Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Járnátok arab származású lánnyal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járnátok arab származású lánnyal?

Figyelt kérdés
2016. aug. 24. 22:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10


Egyetértek.

Mondjuk az arab nyelvet nem tartom olyan nehéznek, picit hoax, amilyen nehézségűnek be van állítva. Maga az írás pl. megtanulható 1-2 nap alatt, 1 hét alatt meg totál el lehet sajátítani.

Amúgy írásban még könnyebb is mint szóban, mert még a végződésekre kell ügyelni.

Arról nem beszélve, hogy még a klasszikus arab is mindössze 3 nyelvtani esetet különböztet meg főnévragozásnál, igaz van duális többesszám, meg sima többesszám (igeragozásnál is), de ettől még korántsem közelíti meg nyelvtanilag egy baszk, koreai vagy akár egy átlag szláv nyelv nehézségét.

Ha a lokális dialektusokat vesszük, azok még annál is könnyebbek, lényegében főnévragozás nincs is bennük.

Ami nehéz szerintem, az a rengeteg dialektus, de ha az ember tudja melyiket szeretné megtanulni, akkor nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne.

2016. aug. 25. 12:13
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

kérdező:

10-es vagyok, a hosszú válaszoló.


Nem nehéz az arab nyelv? Én írom, beszélem- de te nyilvánvalóan nem.

Nem ismerek olyan FELNŐTT, európai embert, aki NEM arab nyelvi környezetben él, hogy 1-2 nap alatt írni megtanulna.

Eleve más a nyelvtani rendszerük is (szó eleji és végi ragozások, férfi és női nemű szavak, hangok, kivételek tömege, a hangok kiejtése sem egy könnyűség, többféle H betű van- a kalligrafikus írásmódjuk nagyjából a mi 7-8-as betűnagyságunknak felel meg- láttál te már arab folyó kézírást? (nem tesznek ki magánhangzókat jelölő ékezeteket még az újságokban sem nagyon, rengeteg a sokértelmű szó, szótő stb.)

Egyértelmű, hogy fogalmad nincs, miről beszélsz, de sok sikert azért :)

2016. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Titusztitusz ***** válasza:
Persze...Egykoron volt is dolgom egy-két ilyennel...
2016. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#12


Nekem ment, miért ne lehetne akkor?

Az írásrendszerük egyszerű és logikus.

Ha megnézed van kb. 12 betű amiből a többi is képződik.

Na most ne mondd már nekem, hogy 12*4 betűforma memorizálása nem kivitelezhető 2 nap alatt...

Arról nem beszélve van egypár betű aminek csak 2 formája van, közbenső és szókezdő nincs.

"szó eleji és végi ragozások" -> rengeteg ilyen nyelv van Európában is.

Vegyük pl. a szláv nyelveket, habár szó szerint nincs szó eleji ragozásuk, szó elejére rakják a ragot. (Annyi a különbség, hogy míg arab nyelvben egybekötik a szóeleji ragot a szótővel, szláv nyelvekben nem (habár erre is van kivétel lengyelben például). És hangsúlyozom szóvégi rag is van.

Gyakorlatilag ebben a kérdésben, ugyanolyan mint a klasszikus Arab.


"férfi és női nemű szavak" -> rengeteg ilyen nyelv van:

Holland, spanyol, francia, olasz, stb.

Sőt, van ahol semlegesnem is van:

Német.

Van ahol semlegesnem, nőnem és hímnem is van, azon belül élő és élettelen:

Majdnem minden szláv nyelv.

Van ahol semlegesnem és hímnem van:

Svéd, norvég, dán.



"hangok" -> első olyan, amire azt tudom mondani, hogy tényleg kivételes az arab nyelvben, ha az indoeurópai nyelvekkel kerül összehasonlításba.


"kivételek tömege" -> szláv nyelvek főnévragozásában is rengeteg van. De ha azt vesszük, míg arabban könnyedén megmondod egy főnév nemét, németben erre nincs módszer, meg kell tanulnod. (Persze arabban is van kivétel, most azt a kb. 20 darab kivételt nem olyan vészes megtanulni.) Az, hogy a többesszámra nincs konkrét szabály hímnemben (pontosabban van ugyebár 17 képzési mód, tehát a broken plural se annyira broken azért), hát nem is tudom, szerintem annyira nem borzalmas azért.


"a hangok kiejtése sem egy könnyűség" -> tény, de egy nyelv nehézségét azért nem csupán ebben mérném fel.


"többféle H betű van- a kalligrafikus írásmódjuk nagyjából a mi 7-8-as betűnagyságunknak felel meg- láttál te már arab folyó kézírást?" -> láttam, elég nehezen olvasható, de azért azt se lehetetlen elsajátítani.

2016. aug. 25. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!