Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Máshogy állunk a házimunkához....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshogy állunk a házimunkához. Hogyan lehetne kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Két hete élünk együtt és van néhány dolog, amit teljesen máshogy csinálunk. Én szeretem halmozni az edényeket és egyben elmosni esténként, ő ezzel szemben rögtön eltörölgeti (hideg vízzel!) a saját tányérját. Mivel leginkább én főzök így én több edényt használok fel, mint ő. Amikor eszik sosem törli le maga után az asztalt, van hogy ragad mikor én leülök enni órákkal később, a rászáradt paradicsomfoltokról nem is beszélve, amik max domestosszal jönnének ki, de őt ez nem érdekli, "csak egy folt, engem nem zavar". Én vagyok az, aki felsöpör, porszívóz, felmos, elindítja a mosást mert neki magától ilyen nem is jutna eszébe. A szemetet is akkor viszi le, ha szólok, és a teregetést is szintén csak akkor csinálja meg, ha megkérem rá (de akkor úgy, hogy tiszta ránc lesz minden ruha). Az ételmaradékot én szeretem zacskóba tenni és úgy kidobni, hogy ne bűzölögjön és ne folyjon a szemeteszsák, ő meg csak simán belekapirgálja, pl salátamaradékot is.


Nem mondanám magam tisztaságmániásnak, de azért szerintem elég alap, hogy időnként porszívózunk meg felmosunk. Ő olyan háztartásból jött ahol nem volt náluk otthon pókhálózó, a szobájában sosem porszívózott, és az egész házban kupi volt. Az apjával és az öccsével élt, lehet, hogy látszott a női kéz hiánya, hogy ezekre nekik nem volt igényük. Biztos emiatt is más a hozzáállásunk a dolgokhoz.


Én napi 8 órát dolgozok, ő egyetemista, még nem kezdődött el neki a tanév.


Mit gondoltok, hogyan lehetne kompromisszumot kötni ilyen helyzetben, hogy ne legyen sértő a számára? Nyilván nem ugráltatni meg kritizálni szeretném, csak azt, ha jobban kivenné a részét a dolgokból. Most épp összekaptunk ez a mosogatós dolog miatt.


Én 23N, ő 21F.


2019. aug. 31. 12:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekem sosem mondta az anyám, hogy a ruhákat ki kell rázni, mielőtt kiterítjük, nem is tudtam, hogy kell.


A női kéz hiánya nagyon gagyi szöveg, nem értem miért gondolod, hogy a nők házimunkatudástárral és képességgel na meg akarattal születnek.


Ha meg annyira nő tartja rendben a házat párti vagy, hajrá, takaríts.


Először is egy kissráccal jársz, csak 21 éves.


Másrészt attól, hogy neked alap valami, nem biztos, hogy másnak is.


A tiszta padlót én nem mosom fel, hiába telt el x nap. Ha mezítláb járkáltok a szobában, nem lesz koszos, kivéve, ha pesti porban laktok.


A mosogatást te csináld, ahogy akarod, és csinálja ő is, ahogy akarja.


Én utálom az egyből pakolós dolgokat, majd megcsinálom, ha lesz rá időm/türelmem. egy mosogató iszonyú pici, bőven elég a nap végén megcsinálni azt a 6-8 edényt.

2019. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk hasonlóan mint ti csak ő nő aki olyan mint párod.
2019. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%
Hogyan lehet? Türelemmel. Csak finoman kritizáld, a teregetését, s minden mást amit csinál. Lassan rá tudod nevelni,a házimunkára. Ha rendes, s szereted, akkor sikerülni fog.
2019. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mosogatásban részben neki, részben neked van igazad. Egyrészt hideg vízzel, vegyszer nélkül mosogatni nem túl hatékony, de pl. elöblíteni az edényt pont megfelel, és akkor neked sem kell kapargatni az odaszáradt kajamaradékot később, csak gyorsan elmosogatni.

Egy nap egyszeri mosogatás kicsit kevés, ha főzöl is, szerintem ebéd után és vacsi után is ráfér, és nem tűnik olyan sokkszerűnek sem.

Asztaltörlés, hát nem tudom, nálunk otthon normál terítő volt mindig is, anyám még egy mikro-levesfolt miatt is ideges lett, szóval én megtanultam rendesen enni. Felnőtt korban elég fura, ha minden az asztalon landol...

Kajakidobálás sem igen volt nálunk, mert ha nagyon nem ettük meg, ment a kutyának, de szerintem is normális, hogynem hagyjuk bűzölögni.

A takarítás témakörről én azt gondolom, hogy átlag életmód mellett elég heti egyszer megcsinálni ezeket a dolgokat, akkor meg csináljátok közösen!

Teregetés ha ekkora probléma, vegyetek szárítógépet.

Mindenre van megoldás.

2019. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj kérdező, mi a párod csillagjegye?
2019. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"csak egy folt, engem nem zavar"

Mondd meg, hogy téged viszont zavar, és legyen szíves letörölni maga után.


"Én vagyok az, aki felsöpör, porszívóz, felmos, elindítja a mosást mert neki magától ilyen nem is jutna eszébe."

NEM IS FOG SOHA!

És nem is várhatod el tőle.


"A szemetet is akkor viszi le, ha szólok, és a teregetést is szintén csak akkor csinálja meg, ha megkérem rá (de akkor úgy, hogy tiszta ránc lesz minden ruha)."

Na, figyelj:

ÉLETÉBEN NEM CSINÁLT MÉG HÁZI MUNKÁT.


OK?

Megértetted?


Akkor lássuk:

mennyire szeret téged?

Mi az, amit idáig megtett érted?

Volt egyáltalán ilyen dolog?


Ha igen, és ha szeret, akkor beszélgess vele.

Elsőre tanítsd meg teregetni. Ez nem egy alkalom lesz!

Aztán tanítsd meg meleg vízzel mosogatni.

Utána szedjétek össze, hogy milyen munkák vannak, amelyeket végezni kell.

Készítsetek listát és napi beosztást, hogy mikor mit kell csinálni.

Amit ebből nem tud jól, arra tanítsd meg.

Ha pedig soron kívül szeretnél tőle valamit, akkor kérd meg. Magától nem fog eszébe jutni.


Küldd majd el vásárolni!

Elsőnek egyszerűbb dolgokat, és írj neki listát.

2019. szept. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért biztatásul annyit írnék, hogy fiatal fiú nevelhető. Bármilyen csúnyán hangzik. De ha megszeretnek egy lányt, akkor sokféle változásra még képesek.

Mikor én összejöttem a férjemmel, hát voltak kifogásolható dolgok...ma is van amiért szólok, de semmiért nem kell már veszekednem. A háztartási munkát a legegyszerűbb úgy felosztani, hogy ki mihez ért jobban, és kinek mire van ideje először is. Hiába bíznám a páromra a főzést, én jobban haladok a konyhában. De van olyan rokonom akiknél például a férfi főz. És müködik. Ezeket nektek kell kitalálni, de szabályokat mindenképp le kell fektetni.


A rendetlenség mindenesetre stressz forrás. A környezet visszahat ránk. Én két szabályhoz ragaszkodom az alapvető nyugalom végett, hogy néha szelektáljunk dolgokat tematikusan, és mindennek legyen helye! Mert aminek nincs, azt hajlamos a férjem lerakni a legnagyobb csupasz felületre elhelyezni...és aztán az vonza a többi dolgot.

Mindent mutass meg neki, hogy kell, kérd meg, ha szeretnéd, hogy megcsinálja. Ennyi. De semmiképp ne várd egy férfitúl (egy fiatalabbtól pláne) hogy olvasson az elvárásaidban!

Nagyon az elején vagytok, csak mindig beszéljétek meg a dolgokat.

2019. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!