Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözésnél hogy vegyem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözésnél hogy vegyem rá a barátomat, h ne hozzon tárgyat?

Figyelt kérdés

A barátom hozzám költözne, en évek óta egyedül élek.(5éve) és borzasztóan utálom a tárgyakat, velem ellentétben ő imádja. Egy gyertya ide, egy váza művirággal, egy kerámia bizbasz, sport eseményekről a jegyek/karkotők, labdák.

Nem tudom elviselni, ha kapok is valakitől eladom ha nem tudom kidobom.


Mindenem szekrényben van, specifikusan, vagy dobozban. Dísztárgyak ,lakásdekor cuccaim nincsenek és nem is akarok! Összesen egy viharlámpám, meg ^Csehszlovákiából^. Ha elmegyek valahova nyaralni, akkor souvenir gyanánt használati tárgyat hozok.


Viszont mostanában gyakrabban alszik nálam, felmerült, h ide is költözne, de ezzel egyetemben megszaporodtak a vackok is a lakásban. Próbáltam neki elmondani, de h ez mennyire zavar, de nem jártam sikerrel, szinte mindig hoz valamit, de a legrosszabb h adja mintha ajándék lenne. Kicsit zsarolásnak érzem, de mégis mit kezdjek egy kerámia aplakával amibe ékszert lehetne tenni?!


Kérlek segítsetek, már szinte nem is akarom h ide költözzön!



Mind a2en egyetemisták vagyunk, én 25, ő 24. A lakás 54m2. 1,5 éve vagyunk együtt.


2023. febr. 18. 09:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%

Hasonló a mentalitásom, bár nekem már az sok lenne, ami nálad van😅.

Én egy "szemétdombon" nőttem fel, gondolom azért lettem ilyen.

Meg motivál is, hogy gyorsan végzek a házimunkával, több időm, pénzem és energiám marad magamra, illetve az épp aktuális páromra.

Az együttélés nálam eddig nem igazán jöhetett szóba, bár volt, akivel ingáztunk a két lakás között. Meg szabad kezet is kaptam a rendezkedéshez, ha nála voltam. Végülis örült neki, hogy rendre és főtt ételre ért haza...👍

Mi lenne, ha mutatnál a párodnak cikkeket a minimalizmusról, talán megtetszik neki a "szemétmentes" életmód...

2023. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a tippeket tanácsokat, de végül szakítottunk, nem illettünk össze.


A szekrények közel felét megkapta, átmozgatni k bútorokat, a lakás textilek egy részét is megváltoztattuk.ez oké volt.


de nagyon kellemetlenül éreztem magamat, ez csak az utolsó csepp volt, ezt több hasonló eset megelőzte. vett 3 arany majom fejet, és be csomagolva hozta nekem ^ajándéknak^ és közölte h megsértődik ha az ő ajandékaitól megválok. Amikor elutasítottam a fejeket ki vihart ott, h vagy ő és a sok kacat vagy elmegy. Ez nekem sok volt és zsarolásnak éreztem. Így nem tudnék élni.


Csak azért írtam le ha valakinek a jövőben ugyan ez lenne a kérdése, tudja a végét is

2023. márc. 5. 23:26
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
Személyiségben nem passzoltatok. Törvényszerű volt a szakítás. Majd olyat keress, aki ebben hozzád hasonló.
2023. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy pontosan annyira lenne neki szar a kacat nelkul, mint neked veluk. Egy kapcsolatban van olyan, hogy kompromisszum, vagy ha szerencsetek van, ez a kibekithetetlen ellentet csak a jeghegy csucsa. Minel elobb rajonni, hogy nem passzoltok, annal jobb.

Ez tobb, mint biszbasz, ebben minden benne van.

2023. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a sztori, csak nálunk poénra van véve szerencsére. Én vagyok a nő, nálam tele van a lakás apróságokkal, nála semmi. Ő mindig csak megjegyzi, hogy "hát itt mindenhol van valami, vagy na, most már ott is van valami, illetve, hogy hát nem takarítanék nálad! :-), így ő sose törölget, max. porszívózik, de nem is baj, mert úgyse tudnák ugyanoda visszatenni :-)

Ellenben én megjegyzem, hogy na hát én meg nála takarítanék szívesebben, mert ott csak letörlök és kész.

De vita sosem volt ebből szerencsére.

2023. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen dolgon nem tudtatok megegyezni, akkor tényleg jobb, hogy nem maradtatok együtt.
2023. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%

Ilyenkor lehet kompromisszumot kötni "férfiszobával", de esetetekben ez nem játszik, és ha ennyire zavar ez téged, akkor lehet a többek által írt kompromisszumok is zavarni fognak (közösen válasszatok ki tárgyakat, max. x db tárgy minden helyiségben stb.).


Jelzésértékű, hogy egy mások számára általában marginális, vagy legalábbis kompromisszumokkal megoldható kérdés nálad lassan szakítóok, talán nem őt keresed. :)


6-os: 5 éve él egyedül, 1,5 éve járnak együtt.

2023. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Tulsagosan bekenyelmesedik.. azert ereznie kellene , hogy ocsak egy vendeg nalad..
2023. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Neked egy jó pszichológus kéne. Nekem egy szobányi dolgom van, amik nélkül egy tapottat se mozdulok. Már eleve az, hogy zenét írok, megkívánja a nagy szobát és a zene eszközeimnek a helyet, nagy hangfalaknak, lemezjátszóknak, stb. Mondjuk olyan nővel se akarnék összejönni, aki üres, unalmas belülről. Ha van hobbid, ahhoz általában tartozik rengeteg tárgy, főleg, ha 2-3 hobbid is van, meg a munkád is olyan, hogy rengeteg munkaeszköz kell.
2023. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Sokan kicsit félreértettetek, nekem azon cuccokkal, amiket használati tárgyként hozott sosem volt gondom, erre a célra a helyet is megosztottam, gardrób, fürdőszoba, konyha, nappali.


Nekem is vannak cuccaim én a hozzá való felszerelés: festek, túrázok sátorral. És közösen hokiztunk. Nekem amiből rengeteg van az a könyv, de ez a munkámhoz kell.


Neki a 3D nyomtatás és a biciklizés volt na meg ugye a hoki, ezek a cuccok nem zavartak. Szépen dobozok a bent voltak a szekrényben.


De a mindenféle műanyag, kerámia cucc , na az igen.

2023. márc. 8. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!