Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire vagytok elfogadóak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyire vagytok elfogadóak ha transznemű emberekről van szó?

Figyelt kérdés

Csak elméleti jellegű kérdés.


Képesek vagytok egy transznemű lányt/nőt lányként/nőként kezelni?


Képesek vagytok egy transznemű fiút/férfit fiúként/férfiként kezelni?


Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?


2018. máj. 10. 19:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem elfogadás kérdése. Ezzel a transznemű, lmbtq, gender lélekmérgezéssel az emberi mivoltunkat támadják, ami ellen a leghatározottabban kell fellépnünk. Amikor elutasítom és fellépek ezek ellen a tanok ellen, azt nem gyűlöletből teszem, hanem hogy megvédjem az emberi mivoltomat.
2018. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
hát párként fura lenne, és így látatlanban azt mondom, hogy nem, de sosem tudni ki fog meg... amúgy emberileg pedig tökre ki tudok jönni azokkal akik kicsit mások... haverként, elmenni bulizni, iszogatni, beszélgetni, nincs ebben semmi, de amúgy nyilván fura dolog azért. szóval nekem lánynak született lányok voltak mindig is a barátnőim, vagy nem tudom, hogy kell ezt mondani, de hogy a saját nemüket elfogadják és nőként nők.
2018. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%
Én képes vagyok elfogadni valamint romantikus értelemben sem utasítom el.
2018. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
36%

Egyáltalán nem zavar,sőt,szerintem kifejezetten kedvesek.


Egyetlen dolog zavar ,ha meg akarják magyarázni,hogy "nagyobb nők/féfiak",mint azok akik valóban annak születtek. Hiszen ez lehetetlen.

2018. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%
Minden testi lelki betegséget el kell fogadni -erre tanìtottak. Szerintem ebben minden benne van.
2018. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem látok bele a transznemű emberek fejébe, így megérteni nem igazán tudom, de én mindenkit elfogadok olyannak, amilyen én annak, aminek érzi magát. Viszont ez egy elég nehéz kérdés, mert nem voltam még ilyen helyzetben, nem is tudom, hogy hogy reagálnék, ha a kiszemeltemről kiderülne, hogy transzenmű vagy mennyire változnának az érzéseim. De egyébként ismerek transznemű embereket és egyikhez sem vonzódtam még eddig.
2018. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Mit jelent az elfogadó? Elfogadó vagyok, ha felőlem azt csinál amit akar, annak gondolja magát aminek akarja, de semmilyen kapcsolatot nem akarok vele?


Aki nőnek született, azt nőként kezelem, aki férfinek, azt meg férfiként. Azért, mert neki mentális problémái vannak, én még nem fogom másnak nézni, mint aminek született.

2018. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

#17

Végre valaki.

Azok csesznek ki legjobban a transznemű emberekkel, akik elfogadják őket, és azt mondják, hogy "legyen olyan, amilyennek lenni akar", mert ezzel megerősítik abban a hitében, hogy meg kell változtatnia a testét ahhoz, hogy el tudja önmagát fogadni, és nem pedig a gondolkodásmódján és az élethez való hozzáállásán kéne változtatnia. Ha valaki nem annak érzi magát, aminek született, akkor nem az a megoldás, hogy átalakítja magát, mert azzal csak a tüneteket kezeli. Az a megoldás, ha elfogadja önmagát.

Ugyanez vonatkozik azokra is, akik nem elégedettek valamilyen testrészükkel. Nagyobb mellre, nagyobb szájra vágynának. Én se voltam elégedett önmagammal, de már az vagyok, pedig nem változtam semmit, csak egyszerűen elfogadtam, hogy ilyennek születtem és megbecsülöm, ami adatott.

2018. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
68%

#18

Nem gondolom, hogy kicsesznék az ilyen emberekkel csak azért, mert elfogadom őket olyannak, amilyenek. Mindenki azt kezd az életével és a testével, amit akar, nekem ebbe nincs beleszólásom.

Honnan tudod, hogy mi erre a megoldás? Azért mert szerinted meg mások szerint ez lenne a megoldás, még nem biztos, hogy tényleg így van. Nem látsz bele mások fejébe, nem tudod mit gondolnak, mit éreznek, ahogy én sem, így nem is próbálom megérteni. Ha valaki nem érzi jól magát a bőrében, nem tudja önmagát elfogadni és változtatni akar magán, akkor az változtasson, ha úgy érzi arra van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát a saját bőrében.

Ilyen alapon akkor én is hagyjam abba az edzést, mert ettől megváltozik a testem és inkább fogadjam el magam úgy, ahogy vagyok és üljek egész nap a gép előtt "elégedetten"?! Nem lehet mindig mindent elfogadni, mindenbe beletörődni, ha valakinek változásra van szüksége ahhoz, hogy boldog legyen vagy éppen ettől érzi, hogy önmaga, az változtasson.

2018. máj. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%

#19 Az edzéses példa azért nem a legjobb ide, mert a transzneműek pont, hogy az egészséges testüket kezdik átszabdalni, és olyan hormonokat nyomni bele, amiknek ki tudja milyen hosszútávú hatásaik vannak.

Rengeteg fajta diszfória létezik a transzneműségen kívül, de egyiknél sem ajánlják megoldásnak azt, hogy az ember kezdjen olyan műtétekbe, amikbe akár bele is rokkanhat.

Annyiban igazad van, hogy az egészségért kell megtenni mindent, ezért nem szabad a kanapén tespedni, és ezért nem szabad normálisnak beállítani a mentális betegséget.

Ami rossz, javítsd meg, de ami nem rossz, azt hagyd, mert csak rontani tudsz rajta. Magyarul akinek mentális problémái vannak, az inkább azzal kezdjen valamit, mint az ép, egészséges testével.

Egy anorexiásnak nem tanácsolnád, hogy koplaljon tovább, hiszen egy nap talán meg lesz elégedve a testével, hanem megmondod neki, hogy a teste jó ahogy van. Egy "transzrassz (transracial)" embernek nem tanácsolnád, hogy szabassa át magát abba a rasszba aminek hiszi magát, hiszen nyilván jó úgy a teste, ahogy van. Egy olyan embernek, aki valamilyen állatnak hiszi magát (mert van erre is példa bőségesen) nem tanácsolnád, hogy ténylegesen vonuljon ki a társadalomból, és éljen akként az állatként, hiszen ő egy ember.

A transzneműség sem különbözik ezektől, csak manapság az emberek összekeverik a feminitást/maszkulinitást a női/férfi léttel, ezért azt hiszik, hogy ha a másik nemre jellemző módon öltözködnek és viselkednek, akkor ténylegesen a másik nem tagjává válnak.

Ez persze nincs így, amin még a műtét sem változtat, márpedig a transzok ezt nem fogadják el, és innentől ránk is hatással van a mentális bajuk, hiszen sokan elvárják, hogy az emberek a választott nemükhöz vonzódjanak, ami az esetek többségében nem fog megtörténni.

2018. máj. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!