Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit csináljak, ha ugyanúgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha ugyanúgy cigizik mellettem terhesen a férjem?

Figyelt kérdés
Nem rendes cigit szív, azt nem is bírnám elviselni, "csak" e-cigit, de azt szívja a házban, az autóban, sőt még az ágyban is. Régen is mondtam neki, hogy ha lehet pl. autóban rossz időben, felhúzott ablaknál ne szívja, ha én is ott vagyok. Egy ideig tartja magát, majd elfelejti... Akkor mondtam neki, hogy ha terhes leszek, már tényleg ne szívja velem zárt térben (de pl. a házban a konyhában szívhatja, ha én nem vagyok ott, az nem zavar, de mondjuk a hálószobában már ne). Azt mondta akkor majd nem fogja. Aha persze... Ugyanúgy ha rászólok egy-két alkalomig oké, utána megint nem. Akkor most kérdezem tőle, hogy de ugye ha megszületik a gyerek, akkor nem fogja az autóban/hálószobában szívni, ha ő is ott van? Most azt mondja nem. Dehát ezek után, nem tudom mi lesz...

tegnap 16:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg értelem és megbecsülés kérdése az egész.

Nekem (F) barátnőm dohányzik. Nem sokat, tényleg nem vészesen, de dohányzik. Tudja, hogy én utálom, de ez soha nem okozott problémát, mert magától - még csak kérnem sem kellett rá - kimegy lakáson kívülre, tőlem távol, ha dohányzik. Kicsit még szerintem el is túlozza, egyszer munka után hazafelé sétált, amikor véletlenül találkoztunk, közben szívott egy szál cigit, szabályosan távol tartott magától, hogy ne menjek közelebb, mert nem akarja, hogy kicsit is zavarjon a füst. Azért mondatam neki, hogy ennyire nem kell aggódnia, de na, lehet így is. Meg lehet úgy is, hogy magasról tojik arra, hogy neked mi jó, és mi nem, amit ő akar, az úgy lesz. Mondom: értelem, empátia, és megbecsülés kérdése az egész. Ha a férjed a társának tartana, és tekintettel lenne rád (meg a születendő fiára), akkor ezeket kérni sem kellene.

A szomorú az, hogy itt sok mindent nem tudsz tenni...

tegnap 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"én még nem hallottam tökéletes férfiről, de mondjuk nőről se, sőt amilyen sztorikat hall az ember..."

Nem tökéletesnek kell lenni. Hanem figyelmesnek, empatikusnak, törődőnek.

A világ nem fekete-fehér. A "nincs tökéletes férfi/nő", és a "tojik rá, hogy rosszat tesz nekem és a gyerekének" között azért elég széles a skála.

tegnap 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%

"Az eciginek nincs is füstje. Nem védeni akarom, de látszik, hogy nem sok közöd van hozzá, így nem tudom mi alapján írsz ilyen állításokat."

Ez konkrétan az adott e-cigitől, a technológiájától, meg a használt liqidtől (vagy akármitől, technológiától függően) függ. És lehet, hogy a végerméke más, mint a hagyományos cigié, de ha nikotintartalmú a töltete, akkor bizony ugyanúgy mérgezi majd a kicsi szervezetét.

De nem is ez a lényeg. Hanem az empátia, megbecsülés, odafigyelés. Ha az a másikat zavarja, akkor nem csináljuk a jelenlétében. Ennyi. Tök mindegy, hogy dohányfüstről, vagy levendulaillatú füstölőről, vagy kókuszos légfrissítőről van-e szó, ha a másikat zavarja, akkor azt az ő jelenlétében mellőzzük. Ennyire egyszerű...

tegnap 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy állandóan rászólsz, nem tehetsz semmit. Az elkövetkező 20 éved úgyis arról fog szólni, hogy papagájként ismétled a mondókádat, a gyerek meg vagy leszarja, vagy direkt az ellenkezőjét csinálja.
tegnap 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 SZTANN ***** válasza:
Ha ezen kívül minden oké (vagy majdnem minden), akkor nyilván nem fogsz emiatt elválni... de még elég sok van hátra az életetekből, tehát NEM HAGYHATOD, hogy örökre így maradjon. Szólni kell, kérni kell, beszélni kell róla folyamatosan. Talán lassan mégis csökkenti. Kérdd azt szülinapodra, hogy pl. a hálószobában SOHA ne szívja. Ne csak kérdd, hanem kötelezd arra, hogy a gyerek mellett ne szívja (nem csak a rossz levegő árt, hanem a ROSSZ PÉLDA)! Ha van benne egy csöpp jó szándék, akkor végül hatni fog..
ma 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Nem tudom milyen ecigit szív. Az elektromos cigaretta 3-4 összetevőből áll. Tehát biztos hogy nem károsabb, mint a sima cigaretta! Összetevők : növényi glicerin, propilén glikol, aroma(kb mint a fagyiban) és opcionálisan nikotin.

Kb ha egy húslevest főzöl ugyanolyan gőzt, párát szívsz be, mint ebből. Egy szauna szintén, és még aromát is használsz...

Mivel az ecigiből másképp szívódik fel a nikotin, így kicsit többet kell szívni ahhoz (vagy erősebbet) hogy ugyanazt a hatást elérje az ember, mint a büdössel :)

Csak Magyarországon korlátozzák, mert innen is be akarják szedni a pénzt. (vannak országok, ahol inkább az emberélet fontosabb, mint a pénz.vannak olyan országok, ahol a kórházban is lehet szívni)

Szóval szerintem (saját véleményem) semmi bajod sem lesz és a gyermeknek sem, viszont a tiszelet és az egymásra figyelés miatt nem kellene mindenhol szívnia.

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!