Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/Nők! Sokatoknak miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/Nők! Sokatoknak miért jár fizikai fájdalommal, hogy férfinek hívjatok valakit, ne pasinak?

Figyelt kérdés

Nem lehet, hogy rengeteg nő azért szívja meg sokszor, mert itt is és máshol is folyton pasinak hívja a delikvenst, akivel ismerkedik, vagy jár? Az ember általában olyan szófordulatokat használ, amilyen a belső hitrendszere, meggyőződése, gondolkodási sémája stb. Meglehet, ha nem pasikkal jönnének össze sokan, hanem férfiakkal, fele ennyi probléma sem lenne?


Mit gondolsz, van-e összefüggés a szóhasználat, és az emberi érzelmi fejlettsége között? Tehát akik mindig "pasikkal" ismerkednek, jönnek össze, és nem férfiakkal, azok érzelmi szintje alacsonyabban lehet?


2015. nov. 3. 19:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Ezek egymás szinonimái, nem akarok folyton szóismétléssel írni.
2015. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szerintem hatalmas különbség van egy csaj, és nő között is, ahgyegy pasi és férfi között is :D
2015. nov. 3. 19:50
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
én utálom a pasi kifejezést... az olyan férfiatlan
2015. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Itt szoktam néha én is pasit írni. Élőben inkább a srác vagy a férfi szavakat használom.

Szerintem nem nagyon van amúgy összefüggés, ezek csak szavak.

2015. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

Ha valakivel még a kapcsolat elején jársz, nyilván nem ismerted ki, nem tapasztaltad meg hogy egyes helyzetekben hogy áll helyt, hogy felelősséget vállal-e a tetteiért, érzelmeiért stb.

Nem is ragozom tovább. Szerintem a férfi jelzőt ki kell érdemelni.

2015. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

"Szerintem a férfi jelzőt ki kell érdemelni."


WTF? Akkor a nő jelzőt is ki kell érdemelni? És a többi csak csaj?


Amúgy én irtózom a "csaj" és "pasi" szavaktól. Lány/nő, fiú/férfi - ezeket használom.

2015. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
Én egyrészt nem szeretem a szóismétlést, ha írok, másrészt pedig amíg nem ismerek egy pasit, addig nem tudom eldönteni, hogy megérdemli e, a férfi jelzőt, vagy sem:)
2015. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Pont ezt szerettem volna kérdezni, hogy gondolom, akkor te sem sértődsz vérig, ha csajnak hív egy férfi, és a nő jelzőt ki kell érdemelned...:)
2015. nov. 3. 19:57
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Mert főként fiatalok írnak ide. Ugyan nem korfüggő, de szvsz 30 éves kor alatt kevés az, aki már férfivá érett.
2015. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Számomra nincs egyéb töltete ennek a két kifejezésnek, így én használom mindkettőt, felváltva, használom az uraim kifejezést is megszólításnál, ha nálam jóval fiatalabb "hímnemű egyedről" van szó, akkor a srác, fiú kifejezéseket is. Aztán vannak kifejezések, amiket a helyzet hozza, ha valaki a kora ellenére gyerekesen viselkedik, akkor kölyöknek nevezem például, vagy nagyra nőtt óvodásnak (óriáscsecsemőnek csak azért nem, mert az Bud Spencer mester védjegye).


Én egyszer fültanúja voltam egy beszélgetésnek, ahol az egyik fél zavaróan gyakran használta az "igazából" kifejezést, pedig számtalan más lehetősége lett volna választékosabban kifejeznie magát, ha gazdagabb lett volna a szókincse.

2015. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!