Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözésnél hogy vegyem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözésnél hogy vegyem rá a barátomat, h ne hozzon tárgyat?

Figyelt kérdés

A barátom hozzám költözne, en évek óta egyedül élek.(5éve) és borzasztóan utálom a tárgyakat, velem ellentétben ő imádja. Egy gyertya ide, egy váza művirággal, egy kerámia bizbasz, sport eseményekről a jegyek/karkotők, labdák.

Nem tudom elviselni, ha kapok is valakitől eladom ha nem tudom kidobom.


Mindenem szekrényben van, specifikusan, vagy dobozban. Dísztárgyak ,lakásdekor cuccaim nincsenek és nem is akarok! Összesen egy viharlámpám, meg ^Csehszlovákiából^. Ha elmegyek valahova nyaralni, akkor souvenir gyanánt használati tárgyat hozok.


Viszont mostanában gyakrabban alszik nálam, felmerült, h ide is költözne, de ezzel egyetemben megszaporodtak a vackok is a lakásban. Próbáltam neki elmondani, de h ez mennyire zavar, de nem jártam sikerrel, szinte mindig hoz valamit, de a legrosszabb h adja mintha ajándék lenne. Kicsit zsarolásnak érzem, de mégis mit kezdjek egy kerámia aplakával amibe ékszert lehetne tenni?!


Kérlek segítsetek, már szinte nem is akarom h ide költözzön!



Mind a2en egyetemisták vagyunk, én 25, ő 24. A lakás 54m2. 1,5 éve vagyunk együtt.


2023. febr. 18. 09:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne költözzön hozzád.
2023. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit nem tudtok megbeszélni, és képtelenek vagytok kompromisszumra, akkor felesgeles összeköltözni.
2023. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Itt a kérdező nem képes kompromisszumra. Az összeköltözés csak akkor működik, ha a másik is otthon érzi magát, és nem csak megtűrik, amíg nem változtat semmin.
2023. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező neked nem való élettárs. Ha ilyen idegesít, felejtsd el az együttélést.
2023. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudjátok még ezt sem megbeszélni, akkor inkább ne költözzetek össze.
2023. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Itt nem lesz összeköltözés.

Menjen oda, de az ő személyiségéhez passzoló tárgyakat ne vigye. Meg éljen ott, mint egy senki.

Ez nem együttélés lenne, hanem vendégül látnád, mert a vendég is elmegy az adott helyre, a tárgyait nem viszi, csak ő ott van. Ruháit se vigye gondolom. Menjen haza öltözzön át. Neme?

Mitől lenne személyes ez a dolog akkor? Eleve nem illettek össze. Nem értitek meg egymás igényeit.


"A barátom hozzám költözne, en évek óta egyedül élek.(5éve) és borzasztóan utálom a tárgyakat"

Ha 5 éve együtt vagytok, akkor nem mindegy? Eddig se éltetek együtt, meg így sztem nem is fogtok.

Tudtad, hogy milyen, fontosak neki a kiegészítők.

2023. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Egyik szoba legyen az övé, cuccokkal tele rakva, a másik a tiéd üresen.

Ha nincs két szoba, akkor egyikőtöké legyen a konyha, másiké a háló.


Vagy minden helységben kitehet mondjuk 3-5 tárgyat. Azt ő választja ki hogy melyiket hova.


Vagy hozhat díszeket, de mind legyen olyan színű, mint a szoba fala amibe rakja. Így talán kevésbé zavaró neked, de ő is megtartja a tárgyakból áradó komfort érzetet.


Ha ez neked nem fér bele, akkor inkább ne költözzetek össze, mert abból nonstop vita lesz.

2023. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Sok holmiját van már nálam, a ruhás szekrény felét ki pakoltam, ezt be is lakta, a konyhában van egy szekrény ami csak az övé, a fürdőszobában dettó. Nem akadtam fent akkor sem amikor hozott saját teásbögrét és az egy grincsfej. Szóval eddig csak használati tárgyakat hozott, ezeket ha egyedül is vagyok néha kellemes érzés látni.

Aztán felmerült h ideköltözik és megjelentek az első vackok is. Ez viszont zavar, amit elmondtam neki, és most a vackokat én kapom ajándék címszó alatt. Ezt viszont nem érzem kellemesnek. Kaptam tőle egy kerámia szobrot, nem tetszett, így elpanaszoltam. Neki rosszul esett, láttam rajta de nekem semmit nem jelentett az a tárgy.


Szeretem és nem is olyan régen meg el tudtam volna képzelni vele az életemet, de most elbizonytalanodtam.

2023. febr. 18. 13:14
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a felesleges porfogó kacatokat. De ez azért egy kicsit túlzás. 😅

25N

2023. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Akkor kössettek kompromisszumot, pl mondd azt neki, hogy vegyetek együtt közös tárgyakat, ami mindkettőtöknek tetszik és örömet okoz.
2023. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!