Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem tudom mit kezdjek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mit kezdjek a helyzettel.17 hetes kismama vagyok, a párommal nem működnek a dolgok. Ötletek?

Figyelt kérdés
31eves vagyok 10 éve vagyunk együtt, első babasok vagyunk. A helyzethez hozzá tartozik hogy cigány vagyok ő nem. Mindig is nagyon viharos volt a kapcsolatunk,azt hittem ha baba jön/lesz változik a dolog de nem. Brutálisan sokat veszekedunk, és minden egyes veszekedésben kibújik belőle hogy mert én cigány vagyok. A családom egyenesen gyűlöli,ha módjában állna már rég nem engedne látogatóba hozzájuk, és a babát is már most tiltja tőlük. Sajnos megint ez volt a helyzet, és mindez egy rohadt szőlőből fakadt ki. Tök piti dologból az lett én milyen ember vagyok. Borzasztóan fáj. A helyzetet súlyosbítja hogy terhes vagyok. De most azon a szinten vagyok, hogy a baba nem nőhet fel így, minden alkalommal azt látja és hallgassa majd hogy anyu és apu ordít és megy a ciganyozas. Ott tartok haza akarok költözni. Itt sose leszünk boldogok a babával. Tudom hogy jó ember is és nagy szíve van, de azt is tudom, hogy egy babahoz fel kell nőni. Mit tegyek? Maradjak itt vele mert maximálisan itt mindene meglenne a babának boldogsága nem, vagy menjek haza a szuleimhez és neveljem szegényebben( otthon nem a legalja vagyunk,apukamnak saját cége van, mindenki dolgozók tisztességesen ) de boldogságban. ?
2019. okt. 27. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

"Mindig is nagyon viharos volt a kapcsolatunk" -- akkor miért gondoltad, hogy ez a jövőben, amikor ráadásul pont, hogy meg kell osztanod azt a figyelmet, amit eddig csak ő kapott, majd másképp lesz?

"azt hittem ha baba jön/lesz változik a dolog" -- Ugye tudod, hogy a lehető legrosszabb dolog a problémák "megoldására", ha egy gyerekkel akarod azokat megoldani? Ha eddig nem tudtad, most már tudod.

De legalább belátod, hogy a gyerekből lelki sérült roncs lesz, ha így marad a helyzet.

Hogy mit tegyél? Szerintem te is tudod a választ, csak nem mered kimondani. Nem, ami 10 év alatt nem jött rendbe, az most nem fog pár hónap alatt megváltozni. Egy megoldás van: kilépni ebből a mérgező kapcsolatból. Már csak azért, hogy a gyerekedet ne kelljen 30 éves koráig pszichiáterhez járatni.

És egy jótanács: véletlenül se jöjj össze egy önző, rasszista tahóval! Egy kapcsolat alapja a bizalom, szeretet, és megbecsülés. Ha ezek közül akár csak az egyik nem működik oda-vissza, akkor annak annyi. Márpedig itt a megbecsülés részéről nulla.

És még valami: jobb szegényen, de szeretetben felnőni, mint dúsgazdagon, félelemben.

2019. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodjatok le és beszélgess el vele komolyan erről. Beszélgess! Ilyenkor neked nehezebb hiszen a hormonok is ratesznek egy lapáttal, neki viszont megértőbbnek kell lenni. Egyébként azzal tisztában vagytok, hogy a sok idegeskedés káros hatással van a magzatra idegrendszeri fejletlenséget okozhat nála? Képesek vagytok mindketten ezt nap mint nap kozkáztatni. Ha ennyire nem megy haza kell pakolni. Legalább időt adni, hogy észhez térjen. Nagyon nehéz egy babaval. Tudom miről beszélek. Teljesen stabil nyugodt kapcsolatba szültem egy 3honapig éjjel nappal ordító gyereket. A nem alvás a tehetetlenseg a stressz nagyon kemény hatással volt a kapcsolatunkra és nagyon gyorsan észhez kellett térni, hogy rossz irányba tartunk. Szval ha meglesz a kicsi lehet, hogy sokkal sokkal nehezebb lesz. Készüljetek tudatosan. Kitartás.
2019. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindig azt hittem valami majd változik. És a babát se úgy akartuk hogy majd felhasználjuk arra minket megváltoztasson. Megbeszéltük hogy szeretnék ideje már, komolyodjunk de nem így sült el. Nagyon sajnálom hogy ilyen szülőket kap majd mint mi vagyunk, és a szívem szakad meg érte, hogy már most miket él meg bennem . Egyébként köszönöm a válaszod.
2019. okt. 27. 20:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne így állj hozzá, ne keseredj el. Tökéletes nincs. A probléma meg azért van, hogy megoldjuk. 10 éve kitartotok. Nem hiszem, hogy véletlen. Mond el neki, hogy értékeled a jó tulajdonsagait, de te képtelen vagy megemeszteni a hozzáállását a családoddal szemben. Kérdezd meg, hogy tud e változtatni és próbáljatok mind a ketten több munkát tenni ebbe. Úton van egy kis élet :) érdemes hidd el.
2019. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Már nem tudok sajnos hogy hozzá állni. Annyira sértő már velem szemben,az meg csak jobban fáj hogy a babára nem is gondol. Rengeteg veszekedésen vagyunk túl már kaptam tőle hideget meleget de már nem tudok elnéző lenni. Folyton a családom szapulja nekem, azt hallgatom hogy ők ide nem jöhetnek majd megnézni a babát,meg ő kineveli belőlem a cigányt. 10|évvel ezelőtt is tudta mi vagyok stb . Egy éve élünk együtt a 10 évből és elég baj hogy idáig jutottam. Már nem őt akarom nézni,hanem ezt a piciny csodát hogy neki mi a jó. Engem megtaposhat megalazhat, de a babát nem hagyom tönkre tenni.
2019. okt. 27. 20:49
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
De írd már le h konkrestan mi a baja veled! Miért veszekszik?
2019. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

10 éve is tudta, hogy roma (bocsi, nem szeretek cigányozni) vagy, nem értem most miért szólogat be. Minek jött össze veled ha nem jó neki?

Másik pedig az, hogy tőled is nagy felelőtlenség volt szar kapcsolatba gyereket vállalni.

De ami történt megtörtént. Szerintem próbálj meg vele beszélni, ha nem látsz változást költözz és ne gondolkodj többet rajta. A babának sem jó a stressz terhesség alatt és születése után sem!

2019. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves "rasszista" válaszoló!

Az egészből annyit tudsz hogy cigány vagyok és ez neked bőven elég hogy mindenkit egy kalap alá vegyél. Tetted volna inkább azt hogy tovább görgetsz és nem válaszolsz ugyanis nem a pereputty fajta vagyok. Engem nem kellett eltartania a 10 év alatt ugyanis dolgozom,nem gyesen leszek vele hála istennek a bedolgozott 9evem után. Én se fejtenem ki mit tennék az ilyen emberekkel mint te is vagy. Ennyi elég volt. Köszönöm

Kérdezőnek..!a sztori. Múltkor vettem szőlőt,nem sajnáltam a pénzt rá. Hát olyat hoztam ami inkább még picit savanyú nem méz édes. Behozta akkor a szobába hogy ő most ezt megeszi. Mondom neki nem fog izleni mert savanyubb, jött is a válasz ne ugassak bele. Oké.Gondoltam eszek belőle én is mellé vackoltam magam kivettem egy kisebbet elkezdtem enni. Két perc múlva fogta az egészet elém tette hogy én egyem meg de úgy indulatosan. Kérdezem az a bajod most hogy vettem ki belőle?? - Nem! Csak a f@..M tele van azzal hogy nem tudsz normális szőlőt venni,ez ehetetlen. Mondom ok legközelebb te vasarolsz és megvan oldva. Erre azt mondja kiabalok (holott ő Ordít) meg csak ezt láttam, majd ő kineveli belőlem a cigányt, náluk ez nem szokás. Amit fontos tudni ezzel kapcsolatban hogy mi 10 éve vagyunk együtt ebből az utolsó egs éve élünk együtt. Ugyanis a maradék 9evben én egy titkos kapcsolat voltam,nem merte elmondani itthon senkinek hogy én vagyok és milyen vagyok. Szóval már alapból a 10 év is ezzel ment és nyugodtan kimondható már hogy annyira szerettem mindent eltürtem neki. És miután mi össze költöztünk akkor úgy éreztem felvállt komolyodtunk igen jöhet a baba. De .. ( csak a fejem rázom) a családja imád engem, ő meg.. mintha teher lennék/lennénk.

2019. okt. 28. 04:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért világosítsd már fel ezt a jó embert idő közben, hogy "cigány nőtől bizony cigány gyermeke" lesz. Ha szét is mentek 1-2 ilyen beszólás a gyerek előtt és nagyon gyorsan hátat fog fordítani apukának.
2019. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A múltra vonatkozó tanács semmit se ér, de kilenc évig kitartani egy ilyen kis senki mellett, aki nem vállalja a párját ...


Ha a családja szeret téged, akkor az ő segítségüket kérd, hátha.


Ha nem változik, akkor még hagyd a fenébe!

2019. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!