Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha valaki az anyagi biztonságot (is) keresi egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sokan negatívumként írják, ha valaki az anyaginek számít az anyagi biztonság (is), de miért? Tulajdonképpen mi rossz van abban, hogy nem halunk éhen, ha egyikünk pl munkanélküli lesz egy időre?
2017. szept. 8. 11:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Az ezzel a gond, aki ezt keresi, annál általában ez hiányzik és ennek felelősségét a másikra kívánja hárítani.
2017. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

#1 Pontosan

Vagy ez az a típus, akinél ha a párjának megszűnik a munkahelye vagy anyagilag sz.rba kerülnek lelép a fenébe. Esetleg még a fejéhez vágja, hogy annyit érsz amennyit a fizetésed.

2017. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

De ezt lehúzásnak hívják, nem?

Az "anyagi biztonság" szerintem azt jelenti, hogy dolgozunk mindketten, közösek a költségek, és ha egyikünk sz--ba kerül, akkor a másik gondolkozás nélkül kisegíti.

Miért használják ezt a kifejezést arra, hogy jól kisemmizem a másikat? Nem ezt jelenti...

2017. szept. 8. 11:19
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Semmi gond nincs ezzel, amíg mindkét fél elégedett. Ismerek olyan házasságot, ahol a nő otthon van, a férfi dolgozik, és köszönik szépen, nekik ez így jó, mert a férfi nagyon sokat keres. Én nem tudnám így csinálni, de kinek a pap, kinek a paplan...


Az sem mellékes, hogy valaki örül az anyagi biztonságnak, vagy csak és kizárólag azért van együtt valakivel, mert pénzes. Ha a párom segítségre szorulna, munkanélküli lenne, egyértelműen nem haragudnék, de ha tudnám, hogy amúgy semmi komoly érzelem, csak ATM-nek néz, akkor viszlát.


És hát... Jó dolog a nagy ház, az egzotikus szigetekre való utazás, a szép autó, de amíg ezt mindkét fél élvezni kívánja, bizony mindkét fél tegyen hozzá.

2017. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
#3, nem így értelmeztem a kérdésed, mint ahogy most kifejtetted. Hát ez meg nyilván nem probléma, de erre senki nem is szokta mondani, hogy anyagias bármelyik fél.
2017. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ha nekem fontos az anyagi biztonság, akkor igyekszem azt megteremteni. Nyilván olyan társat fogok keresni, aki hasonlóan vélekedik és cselekszik. Ez eddig teljesen rendben van.

.

Ha viszont én keresek 100 ezret, és kifejezetten olyan társat keresek, aki legalább 300-at keres, annak eléggé élősködés szaga van.

2017. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi biztonságot nem keresek, hanem teremtek. Kapcsolatban meg teremtünk. Közösen. Ha azt keresed, hogy hol van az aki mellett nem kell meghúzni magad anyagilag, akkor az érdek is és emiatt van negatív hangja az egésznek. Nem készen kapott anyagiakat kell keresni szerintem. Közös ügy és közös érdek. Előfordul, hogy nem tart ott a másik ahol te is, de ha mindketten motiváltak vagytok, akkor közös érdek lesz megteremteni ezt mindkettőtök számára.
2017. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"de erre senki nem is szokta mondani"

Úgy írják sok kérdésnél ezt az anyagi biztonság dolgot, mintha a sátán személyesen találta volna fel és ezzel kínozna embereket... Abszolút negatívumként hozzák fel.

2017. szept. 8. 11:24
 9/24 A kérdező kommentje:

"Anyagi biztonságot nem keresek, hanem teremtek"

Magamnak nem tudok pénzt teremteni, ha elvesztem a munkám. Vagy ha elmegyek szülni.

A párom se tud magának pénzt növeszteni, ha pl balesete lesz és nem tud dolgozni.

Két ember sokkal biztosabb anyagi helyzetet tud elérni, mint egy.

Nem úgy értettem, hogy párválasztásnál szempont, hanem a párkapcsolat egyik előnye ez a dolog.

2017. szept. 8. 11:26
 10/24 anonim ***** válasza:

#8


Általában aki az "anyagi biztonság"-ra hivatkozik annak a fejében már él is a kép, hogy a másik pénzén fog majd jól élni, ő pedig lehet majd mellette HTB, férfi esetében pedig KMK-s.

2017. szept. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!