Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan lehetne megoldani az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne megoldani az összeköltözés problémát?

Figyelt kérdés

Mind a ketten 29 évesek vagyunk és 2,5 éve vagyunk együtt. Az én szüleimnek lenne egy háza ahová mehetnénk egy kis időre (2 év kb amíg nekünk nem lenne saját. Akár egy panel). Itt tudnánk végre együtt élni mert lakva ismerszik meg az ember.. utána meg tudnánk lépni sajátba hisz már együtt élünk és tudjuk milyen együtt, ha gyűlik a pénzünk.


A probléma hogy a párom nem nagyon akarja mert ő sajátot szeretne, kiszolgáltatva érezné magát,hisz neki ehhez nincs köze. Másrészt fél hogy ott ragadunk, harmadrészt a szüleinek sem tetszik ez az ötlet szintén ez okból.


Érv mellette: Ha ide tudnánk menni akkor már lehetne házasság majd gyerek (erről beszélünk már sokat) és elindulhatna az életünk együtt.



Ha most várunk 2 évet otthon a szüleinknél, akkor csak az idő telik és nem haladunk sehová. Hogy kérjem meg a kezét ha otthon lakunk? Megkérem a kezét majd én megyek jobbra haza ő meg balra?


Úgyhogy ez a probléma. Ki hogyan oldaná meg ezt, voltak nektek hasonló tapasztalatok?


2023. febr. 4. 09:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Kerdezo! Egy dolgot jegyezz meg. Amikor hazasodsz egy jon a gyerek, az pont nem az elorelepes anyagiakban hanem vissza. Rengeteg penz megy el, sok esik ki a no reszerol akar 10 even at. Tenyleg ott ragadtok. Es ami a legrosszabb hogy ilyenkor erzi azt a ferfi hogy hajtania kell, sok penzt szerezni, epiteni a jovot, ezaltal otthon nem segit, gyerekre nincs ido, stresszes, faradt, kiabalos es vege is a hazassagnak. Mi nalunk is ez volt, meg hogy majd nagyobb lakas a gyerek 2 eves koraban, jo nem jott ossze, 6 eves korara, az se, 10 eves korara..es igy tovabb. Most hajts ra, akar kulfoldi munkaval is, csinalj feszket, felretett penzt es ha jon a gyerek, fogd vissza a karriert es koncentralj otthonra.
2023. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"A szülei is nagyon ellenzik. Nemrég újították fel a szülei hogy öreg korukra oda mennek mert kisebb."

"Másik oldalról az én szüleim meg lelkesek ezen téma iránt"


Persze, hogy a te szüleid lelkesek, nekik ez nem kerül semmibe.

Barátnőd szülei tervét veszitek semmiben, mivel ők direkt felújították, hogy oda költözzetek lassan, de akkor ezt kb 3 évig elkéne vetni.



"Korábban szóba került hogy én vázolom fel nekik hogy így lehet a leghamarabb unokájuk, mert nekem nem mernek úgy neki esni"


Mert igazából ki vagy te? :D


Azért tartsd már észben, hogy neked ahhoz a házhoz közöd nincs, nehogymár tied legyen a végszó.

2023. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem teljesen jo a te otleted, en orulnek, ha lenne ilyen lehetosegem a parommal.


Es miert baj, ha esetleg ott ragadtok tobb mint 2 evre?


Kiszolgaltatottnak erzi magat, mert nem a sajatja, oke...de ha ennyi bizalom nincs meg a kapcsolatotokban, akkor miert gondolja, hogy jobb otlet rogton fejest ugrani egy kozos hitelbe?

Az alberletberles meg felesleges penzkidobas, ha van ilyen lehetoseg, mellesleg az sem az o lakasa (de legalabb a tied sem... ettol jobb lesz neki?)

2023. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

A párodnak van igaza, inkább albérlet, mint szülőkkel.Főleg egy nőnek az anyóssal.


Miért kellene megkérbi a kezét, ha még együtt sem éltek.


Gyerek csak akkor ha van rá pénz, Nektek nincs.

2023. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy félre értettem, nem szüleiddel laknátok, csak a szüleid házában?
2023. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

Úgy, hogy megmondod a barátnődnek,hogy Te meg nem fogod azzal kezdeni az együttèlèst, hogy egyből közös házat/lakást vesztek. Ennyi.

Èn legalábbis biztosan nem ugranèk bele senkivel közös hitelbe, meg tulajdonba, amíg azt sem tudom, hogy együtt lakva passzolunk-e.

Úgyhogy vagy albèrlet (de az meg tök èrtelmetlen pènzkiadás lenne az esetetekben), vagy az a lakás.

Ennyi, aztán lehet dönteni.

29 èvesen meg már ne a szüleinek akarjon megfelelni.

2023. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én jártam így, és bizony ebből szakítás lett, pont az "ottragadás" miatt.


Megbeszéltük, hogy 1-2 évig ott élünk, de utána elköltözünk.

Szép és jó volt addig, míg 2,5 év után, amikor már többször felhoztam a témát, akkor ki nem nyögte, hogy neki jó így.


Oké, akkor szia.


Nem azt mondom, hogy te ilyen vagy, de most még nem is tudhatod, hogy hogyan gondolkozol majd néhány év múlva.

2023. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A közös lakás egyébként nem, de bocs, az, hogy TE nem nevezed őt vengédnek, a szüleid is ilyen jófejek, vagy majd minden kétes helyzetben a csajod fejéhez vágják, hogy "te ott csak vendég vagy, ha valami nem tetszik, mehetsz?"


Mert ha ők ilyenek... bocs, én ebbe felnőtt nőként nem mennék bele és nem miattad - bár téged sem ismer, mivel sohasem éltetek együtt -, hanem a szülők miatt is.

2023. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!