Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Közös kassza, de milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza, de milyen arányban, ha a férfi 2x annyit keres?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk össze a barátommal, illetve én költöztem hozzá. Szeretnénk közös kasszán élni, vagyis leginkább az lenne a szimpatikus megoldás, ha félreteszünk a rezsire és a kajára, a többit pedig felélhetjük. Ez ideális esetben nyilván úgy lenne, hogy mondjuk 30-30 ezret berakunk kajára és 20-20-at rezsire, csak az a probléma, hogy ő 160 ezret keres én pedig 80-at... Tehát ő nyilván többet tudna beletenni, de azt sem akarom, hogy sokkal többet rakjon ő, viszont 30 ezer forintom maradna, ha felesben fizetünk... Valami ésszerű megoldást tudtok javasolni?

2015. nov. 27. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 3* annyit keres, mégis közös minden.

ha nagyobb kiadás van, azt megbeszélük

2015. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt úgy érted, hogy abszolút közös minden pénz, tehát összedobjátok, és abból megy minden?
2015. nov. 27. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, ő kp-ban kapja, én számlára, kiveszem összedobjuk és onnan megy minden. olyan 20e fölött megbeszéljük, hogy mire kell, de amúgy nem szólunk bele
2015. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
hát az nem sok, hogy tudtok abból megélni?
2015. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyire komoly a kapcoslat, mi barátokból lettünk egy pár, majdnem első perctől kezdve együttélés előtt is közös kassza volt, mivel úgy éreztük komoly lesz a dolog, és bízhatunk egymásban. Jelenleg én keresek jobban vmivel, de ez változhat, volt h ő keresett többet, mi úgy cisnáljuk, h megjön a fizu levesszük, számla majd hitel meg fontos kiadások, és ami van közös, ő is kap v mennyit, énis, a többit félretesszük. A nagyobb kiadásokat megbeszéljük. Sztem ha komoly a kapcsolat és nem keresnek egyelően akkor is ez a normális, unokatesóméknál a párja jobban keres, neki sosincs pénze a férjétől kell kérnie szó szerint, pedig ott gyerek is van, nekem ez olyan fura. De lehet, h cska nekem :)
2015. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Ha közös a kassza, akkor MINDEN közös, attól függetlenül ki mennyit keres.


Mi külön kasszán vagyunk, nálunk van keresetarányos megosztás. Ott, ahol arányokban gondolkodtok az nem közös.


NEm baj, csak el kellene dönteni, hogy mit akarsz.

2015. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem is 160-at keres, plusz a borravalók olykor, én pedig 110-et. Az első perctől közös kasszán voltunk amikortól odaköltöztem hozzá, ami azt jelentette, hogy a fizetésünket amikor megkaptuk, mindketten 1 helyre beraktuk, és onnan ment minden. Nem néztük, hogy kinek a fizetéséből mehetett vajon el a rezsire való, meg kinek a pénze volt a kajáravaló. Tök felesleges szerintem. Persze minden nagyobb kiadást megbeszélünk a mai napig, olyan nincs, hogy fogom magam (vagy a férjem) és kiveszek 100 ezret mert éppen valamit venni akarok a másik tudta nélkül előzetes megbeszélés nélkül. De a vásárlást, csekkfeladást nem bonyolítjuk felezgetéssel, meg stb. Nekünk így volt egyszerűbb és logikus.
2015. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Amig nincs hazassag, addig felesleges a kozos kassza. Fizesse mindenki a raeso reszt a kozos koltsegekbol, es ennyi.


hazassag utan meg amugy is minden jovedelem kozos. Nalunk ugy kozos a kassza, hogy egy szamlara meg az osszes jovedelem, pedig volt mar amikor kabe ugyanannyit kerestunk, volt amikor en kerestem az asszony meg egy fillert sem, most meg kabe 3x annyit keresek.


Soha egy pillanatig nem volt ez gond kozottunk.

2015. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt vele kellett volna megbeszélned összeköltözés előtt. Ha közös kasszát akartok, akkor dobjátok össze ami van, vegyetek el annyit amennyi rezsire, kajára, hitelre ha van stb... és ami marad annak egy részét tegyétek félre, a másik részét osszátok szét kettőtök között. (Én legalábbis erősen javaslom, hogy ne éljetek fel minden pénzt. Bármi megtörténhet.


Nálunk pl a férjem keres többet (120 ezer) és kézhez kapja. Abból élünk. Abból számlák, nagy bevásárlás után 20 ezer ft marad meg úgy, hogy vagy félretesszük, vagy elköltjük.

A én fizum kevesebb (80 ezer), azt teljes egészében megtakarításnak minősítettük. Ha bármi extra lenne, pl elromlana a hűtő, vagy valami nagy kiadás, megbeszéljük, és kivehetünk belőle, tehát közös, de igyekszünk csak gyarapítani:)

2015. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk én minden keresetemet összedobva 75.000-80.000-et keresek. Ebből 33.000 a bér, átlagosan 12.000 a fogyasztás, és még mindig marad 30.000, amiből a teljes és rendes étkezés fedezhető. Párom fizuja 80.000, szóval nagyjából egyforma a kereset. Nincs kimondottan szabályunk, ki mit tud, azt fizet, volt, hogy egy hónapban csak az én fizetésemből éltünk, és az utazásokat mind ő fizette (rengeteget utazunk), olyan is volt, hogy feleztünk, mert úgyis közösbe megy minden, amit muszáj, kifizetünk, a többit megbeszéljük, mielőtt kifizetnénk. Nincs olyan, hogy enyém és övé, akkor sem volt, mikor nekem, és akkor sem, mikor neki nem volt munkája.
2015. dec. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!