Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha valaki az anyagi biztonságot (is) keresi egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sokan negatívumként írják, ha valaki az anyaginek számít az anyagi biztonság (is), de miért? Tulajdonképpen mi rossz van abban, hogy nem halunk éhen, ha egyikünk pl munkanélküli lesz egy időre?
2017. szept. 8. 11:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Azért tartom ezt negatívumnak, mert szinte kizárólag nők keresik az effajta előnyöket egy kapcsolatban. Előfordul, de nagyon ritka, hogy férfi is keres ilyet mondjuk egy gazdag özvegy személyében, de ez a pénzre és anyagi biztonságra hajtás tipikusan "aranyásó" típusú csajokra jellemző, és ilyenekből minden szinten rengeteg van. Mai világban, amikor mindenkinek lehetősége van dolgozni, és a nők fenekét is kinyalja a rendszer, annyira el vannak kényeztetve, ez szerintem nagyon gáz...
2017. szept. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Férfiben és nőben is ismerek ilyet aki erre hivatkozva keresett gazdagot és lett mellette kb. potyás.


A férfi akit ismerek így elvileg "dolgozik", mint autószerelő, de közben kamu indokokkal csak héderezik egész nap.


Egy másik férfi bevallottan nem csinál semmit, vidáman jár a Hagyományörző-klubba íjászkodni meg Sámánrock koncertekre.


Nőkben is megvan ez, ott is az egyik akit ismerek papíron dolgozik (naná, hogy a férj cégében), de valójában mindig szabad. Több nő pedig aki ilyen bevallottan HTB, de a ház tisztaságából ítélve nem viszik túlzásba a dolgot. Kaját is úgy rendelik.

2017. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Értem, akkor csak másképp használom a fogalmakat, mint mások.

A lehúzás szerintem is undorító.

Mondjuk ha mindkét félnek megfelel, akkor teljesen jó szerintem, ha egyikük otthon marad. Ismerek ilyen házaspárt, ott a nő "nem dolgozik" hivatalosan, gyakorlatban minden délelőtt a férj vállalkozásában csinálja a mocskos munkát, délután meg vagy maszekol otthon (kozmetikus), vagy ügyet intéz, bevásárol, takarít, segít az idős apósának a házimunkában, ilyesmik. Azért alakult ki ez, mert a gyerekük lebénult és vele maradt otthon... Mindketten teljesen elégedettek, szeretik egymást és boldogok így. (Mikor összeházasodtak, mindketten nagyon szegények voltak, nem ezért jött össze a nő a férfivel)

Szerintem ez tök jó dolog.... Olyat is ismerek, ahol a férfi maradt otthon pl a két gyerekkel, a nő dolgozott, az is tök jó dolog ha mindenkinek megfelel.

Akkor lehet, csak én nem találkoztam még a való életben ilyen lehúzós emberekkel, ezért nem érzem negatívnak a dolgot.

2017. szept. 8. 11:38
 14/24 anonim ***** válasza:

#13


Ezzel az a baj hogy a "naaagy szerelemnek" rögtön vége lesz, ha a kereső fél elveszíti a munkáját vagy szerényebb fizetésű helyre kénytelen menni.

2017. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14

Mind a két példa akiket írtam, 20-on éves házasok, keresztülmentek már ezen-azon.

2017. szept. 8. 11:42
 16/24 A kérdező kommentje:
Mármint a házasságuk tart 20+ éve, nem ők huszonévesek.
2017. szept. 8. 11:43
 17/24 anonim ***** válasza:

Igen, 14-e jól írja.

Ismeritek a mondást, "az utolsó filléredig melletted vagyok"...

2017. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként az egyik házaspárnál éppen 1-2 éve volt, hogy a férjnek lejárt a munkaszerződése, mondhatni "elvesztette a jól fizető állását".. Összeültek a feleségével, és csináltak közösen egy szuper vállalkozást, és azóta is boldogan élnek, nem váltak el.
2017. szept. 8. 11:48
 19/24 anonim ***** válasza:

Mert ennek sokszor nincs felső határa. TE HATÁROZOD MEG HOGY A TE FEJEDBEN MIT JELENT AZ ANYAGI BIZTONSÁG ÉS ÍGY ELSZALADHAT VELED KÖNNYEN A LÓ.


Mi számít anyagi biztonságnak?

-Hogy több gyereket is lehet tud majd egyetemre járatni?

-Hogy van kocsi?

-Hogy lehet évente külföldi nyaralás?

-Hogy van tető a fejetek felett?

-Hogy nem fogtok soha éhezni?

-Hogy lehet folyamatosan drága ruhákat venni?

-Hogy mindig lesz munkája és hajlandó keményen dolgozni?

-Hogyha elromlik valami otthon, akkor ki lehet cserélni?

-Hogy van a bankban 50 milliója?

-Hogy van a bankban 1 milliója?


Mi az anyagi biztonság konkrétan? Mindenkinek rohadtul más. Ezért ez így önmagában semmit nem jelent, hogy "fontos az anyagi biztonság". Legyen munkája és ketten tisztességesen tudjatok családot alapítani? Vagy legyen nyaraló, kocsik, nagy bankszámla, nyaralás? Mindkét végletre igaz sokak fejében az anyagi biztonság.

2017. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%

Ha megnézed a párkapcsolatok többségét és nem csak az egyedi eseteket,a férfiak sokkal inkább anyagi segítséget nyújtanak a nőknek,mint fordítva. Ez a két nem természetéből is fakadó különbség,hiszen a nő nem tud felnézni a férfira és elveszti vonzalmát,ha abban nincs anyagi potenciál. Míg férfiak esetében ez nem ösztönszerű csupán kompromisszum kérdése.


A baj ott kezdődik,hogy a mai nők a hipergám ösztöneik kielégítését egyenesen követelik,de cserébe a testükön kívül nem sokat tudnak adni. Ez nem törvényszerű,csak tendencia. Elég naivnak kell lenni ahhoz,hogy ilyeneket ne vegyünk észre. Rengeteg társkereső például direkt a pénzes férfiakat kereső női igényekre jött létre.

És mivel a szép és laza erkölcsű nők életét a többi nő irigyli,ők is abban látják a "felemelkedést",ha először is ún.anyagi biztoságot nyújtó kapcsolatot keresnek.


Ezzel csak az a gond,hogy már nem lehetünk biztosak abban,hogy az a szép és átlagos lány,akiből mondjuk ki se néznél ilyeneket,mikor fog elhagyni egy 40 éves Pierrért,aki nem opellel jár,hanem audival és évente kétszer megy a Maldív szigetekre.

2017. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!