled.

Ilyen ember?

Ismered szerinted ennyire?

2016. ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
Felesleges lenne meg ez, mert ettol meg ugyanugy fuggo gyerek maradnal, csak szulok helyett a pasidtol fuggnel, ami szerintem nevetseges (nem feltetelezek ilyet rolad csak latom itt a 17-19 eves lanykakat hogy ok "fuggetlenek anyutol" es sajat haztartast vezeto komoly nok :'D. Ne legy ilyen na :D.).
2016. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hogy egy kicsit mellette is érveljek,azt kell hogy mondjam teljesen mindegy most költözök össze a párommal,vagy éppen 3-4 év múlva,mivel tovább tanulok ugyan ez lesz a helyzet,akkor is változatlanul eltartott leszek... De hát azért teszem,hogy idővel ez megváltozzon,én is a társadalom hasznos tagja lehessek. :D Ez viszont még hosszú évekbe telik.


,,Mellesleg ehhez egy igazán különleges, jó embernek kell lennie a barátodnak, ha bárhogy alakul is a kapcsolatotok, korrekt legyen veled.

Ilyen ember?

Ismered szerinted ennyire?"


El sem gondolkodnék az összeköltözésen,ha nem így lenne. A rózsaszín ködtől,mindentől eltekintve,nagyon korrekt,megértő ember, nem csak velem szemben. Soha nem próbált manipulálni,átvágni,mindenben szabad kezet ad. Legfeljebb ellát jó tanácsokkal,elmondja a véleményét. Azt nem merném mondani,hogy ismerem,talán ahhoz egy élet sem elég,hogy 100%-ig megismerjünk valakit,de az egyenes szándékában biztos vagyok!


A házimunkával nem hiszem,hogy lenne bármi gond. Sokat vagyok nála,sokszor alszok is ott,és még így is kiveszem a részemet amiből csak lehet,ha pedig nála élnék még inkább.Ezt érezném a minimumnak. Biztosan találnék rá módot,hogy legyen valamennyi saját keresetem,nem hagynám,hogy mindent ő álljon. Megtennék minden tőlem telhetőt.


Számításba veszem azt is amit ti mondotok,mielőtt még úgy érezné valaki foggal-körömmel ragaszkodok a költözéshez. Nincs így,csak segít tisztábban látni,ha vannak ellen illetve mellette érvek. :)

2016. ápr. 27. 18:10
 8/25 A kérdező kommentje:
UI.: bocsi a helyesírási hibákért,én is látom őket.
2016. ápr. 27. 18:12
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
Ocseeem. Ilyen nok kellenek nekunk mint te. Kar hogy keves van beloluk
2016. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Egyebkent en 22 evesen fogok majd erettsegizni, emelten. Most 20 vagyok. Ugyhogy ja, nem gaz az evveszteseged
2016. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!