Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok nálatok ez mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok nálatok ez mennyire tolerálható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én régen depressziós voltam, kaptam segítséget (nem szakembertől). Azóta akinek tudok megpróbálok segíteni. Ha úgy nézzük sokaknak a lelki szemetes ládája vagyok, van olyan akit motiválni is próbálok, vagy csak sokat beszélgetek vele, hogy ne legyen magányos. Van aki csak meghallgatásra vágyik, van aki támogatásra, figyelemre, dicséretre...


Tehát napi szinten 10-15 emberrel beszélgetek, főleg lányokkal (akikkel eddig próbálkoztam fiúk velük nem nagyon jött össze, egymás közt nem lelkiztünk, kevés srácnak tudtam segíteni, de volt rá példa). Meg van a már bevált szisztéma, hogy hogyan próbálok segíteni, eddig elég jó sikerrel, de ez elég sok figyelmet és időt, energiát emészt fel naponta. Nem kérek viszonzást, nem kell cserébe semmi, tehát nem keresek ezzel pénzt és nincs hátsószándék. Nagyon sok érdekes embert, életet, sorsot ismertem meg ezáltal.


A kérdés főleg arra vonatkozik, hogy eltudnátok e ezt fogadni. Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy lányokkal járkálok ide-oda mindenhova. Főleg neten keresztül tartjuk a kapcsolatot, a hétköznapokról beszélgetünk, lelki problémáikról, vagy épp a fejlődésről, van akinek anyagi dolgairól, családi problémákról...kinek milyen jellegű gondja van. Van amikor pár órás telefonálás, vagy személyes találka is belefér.

Párkapcsolatban persze a partner az első, de ha valaki épp padlón van, vagy súlyos gond van, akkor szeretnék időben figyelmet fordítani rájuk, most van amikor éjszaka is felkelek, ha hallom, hogy írtak, volt olyan akivel meg több éjszakát telefonáltunk át.

Találkozó alatt az együtt töltött idő alatt főleg a partnerre figyelek (mármint akivel vagyok), de megpróbálok nem elhanyagolni senkit.

Van akivel már hónapok óta van ilyen kapcsolat, van akinél csak alkalmi, vagy rövidebb távú.


Nevezhetjük "önkéntes pszichológusnak", persze amatőr szinten. Sok dolognak utána olvastam azért, meg sajnos voltam hasonló helyzetben, mint akiknek segíteni próbálok. Olyanoknak próbálok segíteni akik nem mennek el szakemberhez, de változást akarnak és el is tudják érni kisebb-nagyobb segítséggel.


Szerintetek ez mennyire jelentene problémát a szemetekben?


2017. nov. 6. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz népszerű a válaszom,de én nem fogadnám el. Nem is az zavarna,hogy lányokkal beszélgetsz,mert az hidegen hagy. Inkább ez a 0-24-es szakszolgálat amit művelsz. Valamint mivel "senkit sem akarsz hanyagolni" ezért akár randi közepén is elkezdesz chatelni? Nekem ez sok lenne. Ha kettesben vagyok a párommal akkor jobbára tényleg a kettőn van a hangsúly.
2017. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan pasim, aki imádott a vallásról beszélgetni. Nagyon vallásos volt, és alapvetően nem zavart, mert sokat tanultam tőle, de nagyon sok ismerőse hívta fel kérdezgetni, tanácsot kérni a különböző fejezetek, versek értelmezésben, illetve sok időt töltött neten különböző vallási fórumokon, vallási vitaoldalakon.

És megmondom őszintén, engem kib-szottul tudott idegesíteni. Nem az, hogy vallásos, nem az, hogy érdekli a téma, nem is az, hogy szeretett erről beszélgetni, hanem az, hogy a napjából több órát szánt erre akár telefonon, akár neten akár személyesen. Rohadt fárasztó volt és megmondom őszintén, baromi feleslegesnek tartottam, mert se pap se imám se rabbi, se semmi hasonló nem volt.


Szóval most függetlenül attól, hogy nincs baj azzal, hogy szívesen segítesz másokon, és hatalmas gratula, hogy segítséget kaptál a betegségedben, de én nem látom értelmét annak, hogy valaki a saját idejét és energiáját abba ölje, hogy lelki szemetesláda legyen.

2017. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1:

"Találkozó alatt az együtt töltött idő alatt főleg a partnerre figyelek (mármint akivel vagyok)"

a "megpróbálok nem elhanyagolni senkit" alatt inkább azt értettem, hogy a találkozó után reagálnék neki, tehát ha nem a barátnőmmel találkozom, akkor ő is kb a találka után kapna inkább választ

2017. nov. 6. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te függesz ettől a tanácsadástól.

Személy szerint nekem se jönne be,, hogy mondjuk éjszaka felkelsz mellőlem telefonálni. Vagy akár vegyük azt, hogy randi közben FŐLEG a partnerre figyelsz... Nem tudom, nekem többnyire kizárólagos figyelemet kaptak a partnereim.

Tehát nekem ez túl sok másra fordított energia lenne.

2017. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. És melegen ajánlom, hogy fordulj szakemberhez. Te se kaptad még meg azt a segítséget, amire szükséged lenne, és azok az emberek se kapják, akik most rád pazarolják az idejüket. Hagyd abba a sarlatánkodást.
2017. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2:

Nem csak a meghallgatás, figyelem a lényeg, van akinek tanács kell, van akinek bátorítás, motiválás.

Eddig egész jól összetudom egyeztetni a mindennapjaimmal, régen exek mellett sem volt gond ebből.


#4:

nem függök ettől, sokszor a saját elfoglaltságom az első, pl mozi, játék, filmezés, családi program

viszont több órát fordítok naponta azokra akikkel ilyen kapcsolatban vagyok

Éjszaka csak akkor telefonálok, ha mondjuk este 9-től reggel 6-ig beszélek, amúgy nem volt még ilyen.

Randi közben, vagy találka közben nem szoktam elolvasni sem ha írnak, tudják, hogy nekem is vannak elfoglaltságaim.

Max randi alatt, akkor olvasom el, ha pl kimegy a másik mosdóba.


#5:

köszi, te biztos sokat tudsz erről :D

akarod, hogy rád vuduzzak valamit? ja nem értek hozzá :D

2017. nov. 6. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!