Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes lányok miért sértődnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes lányok miért sértődnek be ezen?

Figyelt kérdés

Ismerősöktől is hallottam és tapasztalatokból is találkoztam ilyennel.

Van egy lány akivel beszélgetek, jól elvagyok, volt akit direktbe randira hívtam, volt akivel csak barátilag akartam találkozni, ELŐRE kijelentik, hogy nem akarnak többet, nem randi, csak találka. Végül utólag vagy a szemembe mondták, hogy visszahallottam mástól, hogy "nem csókoltam meg" "nem mentem be hozzá"...

Meg persze jönnek a célzások, hogy "milyen jó volt, megismételhetnénk", akivel meg volt több találka a másodikon teljesen máshogy viselkedett. Viszont én is megmondtam, hogy oké, nem randi és nem is tekintem annak, nem fogok nyomulni nem fogom randinak tekinteni. Mivel barátoknak is fizetek dolgokat, így pl a kaját, vagy mozit simán fizettem ez nem volt gond.


Szóval előre kijelentik, hogy "nem randi" aztán meg úgy értékelik ki, mint "rosszul elsült randit", ha nem kapnak csókot a végén :D

Nem ez a célzásként mondják, hanem határozottan kijelentik, hogy nem randi.


Egy lány ismerősöm akivel nem randiként találkoztam ő mondta, hogy szerinte a többiek jól érezték magukat és örültek volna, ha mégis bepróbálkozom náluk.

Én ha valakivel úgy megyek el, hogy "nem randi", akkor kötöm is az ebet a karóhoz és nem fogom túlgondolni a gesztusokat, nem olyan szándékkal megyek a találkára, hogy "remélem a csaj meggondolja magát".


Pár sráctól és lánytól is hallottam mind2 oldal álláspontját, de értelmes okot nem tudtak mondani, hogy minek szögezik le előre, hogy "nem randi", ha utána meg mégis annak akarják tekinteni.


Egyesek elég gyerekesek voltak tőlük nem vártam többet, de voltak elég komoly lányok akik szintén ilyenek voltak és ők maguk sem értették, hogy miért jelentették ki előre, hisz a srác normális volt és simán eltudtak volna képzelni többet is vele.



2017. nov. 8. 12:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Én pl a "randi" kifejezést nem szeretem az olyan találkozókra, mikor még nem vagyunk kapcsolatban, csak ismerkedünk. Randinak nevezni számomra kicsit olyan, mintha erőltetve lenne, hogy "Na, mi most azért találkozunk, hogy jól egymásba szeressünk és összejöjjünk és szexeljünk", elveszi a varázsát a kötetlen ismerkedésnek.

Elveszik az, hogy szépen, minden "hátsó" szándék nélkül megismerjük egymást, aztán vagy elkezdünk érezni egymás iránt, vagy nem.

Nekem valamiért taszító, hogy már eleve azzal az előre lefixált céllal találkozzak valakivel, hogy felszedjük egymást...

Elveszi az egész lényegét, a varázsát.

Ettől függetlenül még képes vagyok érzelmekre, és bizony érzem, ha valakitől többet szeretnék, vágyok rá hogy megcsókoljon, stb.

Bár én ezt abszolút nem gondolom sértődésnek.

2017. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nagyon furcsa az egész leírás. Szerintem a kommunikációs csatornákban valami eléggé el lehet b#szva (mármint, ha nem kamu kérdés).

Abból a szempontból megértem a leírásod, hogy én is voltam olyan helyzetben, hogy volt egy olyan barátom, aki teljesen úgy kezelt engem, mintha nem tudná eldönteni, hogy barátok vagyunk vagy akar tőlem valamit, kerek-perec azt is mondta, hogy lefeküdne velem, de attól még “barátok vagyunk”. Így visszanézve elég gáznak tartom az ilyen helyzetet, és szerintem nem szabad így viselkedni emberekkel, inkább eldöntöd határozottan, hogy mit akarsz, akkor nincs félreértés.

Nem tudom mi baj lehet veled vagy a barátaiddal, de arra tudok tippelni, hogy te is összezavarod valamivel őket. Pl. hiába jelented ki, hogy “nem randi”, ha közben félreérthető jeleket is küldesz emellé, pl. közlöd velük, hogy tetszenek neked. Te most komolyan csak szavakat bökdösöl oda egy lánynak, vagy tényleg úgy is viselkedsz velük, mintha sima barátok lennétek? Legalábbis nem értem a kérdésed. Le kellene osztanod magadban, hogy barátilag lógsz velük, vagy akarsz valamit. Különben összezavarod őket. Ha tudják, hogy akarsz valamit úgy zárójelben, akkor nem csoda, hogy csalódottak. Ezt az érzést nem tudod a szőnyeg alá söpörni azzal, hogy hirtelen eljátszod nekik, hogy csak barátok vagytok, miközben az előbbiekben meg nyomultál/vagy ők nyomultak.


Eleve azért zavaros ez a kérdés, mert ha tényleg barátok lennétek, az sokszor nyílvánvalónak is tűnne, ezért nem kéne előre “lebeszéljétek” ezt, mert magától értetödő lenne, hogy csak barátok vagytok. De a ti esetetekben biztos vannak olyan megnyílvánulások, ami miatt nem egyértelmű ez.

Nem kell ördöngős problémát csinálni ebből, de nem csoda, hogy csalódottak. Viszont furcsán kezelik ezt a helyzetet, mert nem kellene a szemedre hányják.


Még azt tudnám hozzátenni, hogy lányként régen én is találkozgattam így “barátilag” kettesben. Manapság jobban meggondolom, hogy kivel találkozzak kettesben és milyen körülmények között, inkább más barátokkal is karöltve, nem csak kettecskén....

2017. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A lányokkal is baj lehet abból a szempontból, hogy nem tudják nyíltan kifejezni a vágyaikat, szándékaikat, csak köntörfalaznak... Viszont ez nem csak a szavakról szól, meg felcímkézett találkozásról. Kíváncsi volnék, hogyan viselkedtek egymással, mert az határozza meg a kapcsolat milyenségét inkább, lehet hogy ahhozképest a találka megnevezés mellékes.
2017. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

azért egy ilyen találkán nem közeledek olyan szinten

pl elmegyünk sétálni és megbeszélni valamit vagy épp valami olyan programra megyünk ami mindkettőnket érdekel, pl egy filmre a moziba

nem próbálok meg úgy közeledni, hogy félreértsék, csak barátilag tekintek a találkozóra

utána is beszélgetek azokkal akikkel találkoztam, de semmi ilyen szándék nincs mögötte


egy haverommal az volt, hogy egy kiállításra ment a múzeumba egy lánnyal és ugye a srác értett a dolgokhoz, mesélt a lánynak történelmi dolgokat

a csajnak nagyon bejött, hogy a srác ennyire intelligens meg határozott

randit akart legközelebb, de mondta a srác, hogy ő nem ilyen céllal találkozott és a csaj ezen meg eléggé besértődött

2017. nov. 10. 13:03
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért sértődnek be ezen, de elég zavarosan van leírva az egész az a bajxD Most akkor te nem akarsz többet, vagy ők nem, te jelented ki ezt vagy ők? Vagy mi? Szerintem a hansúly nem az ilyen kijelentéseken van, hanem a szándékon. A leírásodból nem jött le, hogy kivel mi a szándékod, egyszerre beszélsz “randi hívásokról” meg barátkozásról, tehát látszik, hogy elég egyveleg az egész téma neked. Gondolom élőbe is ilyen zavaros lehetsz.


Amúgy egyetértek a #11 válasszal, alapból sokan nem látják értelmét a randi kifejezésnek ismerkedéskor.


Mindenkinek szíve joga megsértődni azon, amin akar. Az más dolog, hogy nem muszáj felhánytorgassa ezt neked. Azt megértem, ha az a bajod, hogy panaszkodnak neked a randi dologról. De az hogy ki min sértődik meg, az a saját dolga. Nekem sem fogja senki megszabni, hogy minek örüljek, s min keseregjek magamban. Vagy ha valaki éppenséggel nem akar találkozni veled a “nem-randi” után, az is érthető, és az is saját döntése, ebbe nincs beleszólásod.

2017. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mármint sértődés alatt itt azt értem, hogy rosszul érzi magát a dologtól (ami érthető). De emiatt nem kell hibáztasson téged, ha olyan eset van, hogy semmi rosszat nem mondtál. De az pl. érthető, ha nem akar találkozni veled (barátilag), ettől még nem kell hibásnak érezd magad.
2017. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ilyen nem csak lányoknál van. Nekem is voltam olyan fiú ismerőseim, akiknek semmilyen jeleket nem küldtem, barátilag kezeltem őket. De valamiért mégis azt gondolták a találkozásnál, hogy akarok tőlük valamit. Azt hogy megsértődtek-e a visszautasításra, nem tudom, de nem is érdekel!
2017. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!