Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagy kérés, hogy ne igyon egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy kérés, hogy ne igyon egy férfi 1-2 hónapig? Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Úgy ismertem meg a páromat 3 éve, hogy tudtam hogy hetente iszik. Olyan családban nőtt fel, ahol szinte mindenki ivott. Szülei sört, nagyszülei bort, akik gyakran voltak részegesek.

Elutazunk valahova vonattal, akkor is iszik, mert kikapcsolódás és neki kedve van lazitani(persze legtöbbször normál határokon belül). Szóltam már miatta mostanában, amit nem vesz jó néven. Nem lakunk még együtt , de hétvégente én is elég gyakran ittam vele, de nekem ez mostmár kezd sok lenni.

Lassan összeköltözünk, gyereket szeretnénk és változást akarok. Jelenleg kitudja már mióta, hetente 3 estét tudom, hogy végigsörözi, persze nem részegre , de volt már rá példa hogy nem tartott mértéket.


A gond az, hogy megkértem, ha már terhes leszek ne igyon ennyit. Nem szeretném ha a gyerek majd később is azt látná, hogy ha nem dolgozik, ott van a kezében a sör. Elmondása szerint, ha terhes leszek, hetente legalább egyszer fog sörözni, ami a gyerek megszületése után változhat. Nekem ez mondjuk rossz érzés, mert olyan mintha többre értekelne minden heti egy sörözős napot, mint engem.


Ő már alkoholista ? Vagy csak én reagálom túl, hogy szerintem kibirhatna már néha több időt is alkohol nélkül? Nem csak annyiról van szó, hogy péntek szombat megiszik egy-egy doboz sört...


jún. 29. 19:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Szóval összejöttél egy alkoholistával, és csodálkozol, hogy inni akar?

A másik: ha 1-2 hónapig nem inna, azzal mit érnél el?

jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

A párod 3 éve is alkoholista volt, most is az és ez jellemzően nem javulni, hanem romlani szokott. Ebbe még gyereket vállalni... nézd, sokan hoznak ilyen döntést, én biztos nem tenném, de én együtt se lennék egy ilyen emberrel. Apukám az elmúlt 20 évben alkoholista volt, most is az, már 70 éves. Nagyon ritkán iszik annyit, hogy elessen, nem agresszív vagy ilyesmi, csak, mint a dalban, "az a rendes iparos, aki mindig italos, de sohasem részeg". Nevetséges, hogy előre kell egyeztetni, mikor kell vezetnie, mert különben egész nap iszik. Mindig lutri volt, ha ő "vigyázott ránk" mert legfeljebb mi vigyáztunk magunkra, meg egymásra. Ha bármi van, abban mindenki biztos lehet, hogy őt nem tudjuk ugrasztani. Kinek kéne ilyen pár?

Ha nem akarsz alkoholista mintát adni a gyereknek, ha olyan párt akarsz, akire számíthatsz, akkor ne alkoholistával tervezz családot.

jún. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez csak rosszabb lesz. Gyereket isten ments ebbe

Rendesen halad a teljes lecsuszásig agresszioig is.

jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy alkoholista. Az a gáz, hogy felnött nö vagy, gyereket akarsz, de még azt sem ismered fel, hogy a párod egy alkesz. Nyugodtan gondold azt, hogy majd ha terhes leszel, akkor ez változni fog. Fog is, csak nem abba az irányba, amelyikbe te szeretnéd, hanem a másikba. Nagyon naív vagy, ha azt hiszed, hogy egy alkesznak elö tudod írni, hogy mennyit ihat.
jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen alkoholista, te ÍGY JÖTTÉL ÖSSZE VELE, most meg támasztod az elvárásokat, hogy mit kellene csinálnia...

Nem kellett volna összejönni vele, és nem kellene fantáziálgatnod gyerekről! Nem fog lefogyni, NEM ÍGÉRETEKNEK KELL GYEREKET SZÜLIN. Rohadtul baromira tévúton jársz! Remélem hogy elhagyod, és még véletlenül se dédelgeted tovább ezt a család álmot... Nincs semmi realitása.

jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

Az alkohol mindig, mindig fontosabb lesz mint az emberi kapcsolatok egy embernek aki ennyit fogyaszt.

Mondani bármit lehet, hogy majd így vagy úgy. De ez az ember még ígérni sem ígér neked.


Mi számodra mégis egy gyerek?

Egy pipa az életedben?

Tudod te hány millió módon lehet elrontani s tönkre tenni egy életet? Alkohol sem kell hozzá de ha van a családban alkoholista az tökéletes alap hozzá.

Ha neked gyerek kell találj jobb pasit.

Ha a pasi kell akkor meg kapj az eszedhez mit is válalsz.

jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%

Köznyelv szerint nem, de szakmailag igenis alkoholista. Ilyen emberrel szoros kapcsolatot sem ajánlott kialakítani, nemhogy családot!

Húzdd be a féket rendesen, semmi közös anyagi dolog, össze költözés főleg nem, figyelj..., és lépj le.

Üdv, egy "alkoholista" férfi.

jún. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
94%

Beleélted magad hogy mikor álltok neki "gyereket csinalni"

Ez egy projekt? Mert addig kerits egy apajelöltet is aki nem alkoholista

jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, érezd magad szerencsésnek, hogy időben felismerted a problémát, és fuss.

Én huszonévesen, buliból-buliból járva a párommal, naivan azt gondoltam, hogy majd ha megállapodunk egymás mellett és családot alapítunk megkomolyodunk, és normális életet élhetünk.

16 év után 2 gyerekkel váltam el. Én megkomolyodtam, ő nem. Kamasz gyerekeink vannak, akik szintén tudnak mesélni arról, milyen egy alkoholista apával felnőni. Ráadásul többször előfordult, hogy úgy kezeltem a problémát, hogy én is ittam vele, ami miatt egész életemben szégyellni fogom magam. Minden volt az életünk, csak nem normális.

Én 40+ évesen a nulláról próbálok új életet kezdeni a gyerekeimmel. Ne akard ezt magadnak, a leendő gyerekeidnek meg pláne ne!

júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!