Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan lehetne megoldani az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne megoldani az összeköltözés problémát?

Figyelt kérdés

Mind a ketten 29 évesek vagyunk és 2,5 éve vagyunk együtt. Az én szüleimnek lenne egy háza ahová mehetnénk egy kis időre (2 év kb amíg nekünk nem lenne saját. Akár egy panel). Itt tudnánk végre együtt élni mert lakva ismerszik meg az ember.. utána meg tudnánk lépni sajátba hisz már együtt élünk és tudjuk milyen együtt, ha gyűlik a pénzünk.


A probléma hogy a párom nem nagyon akarja mert ő sajátot szeretne, kiszolgáltatva érezné magát,hisz neki ehhez nincs köze. Másrészt fél hogy ott ragadunk, harmadrészt a szüleinek sem tetszik ez az ötlet szintén ez okból.


Érv mellette: Ha ide tudnánk menni akkor már lehetne házasság majd gyerek (erről beszélünk már sokat) és elindulhatna az életünk együtt.



Ha most várunk 2 évet otthon a szüleinknél, akkor csak az idő telik és nem haladunk sehová. Hogy kérjem meg a kezét ha otthon lakunk? Megkérem a kezét majd én megyek jobbra haza ő meg balra?


Úgyhogy ez a probléma. Ki hogyan oldaná meg ezt, voltak nektek hasonló tapasztalatok?


2023. febr. 4. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Béreljetek egy kis lakást, ismerjétek meg még jobban egymást, legyen saját külön életetek.
2023. febr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg nagy segítség hogy kapnátok egy házat ahol együtt élhetnétek és fizetni sem kell érte. Minek mennétek akkor albérletbe? Összespórolni meg a mai világban egy házra, vagy csak az önerőre se pár hónap. Nem értem a barátnőd mit problémázik ezen.
2023. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Addig semmiképp ne kérd meg a kezet, amíg nem eltetetek együtt. Könnyű két évig együtt lenni úgy, hogy heti háromszor talalkoztok pár órára és a másik többnyire csak a jó oldalatokat látja.

Azt nem értem mondjuk, hogy miért vártatok éveket ennyi idősen az össze költözésre, amikor már husz plusz évesek vagytok.

Mi pl négy hónap után költöztünk össze akkor 22-23 évesen, két éve együtt vagyunk, azóta együtt is elunk, most megyunk majd saját ingatlanba.

Egy albérlet is megteszi, bár ez a szülői ház jobb lenne, hiszen az albérlet általában egy éves szerződéssel koltozheto, ha pedig nem bírja a kapcsoaltotok, egyedül nehéz lesz fenntartani, bár nem tudom, mennyit kerestek.

Addig ne legyen saját ingatlan és házasság, amíg 1-2 évet nem eltetek együtt.

2023. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Úgy hogy észérvekkel meg kell győzni. Fizetni akar egy idegennek albit? Minek?

Ajánld fel hogy együtt hozzátok rendbe a kapott lakást hátha akkor ő is jobban érzi magát.

2023. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen az albérlet tényleg pénzkidobás lenne ha itt van ez.


1. Barátnőm fél hogy ott ragadunk hogy majd azt mondom 3 év múlva hogy jó lesz ez, ne vegyük fel hitelt.


2. A szülei is nagyon ellenzik. Nemrég újították fel a szüleim hogy öreg korukra oda mennek mert kisebb. Mikor az elején járt a dolog, mondta barátnőm a szüleinek hogy ez a tervünk és nagyon neki estek, hogy ott ragadunk, a pénzt viszi el, nem marad sajátra, stb. Furcsa mód azóta a szülei soha nem kérdezték meg hogy áll, látványosan kerülik a témát.


A párom mondta hogy nagyon max 2-3 évre oda menne de a szülei reakciója is vétett benne egy gátat. Nyilván jó lenne ha támogatnák ebben, könnyebb volna ez a döntés neki.


Korábban szóba került hogy én vázolom fel nekik hogy így lehet a leghamarabb unokájuk, mert nekem nem mernek úgy neki esni, csak most megint letargiaba került a párom mert nemigen akarna oda menni ezen okok miatt.


Egy kettősség van benne, amit megértek csak na, nehéz.

2023. febr. 4. 09:47
 6/18 A kérdező kommentje:
Másik oldalról az én szüleim meg lelkesek ezen téma iránt úgyhogy Rómeó és Júlia érzésem van.
2023. febr. 4. 09:48
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező a párod családja kicsit el van varázsolódva.

Az egyik az hogy még két percet nem éltetek együtt, fiatalok vagytok, két éve vagytok együtt csak, de ők inkább azt támogatják hogy ugorjatok bele így sok tíz milliós hitelbe, miközben lenne teljesen ingyen egy ház ahol ki tudnátok próbálni milyen is ténylegesen együtt élni egymással. 🤔

Amúgy se értem a logikát miért ragadnátok ott?

Vagy ha ott ragadtok miért olyan nagy baj? 😅

Most ha neked lenne lakásod akkor is kellene venni egy közöset mert csak a közös a jó?

2023. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyszerű lehetőség, és nagyon kedves a szüleidtől, így albérletbe én biztosan nem mennék, de a kezét sem kérném meg addig, amíg nem éltem vele legalább egy évet.

Amellett pedig a leghatározottabban kitartanék, hogy NEM veszek lakást olyannal, akivel nem éltem együtt. Ha ez számára így nem elfogadható, nem egymást keressük. Amúgy sem akarnék olyan nőt, már ha férfi lennék, aki felnőttest akar játszani, de a szülei ekkora hatással vannak a véleményére.

2023. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%
Igaza van a baratnodnek. Neki ahjoz nem lenne semmi koze. Ottragadnatok. En szakitanék
2023. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a szüleit. Akkor nem marad pénz ha odaköltöztök? Mert ha elmentek albiba havi százezrekert akkor marad?? Ezt komolyan nem értem.

Szerintem meg nagyon is szerencsések vagytok hogy van egy ilyen lehetőség, ez ma már egyre ritkább. Itt eltudjátok kezdeni, mindketten dolgoztok, spóroltok, és akkor pár év múlva ha nem is jön össze egy teljes lakas ára, de kevesebb hitel kell. Ráadásul biztosabb kapcsolatba. Pontosabban addigra kiderül tudtok e együtt élni.

De ha ott ragadtok akkor mi van? Mi a lakassal a terv? Hogy szüleid majd odaköltöznek mert kisebb? Vagyis akkor akár cserélhettek is, ti mentek a szüleid lakásába, es ha az nagyobb, akkor ott már jobban elfértek gyerekkel is. En biztos nem problémáznék ezen hogy kinek a lakása, örülnék hogy nem kell 20 évre eladósítani magunkat.

N

2023. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!