Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kegyetlen világ ez? Ne legyünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kegyetlen világ ez? Ne legyünk többé ilyenek!

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, én támogatom a feminizmust, viszont úgy gondolom, hogy más, hasonló súlyú problémák is vannak.


Természetesen ez nem mentség a férfiak viselkedésére a nőkkel szemben, de: ha megnézzük a statisztikákat, akkor kiderül, hogy a férfiak a legtöbb országban dupla akkora eséllyel követnek el öngyilkosságot, mint a nők, sőt, néhány országban akár hatszor akkora eséllyel. Emellett, bár igaz, hogy az rövidebb várható élettartam miatt az idős férfiak kevesebben vannak, mégis több férfi lesz magányos idősként, mint nő.


Szomorú, hogy a férfiaknak már születésüktől fogva olyan normáknak kell megfelelni, amelyeknek természetesen nem is lehet, hiszen ellentmondásos. Egy férfi nem félhet, nem lehet gyenge, nem bánthatják mások, nem lehet esendő, sőt, sokan úgy gondolják, hogy még túlságosan jószívű sem, legfeljebb udvarias. Lássuk be, már gyerekként belenevelik a férfiakba, hogy kudarcot vallani szégyen, mert egy férfi nem vall kudarcot. Mint ahogyan szégyen a félelmeket, érzelmeket is kimutatni, hiszen egy férfi nem esendő, hanem tökéletes, biztos támasz. Egy férfival szemben elvárás, hogy jól keressen, biztos egzisztenciája legyen, stb. Nem csoda, hogy már a kamaszkor legelején komoly önértékelési problémák kezdődnek a férfiak 90%-ánál. Elkezdenek magukba zárkózni, sokat erőszakosabbak lesznek, megjelennek a tanulási nehézségek, depresszió, és egyéb lelki problémák már a tizenéves kor elején vagy közepén. Igen, ezekben is a férfiak vezetik a statisztikákat.


Sok nő például nincs azzal tisztában, hogy a férfiakba bele van nevelve, hogy az elutasítás mélységes szégyen, stb. Sőt, a férfiak sok esetben úgy vannak nevelve, hogy ne is legyenek önállóak. Egyedül igazából semmit nem tud a legtöbb férfi véghezvinni, kivéve azt, amire nevelték: vagyont teremteni minden áron. Sok ember esetében ez az ár az érzelmi ronccsá válás. A férfiak kb. fele teljes érzelmi roncs, és ezzel nem mondtam nagy számot.


A legdurvább az egészben, hogy ezt a mentalitást a nők támogatják. Nap mint nap hallom, hogy ez+az milyen kis férfiatlan féreg, stb. Már kislánykorban ezzel kezdik. Persze, hallják az anyukától. Az én anyám is rengetegszer mondta, hogy apám milyen férfiatlan...


Látom azt is, hogy bizony a férfiak sem becsülik többre a nőket. Legtöbben a biztos szexpartnert és a háztartási alkalmazottat látják a partnerükben. Persze nekik nem ezt mondják - kegyes hazugság - de a már házas ismerőseim bizony emlegetik a kocsmában vagy étteremben, hogy milyen jó, hogy az asszony minden mocskos házimunkát elvégez helyette. Miközben Ő is teljes munkaidőben dolgozik! Én nem az az ember vagyok, aki lealacsonyítónak, megalázónak tartja, ha házimunkát kell végezni, "férfi létére". Szerintem ez az élettel jár. De már pár konzervatívabb nőismerősömtől megkaptam, hogy milyen papucs vagyok, amiért nem a barátnőmmel csináltatom az én dolgomat is. (Minden feladaton igazságosan osztozunk!)


Lássuk be, az öngyilkossági arányokhoz hozzájárul, hogy akárhogy mondják a nők - és ez tényleg nem nőellenes beszéd - sokuknak nagyon is számít, hogy milyen adottságokkal is rendelkezik az adott férfi. Lekopogom, hogy ettől az átoktól én megmenekültem, de akiről tudom hogy kicsi a pénisze, azok a kapcsolataikban is sokat szenvedtek emiatt, mert bizony nem volt sétagalopp olyan nőt találni, akinek egy átlagos, vagy némileg átlagon aluli méretű pénisz is "esztétikus". Miközben nekem, némileg átlagon felüli mérettel ilyen problémám nem volt. Lássuk be, ahogyan a férfiakat is felizgatnak bizonyos női tulajdonságok, úgy a nők is nehezen állnak ellen sok esetben egy jobb adottságokkal rendelkező pasinak. Ezt szerintem kár tagadni.


A nőket hasonló dolgok sújtanak. Például egy kicsit teltebb alkatú nőnek elég sok szenvedést kell elviselni, arról pedig ne is beszéljünk, ha valaki egyéb okokból nem felel meg az ideálnak. Nem csak a férfiak, de még maguk a nők is kitaszítják őket - de mi végre? Túl nagy a csordaszellem, és aki nem kíván megfelelni a beprogramozott elvárásoknak, azt meg próbálják belepréselni. Én abszolút látom ezeket a problémákat, és küzdök is ellenük, amennyire tőlem kitelik. Nem állítom, hogy túl nagy lenne a hangsúly ezeken a problémákon, sőt! Szerintem még nagyobb kéne hogy legyen. Viszont az gáz, hogy közben a férfiak problémái szinte teljesen el vannak hallgatva, dacára annak, hogy az öngyilkosok, tanulási nehézségekkel küszködők, stb. túlnyomó többsége férfi.


20/F


2013. okt. 21. 11:03
1 2 3
 11/28 pöpike93 ***** válasza:
100%

Mindkét nemnek megvannak a saját problémái.. nehézségei.

Először is. Kezdjük ott, hogy mindenkinek más a férfias/nőies jelző.

Én észrevettem, hogy a férfiak nőiesednek, a lányok pedig férfiasodnak. Pl baráti társaságban felvetődik egy vicc, amin többen nevetünk - de van srác aki teljesen besértődik rajta. Engem az ilyen nagyon irritál, ha pl egy pasi megsértődik/durcizik. Alapvetően a hormonok is közrejátszanak a viselkedésben, szóval tényleg nem valami férfias "megsértődni". Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem szabad érzelmeket kimutatni, csak azért az már túlzás, ha egy pasi jobban megsértődik mint egy oviskislány egy ártatlan viccen. Ez kb olyan viselkedés lehet, mint a lányoknál az erőfitogtatás, verekedés(szerintem az ilyen lányt nem tartják nőiesnek).


Szerintem, ha egy pasi kimutatja az érzéseit, de emellett van saját véleménye, saját elképzelése amin halad és nem a barátnője véleményére hivatkozik, az nem papucs. Sajnos a papucs szót is sokan már nem tudják mit jelent. Egy kedves, normális pasira azt mondják, hogy papucs, de nagyon nem ezt jelenti.

Elmondanám még, hogy itt az oldalon rengeteg "panaszkodó pasi" van. Nem azt mondom, hogy nem szabad panaszkodni, de amit itt művelnek az már túlzás. Panaszkodnak, hogy csak izmos pasik kellenek (ez nem is igaz), de ha igaz lenne, akkor lehet tenni ellene! Én nő létemre küzdöttem, hogy szép alakom legyen, hogy lefogyjak, hogy megfeleljek az "elvárásoknak", itt meg ilyen "férfiak" vannak. Szerintem ez a panaszkodás, ami ellen lehetne tenni, semelyik nemnek nem áll jól. Sem nőknek sem férfiaknak.

Na meg itt keverik a tahó és a határozott jelzőket. Sokan azt hiszik, hogy ugyanaz, de nagyon nem. Szomorú, de volt olyan, hogy egy pasi úgy közeledett hozzám, hogy elhitette, hogy én "nem is vagyok olyan jó", de lazakapcs.ban benne van plusszba még pár bunkó szó. Aztán csodálkozott hogy elküldtem csúnyán. Később felvilágosítottak, hogy ez egy felszedési módszer, más lányoknál bevált a módszere.


"férfiak problémái szinte teljesen el vannak hallgatva" én inkább úgy mondanám, hogy a nők több problémáját hangoztatják, de azért a férfiak is hangoztatják erősen.


Mindenesetre, szerintem nem emiatt kegyetlen a világ. Sokkal rosszabb, szomorúbb dolgok is vannak ennél, amiről a világ nagy része talán nem is tud.

2013. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
puszi az utolsónak, szívemből szólt :D
2013. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

A sértődés egy jelzés. Leginkább az elpiruálsra hasonlít. Akkor sértődik meg valaki, ha egy társaságban nem érzi jól magát, mert úgy érzi, hogy Ő személyesen nincs biztonságban. Ez egy abszolút normális viselkedés, ha nincs még meg a bizalom olyan mélységig. Nyilván nem mindegy, hogy milyen viccről van szó. Ha például egy rasszita/szexista vagy politikai viccről van szó, akkor a sértődés érthető. Ha a társaságnak viszonylag új tagja az illető, akkor a személyes viccelődés is kerülendő. Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy a sértődés egy ösztönös reakció, és sok esetben lehet jogszerű is. A helyén kell kezelni a dolgot. De gyűlölni/lenézni emiatt valakit szerintem nem érdemes.


Alapvetően nincs olyan, hogy férfi vagy női viselkedés. A természet ró bizonyos szerepeket - vagy inkább úgy mondanám, lehetőségeket - az emberre. De ez a társdalmi helyzetét nem kell, hogy meghatározza. Engem nem alacsonyít le, hogy nő a fönököm, vagy hogy házimunkát kell végeznem. Sokan azt mondják, a "nemi szerepeket" már az óvodában erősíteni kell. Hát ekkora baromságot sem nagyon hallottam még.

2013. okt. 21. 17:38
 14/28 pöpike93 ***** válasza:

Nem hasonlítanám az elpiruláshoz! Egyáltalán nem! az egyik pozitív a másik negatív!

Normális viselkedés/reakció, de normális dolog kezelni is, és nem úgy hogy én most összekulcsolom a kezemet és elmegyek a sarokba sírni, mert csúnyát mondtak/ csináltak -ez gáz.

Ezzel csak azt mutatta, hogy nem értette a viccet.


Az elpirulás pedig szinte egy bók! :D


Ráadásul azt egy szóval se mondtam hogy emiatt gyűlöltem/lenéztem. Senkit se gyűlölök :D. De tény, hogy a viselkedése mindenkit lelombozott. (bocsánatkérés után -egy ismétlem ártatlan vicc miatt, amin még az 5 éves unokaöcsém is nevetett volna- is durcizott!!)

Úgy gondolom, hogy azért aki már 18 éves és beszólnak neki, akár viccből akár gúnyból, akkor is álljon a talpára és védje meg magát! akár férfi akár nő!


Hozzátenném, hogy igazából nem mondtál igazi jelzőket, amiket férfiatlannak gondolnak. Attól, mert egy pasi elmosogat még nem jelenti azt, hogy lányos - ki gondolja így?.

Miért baj, hogy egy férfinek nő a főnöke?? :D Ilyenről se hallottam, hogy ez probléma lenne.


Nemi szerepeket erősítik az oviban? Ez megint csak :miért baj? Inkább tanítsák a fiúknak, hogy milyen anyukának lenni? Az biztos normálisabb!

2013. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
a #10-re is reagálhatnál
2013. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Az önállóság egyáltalán nem egyezik meg a vagyonteremtési képességgel. A vagyon megszerzése az önállóságnak csak egy része.
2013. okt. 21. 19:49
 17/28 anonim ***** válasza:
korrekt és mi az önállóság?
2013. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Önállóság: az, hogy az ember kevésbé sérülékeny mentálisan, és a tettei is ezt az egészséget, erőt tükrözik.
2013. okt. 21. 20:09
 19/28 pöpike93 ***** válasza:

"Önállóság: az, hogy az ember kevésbé sérülékeny mentálisan, és a tettei is ezt az egészséget, erőt tükrözik."

kevésbé sérülékeny.. és ezt az egészséget??

Csak szerintem nem ezt jelenti az önállóság?? :D?


Én eddig azt hittem, hogy az önállóság azt jelenti, hogy nem függ másoktól, eltudja saját magát tartani, nem szorul mások segítségére, mert ÖNÁLLÓ és megáll a saját lábán. Attól mert valaki önálló, még lehet érzékeny, mivel nem zárja ki ezt a tulajdonságot.

2013. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

"

Én eddig azt hittem, hogy az önállóság azt jelenti, hogy nem függ másoktól, eltudja saját magát tartani, nem szorul mások segítségére, mert ÖNÁLLÓ és megáll a saját lábán. Attól mert valaki önálló, még lehet érzékeny, mivel nem zárja ki ezt a tulajdonságot."


Ilyen értelemben senki sem önálló. Az önállóság természetesen tükrözi azt, hogy az ember nem hal éhen. De az kevés az önállósághoz. Az önálló ember érzelmileg kevésbé sérülékeny, mert arra lett nevelve, hogy mind magát, mind embertársait becsülje. Lássuk be, a legtöbb ember nem erre lett nevelve. Enélkül viszont önállóságról szó sincs, mert enélkül képtelen önállóan boldog lenni az ember.

2013. okt. 21. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!