Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Sok nő miért nem mer kilépni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nő miért nem mer kilépni bántalmazó kapcsolatból?

Figyelt kérdés
körülöttem is van 1 ilyen,de persze a világba sokkal több van nem csak 1
aug. 20. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok cikk, videó foglalkozik ezzel a kérdéssel, de megpróbálom összefoglalni.

Először is, időbe telik felismerni, hogy bántalmazó kapcsolatban vagy. Akár évek is eltérhetnek, mire felszáll a köd az agyról. Nem egy kellemes felismerés ez, nagyon nehéz vele szembenézni.

Mire egyértelművé válik az áldozat számára, hogy a màsik bántalmazó, addigra kialakul egy függőségi viszony. Az áldozat sokszor kiszolgáltatott helyzetben van. Nincs se anyagi se kapcsolati tőkéje, mert minden lemorzsolódott az évek alatt.

A bántalmazónak viszont általában bőven van kapcsolati tőkéje, sakkban tudja tartani az áldozatot. Tönkreteszi, ellehetetleníti, kirúgatja a munkahelyéről. Fenyegeti, követi, zsarolja. Az áldozat gyakran kap életveszélyes fenyegetést a bántalmazótól.

Erre az egész szutyokkupacra általában nincs tanú. Minden a négy fal között zajlik. A bántalmazó rendelkezik a kapcsolati tőkével, mindenki dolgos, szorgalmas, jóravaló embernek ismeri. Senki nem nézi ki belőle, hogy mekkora állat tud lenni.

Ezzel párhuzamosan az áldozat minden önbizalma leépül. Elhiszi, hogy levegőt sem tud venni a másik nélkül. Elhiszi az áldozat, hogy egy rakás szerencsétlenség, béna, ügyetlen, debil, életképtelen, ronda, értéktelen.

Még ha tele is szalad az áldozatnál a hócipő és elszánja magát, akkor jön a visszahúzás. Jön a szánom-bánom, sírás, könyörgés, igérgetés. Virág, drága ajándékok, tenyéren hordozás. Namost aki ki van éhezve, az bizony felfalja ezeket a szeretetmorzsákat. Akinek romokban van az önbizalma, annak vonzó lesz, hogy valaki végre istenként bánik vele. Akkor is, ha az a valaki tegnap még péppé verte.

Nem olyan egyszerű a szabadulás. Sem érzelmileg, sem a tárgyi dolgokat tekintve.

aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Az egy dolog,hogy nem mernek,de ha ki is lépnek egy időre onnan, később visszamennek.


Az exem volt ilyen,egy bántalmazó kapcsolat után ismerkedett meg velem,én mindent megadtam volna neki a tenyeremen hordoztam.

Neki ez nem kellett, szakított velem és inkább visszament a bántalmazó kapcsolatába.


Én annyit gondolkoztam ezen, megértem, ha valaki szakít velem eltudom fogadni,de hogy utánam visszamenjen a drogos munkanélküli volt barátjához....


Nem logikus, nem értem,de ha neki ez kell csinálja.

aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
A teljesség igénye nélkül: nem mernek, nem tudnak. Hosszan tartó lelki/testi bántalmazás a saját magával való kapcsolatát is roncsolja az áldozatnak, nem hisz magában, elhiszi, hogy ezt érdemli, önbüntetés, vagy a bántalmazásokat követő “love bombing”, tehát a szeretettel, és minden kedvességel való elárasztás, amibe kapaszkodik az áldozat, és nem hagyja el a bántalmazót, hiszen tud jól is viselkedni, tehát az ő szemében még van remény. Gyakori, hogy a bántalmazó elszigeteli a külvilágtól, leválasztja a barátairól, családjáról, pl elköltöznek, nem lesznek közeli ismerősei, akikhez fordulhatna, vagy mehetne, vagy anyagilag ellehetetleníti, minden bevételét leteszi, vagy el kell számolnia vele, vagy fenyegeti, lelkileg zsarolja, ha elhagysz, megöli magát, vagy ha elhagysz, megkereslek, stb.
aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Mert lelki sérültek.
aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2-es


1 nő sincs a világon aki logikusan gondolkodna.

aug. 20. 14:27
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
#5 a szexizmussal le lehet állni. Ostoba here
aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

1. azert mert nem biztos hogy rajonnek

2. manipulalva vannak de nem biztos hogy rajonnek

3. ha egyutt elnek hova menjen a no anelkul hogy zavarna valakit

4. ha fizikailag bantalmazva van nem biztos hogy fel mer szolalni + altalaban ha fel is jelenti nem lesz belole semmi sem

5. ha elkerul a ferfitol akkor lehet a ferfi annyira maniakus elkezdi uldozni es kukkolja ot, a vegen meg lehet meg is oli

6. ha lesz neki valaki uj akkor lehet azt lekoveti az ex eroszakos ferfi es bantalmazza ot is

7. anyagi helyzet miatt

8. nem mer felszolalni nehogy meg jobban bantsa ot/szeretteit


manapsag minden hazassagon beluli gyilkossagoknak bantalmazas az elozmenye (legyen az no akit bantalmaztak vagy a ferfi). sok esetben annyira elfajulnak a dolgok hogy valaki meghal.


#5. remelem anyadnak is ugyanezt mondanad. a szexista megjegyzeseket felre lehetne tenni egy komoly temaban. ha ismersz egy ilyen not akkor segitsd rajta ahelyett hogy itt ismeretleneknek papolsz a baromsagaiddal.

aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Ha elég szar lesz, majd kilépnek belőle. Aki nem, azon nem lehet segíteni. Az ő döntése. Én az 1. pofon + bezárt a szobába hogy ne tudjak elmenni -dolog után leléptem, konkrétan az ablakon szöktem ki. Vissza se néztem!

Aki hagyja magát, hónapokig, évekig bántalmazni, annak még nem elég rossz. Ennyi.

aug. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
8-as, szerintem a 7-es jól leírta. Ezernyi oka lehet a maradásnak. Van, akinek nagyon rossz, de a hajléktalanság és a bántalmazó kapcsolat között választhat.
aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7-es


Természetesen anyám sem mond igazat.


"ha ismersz egy ilyen nőt akkor segitsd rajta"


Segiteni csak azon lehet aki engedi..

aug. 22. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!