Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kegyetlen világ ez? Ne legyünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kegyetlen világ ez? Ne legyünk többé ilyenek!

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, én támogatom a feminizmust, viszont úgy gondolom, hogy más, hasonló súlyú problémák is vannak.


Természetesen ez nem mentség a férfiak viselkedésére a nőkkel szemben, de: ha megnézzük a statisztikákat, akkor kiderül, hogy a férfiak a legtöbb országban dupla akkora eséllyel követnek el öngyilkosságot, mint a nők, sőt, néhány országban akár hatszor akkora eséllyel. Emellett, bár igaz, hogy az rövidebb várható élettartam miatt az idős férfiak kevesebben vannak, mégis több férfi lesz magányos idősként, mint nő.


Szomorú, hogy a férfiaknak már születésüktől fogva olyan normáknak kell megfelelni, amelyeknek természetesen nem is lehet, hiszen ellentmondásos. Egy férfi nem félhet, nem lehet gyenge, nem bánthatják mások, nem lehet esendő, sőt, sokan úgy gondolják, hogy még túlságosan jószívű sem, legfeljebb udvarias. Lássuk be, már gyerekként belenevelik a férfiakba, hogy kudarcot vallani szégyen, mert egy férfi nem vall kudarcot. Mint ahogyan szégyen a félelmeket, érzelmeket is kimutatni, hiszen egy férfi nem esendő, hanem tökéletes, biztos támasz. Egy férfival szemben elvárás, hogy jól keressen, biztos egzisztenciája legyen, stb. Nem csoda, hogy már a kamaszkor legelején komoly önértékelési problémák kezdődnek a férfiak 90%-ánál. Elkezdenek magukba zárkózni, sokat erőszakosabbak lesznek, megjelennek a tanulási nehézségek, depresszió, és egyéb lelki problémák már a tizenéves kor elején vagy közepén. Igen, ezekben is a férfiak vezetik a statisztikákat.


Sok nő például nincs azzal tisztában, hogy a férfiakba bele van nevelve, hogy az elutasítás mélységes szégyen, stb. Sőt, a férfiak sok esetben úgy vannak nevelve, hogy ne is legyenek önállóak. Egyedül igazából semmit nem tud a legtöbb férfi véghezvinni, kivéve azt, amire nevelték: vagyont teremteni minden áron. Sok ember esetében ez az ár az érzelmi ronccsá válás. A férfiak kb. fele teljes érzelmi roncs, és ezzel nem mondtam nagy számot.


A legdurvább az egészben, hogy ezt a mentalitást a nők támogatják. Nap mint nap hallom, hogy ez+az milyen kis férfiatlan féreg, stb. Már kislánykorban ezzel kezdik. Persze, hallják az anyukától. Az én anyám is rengetegszer mondta, hogy apám milyen férfiatlan...


Látom azt is, hogy bizony a férfiak sem becsülik többre a nőket. Legtöbben a biztos szexpartnert és a háztartási alkalmazottat látják a partnerükben. Persze nekik nem ezt mondják - kegyes hazugság - de a már házas ismerőseim bizony emlegetik a kocsmában vagy étteremben, hogy milyen jó, hogy az asszony minden mocskos házimunkát elvégez helyette. Miközben Ő is teljes munkaidőben dolgozik! Én nem az az ember vagyok, aki lealacsonyítónak, megalázónak tartja, ha házimunkát kell végezni, "férfi létére". Szerintem ez az élettel jár. De már pár konzervatívabb nőismerősömtől megkaptam, hogy milyen papucs vagyok, amiért nem a barátnőmmel csináltatom az én dolgomat is. (Minden feladaton igazságosan osztozunk!)


Lássuk be, az öngyilkossági arányokhoz hozzájárul, hogy akárhogy mondják a nők - és ez tényleg nem nőellenes beszéd - sokuknak nagyon is számít, hogy milyen adottságokkal is rendelkezik az adott férfi. Lekopogom, hogy ettől az átoktól én megmenekültem, de akiről tudom hogy kicsi a pénisze, azok a kapcsolataikban is sokat szenvedtek emiatt, mert bizony nem volt sétagalopp olyan nőt találni, akinek egy átlagos, vagy némileg átlagon aluli méretű pénisz is "esztétikus". Miközben nekem, némileg átlagon felüli mérettel ilyen problémám nem volt. Lássuk be, ahogyan a férfiakat is felizgatnak bizonyos női tulajdonságok, úgy a nők is nehezen állnak ellen sok esetben egy jobb adottságokkal rendelkező pasinak. Ezt szerintem kár tagadni.


A nőket hasonló dolgok sújtanak. Például egy kicsit teltebb alkatú nőnek elég sok szenvedést kell elviselni, arról pedig ne is beszéljünk, ha valaki egyéb okokból nem felel meg az ideálnak. Nem csak a férfiak, de még maguk a nők is kitaszítják őket - de mi végre? Túl nagy a csordaszellem, és aki nem kíván megfelelni a beprogramozott elvárásoknak, azt meg próbálják belepréselni. Én abszolút látom ezeket a problémákat, és küzdök is ellenük, amennyire tőlem kitelik. Nem állítom, hogy túl nagy lenne a hangsúly ezeken a problémákon, sőt! Szerintem még nagyobb kéne hogy legyen. Viszont az gáz, hogy közben a férfiak problémái szinte teljesen el vannak hallgatva, dacára annak, hogy az öngyilkosok, tanulási nehézségekkel küszködők, stb. túlnyomó többsége férfi.


20/F


2013. okt. 21. 11:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
oké.
2013. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 pöpike93 ***** válasza:
mi is a kérdés? :D
2013. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Hogy valóban ilyen-e a világ és ha igen, miért? Mit lehet ez ellen tenni? Ti mit tesztek, tennétek ellene? Mik a tapasztalataitok?
2013. okt. 21. 11:17
 4/28 anonim ***** válasza:
Józan ész, önmagunk nemcsak elfogadása, hanem megszeretése,céljaink elérése minden áron.Ne hagyjuk, hogy az emberségünket támadják.
2013. okt. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%

Igaza van a kérdezőnek és Eric Cartman-nak is

http://www.youtube.com/watch?v=du9RIh5YV1s


Most már aztán elég volt ebből, mi vagyunk a teremtés koronái, az Isten képmásai! Levetjük a nők által ránk erőszakolt erkölcsi rabláncot, eltüntetjük a béklyót a testünkről és nem tűrjük tovább a nők egyeduralmát, LÁZADUNK!!!

Mostantól kezdve minden a nők által előidézett, méltóságát elveszített férfi halála után 5 nő fejét vesszük mi is. terjesszétek az igét férfitársaim, az forradalom elindult és megállíthatatlan lesz.

Persze csak miután elmosogatok, nem akarom, hogy lecsesszenek, de utána LÁZADUNK!

2013. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Jaguar Warrior ugye csak komolytalankodsz? Én egyáltalán nem vélekedek így. Pont az ellenkezőjét gondolom, de szerintem ezt ki is fejtettem.
2013. okt. 21. 11:26
 7/28 anonim ***** válasza:

én lány vagyok, és egyetértek veled, kedves kérdező! én rosszul vagyok azoktól a férfiaktól, akik elhízottan, pörköltfoltos ingben, plusz harminc kilóval terpeszkednek a TV előtt, de panaszkodnak, hogy az asszonykán 2 gyerek után van 4-5 kiló plusz. és ugyanennyire rosszul vagyok azoktól a nőktől, akiknek a férje mindenre megkeresi a pénzt, a gyerekre dada vigyáz, egy pelust nem cserélt életében, még ki se vették a gyereket természetesen császárral, már csinálták a zsírleszívást, hasplasztikát, stb. undorom tőlük. szerintem egy kapcsolatban ha mindkét fél dolgozik, legyen egyenlő munkamegosztás. viszont az egy férfitól sem elvárható, hogy az otthon ülő nő mellé beálljon mosogatni, ha hazaesik a munkából, viszont ott van ennek a tükre is, és ezt most nem feminizmusból mondom: a frissen munkanélküli pali csak tesped otthon, de elvárja, hogy az esetleg anyagi gondok miatt 2 műszakban dolgozó nő mindent elintézzen helyette. és ott van a másik rész is: a nagyon pici babával otthon lévő anyukát piszkálja a férj, hogy miért szalad a ház, stb, holott tudom ismerettségi körökből, fórumokról, a saját édesanyámtól, és a saját két szememtől (az öcsém későn érkezett, van tapasztalatom egy nagyon pindur gyerek gondozásában), hogy az nem ám kaja, büfi, azt a gyerek már alszik is. ennél sokkal többről szól, nem akarom untatni a nagyérdeműt. épp ezért azokat a férfiakat, akik ezt megértik, mélységesem tisztelem! mert sajnos sokan nem...

az én párom szerint a nő feladata a házimunka, HA nem dolgozik. és azt, hogy meglegyen az anyagi lehetőség arra, hogy a nő ne dolgozzon, azt a férfinak kell előteremtenie. és ezzel egyetértek. és én bevallom, nagyon szívesen vinném a hátamon a házat, meg a gyerekeket (bár a gyerekekre jól esne kis segítség, nem csak mert az apjuk fontos az életükben, hanem mert eleinte tényleg nagyon nehéz, amíg az ember nem szokik bele a dologba). és esetleg egy kis házimunkai segítség, hogy pl. ha beteg vagyok, ne engem ugráltasson szendvicsért, de ez szerintem elvárható. DE mielőtt bárki lepontozna, számomra az is evidens, hogy ha a párom fáradt, akkor kérdés nélkül kávét csinálok neki, megmasszírozom, stb, amitől tudom, hog jobban fogja érezni magát. remélem érthető, bocsánat, ez kicsit zavaros lett.

és az, hogy a férfiaknak el kell nyomni az érzéseit: én az öcsémnek soha nem mondtam, hogy ne sírjon. és mindig meghallgattam, ha valami gondja volt. tudom, hogy ez az egészségük szempontjából nagyon fontos. igyekszem minden pasihoz így állni. vigasztaltam már órákon át a csalfa barátnője miatt szomorú srácot, és ha bárki gúnyolta a könnyei miatt, hát futhatott. tudom, milyen szörnyű, hogy a férfiaknak folyton tartani kell magukat, épp ezért soha nem várom el senkitől sem (néhány teljesen érthető kivétellel: értem ezalatt az olyan anyámasszonykatonákat, akik a nevüket nem tudják sírás nélkül elrebegni, DE ezt ugyan úgy érvényesítem a nőkre is!). és én is igyekszem küzdeni a hagyományos nemi sztereotípiák nagy része ellen, mert mindkét oldalról elegem van a szenteskedésekből. örülök hogy sorstársa találtam!

2013. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Ez így van kérdező.Nekünk nem szabad semmi gyengeséget mutatni,mert a nők az ALFAHÍM kell.

Legyél edzett,sportos,sikeres,gazdag,mindig készen legyél a szexre a pinája kinyalására kielégítésére.

A férfi az asztalra csap,és irányít,nem sír hanem elnyomja az érzéseit.

Tetszik nem tetszik ez kell.

Ha nem így teszel egy papucs lúzer vagy a szemükbe akit orrba szájba csalnak.

Ez van-C'est la vie.

2013. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek a kérdezővel és a 7-es kommenttel is. Nos nem rágnám meg, hiszen leírtátok a lényeget. Annyi alátámasztást írnék, személy szerint nekem ez az érzés elnyomás az ismerkedésnél kristályosodik ki leginkább, mert olyan érzésem van, mintha sok nő nem akarná "megengedni", tudomásul venni magában azt, hogy nekem férfiként jogom va kifakadni valamin, amit igazságtalannak érzek. Teszem azt, pl. ha ígéri, hogy majd keres, aztán szó nélkül lelép, vagy ha én felvállalom magamat a gyengeségeimmel együtt, akkor már nem is vagyok férfi a szemében és tovább áll, mondván egy igazi határozott férfit keres. Nem tudom, szerintem fogalom zavarban is szenvednek bizonyos nők (nyilván férfiak is, de most ebben a konextusban nézzük a dolgokat, mivel én nőkkel ismerkedem), mert szerintem összekeverik a határozott és a bunkó fogalmát. Ha határozatlan vagy valamiben, akkor papucs vagy a szemükben, ha pedig túlzottan magabiztos, akkor bunkó. Nagyon nehéz eltalálni az ő szemükben azt az optimális egyensúlyt, középutat, ami jó lenne nekik. Tehát gyakorta semmi nem elég jó. A másik fogalom, amin ki szoktam akadni: a normális pasi fogalma. Eleve nekem fura, ha egy nő pasinak hív engem, amikor én férfinek tartom magamat. Nálam a pasi az ilyen 20-22 éves korig terjedő komolytalan srácok gyűjtőfogalma. Ez lehet hogy tévedés tőlem. Szóval visszatérve, amikor megkérdeztem, hogy mitől normális ez a pasi szerinted? (egy adott esetben), akkor azt kaptam válaszul: mert olyan helyes, cuki, vonzó és azt mondja rám is hogy édes vagyok. Tehát a külsőségre van kihegyezve sok nőnél ez a fogalom. Ehhez tapasztalataim szerint az is hozzá szokott járulni, hogy ugyan tudná a nő, milyen férfira van szüksége, de saját magával ellentmondásba keveredik, mert amikor a gyakorlati megvalósításon a hangsúly, akkor nyer teret az előbbi "normális" pasi a nőnél. S nem a magam fajta férfiak, akik egyáltalán nem arra törekszünk, hogy feltűnési viszketegségünk miatt mindenki ránk figyeljen, hogy mi legyünk a macsó alfa hímek és azok a "pasik", akikre minden nő nedvesedik. Személy szerint azt gondolom, hogy sok nőnek fogalma sincs arról, hogy milyen egy igazi férfi. Álomvilágba kergetett kis elképzelések tömkelegével nyugtatják magukat, hogy ők bizony értelmes nők, mert tudják kit keresnek. De a valóság mindig pofon vágja idővel őket. Nem ez a baj, a baj ott kezdődik, hogy sokan képtelenek tanulni az elkövetett hibáikból. Újra és újra megégettetik magukat, mert nem dinamikusak a változásokra. Nem változtatnak az elképzeléseiken, nem rendelkeznek önálló gondolatokkal. Hagyják, hogy a média, a köznevelés, a barátnők/barátok véleményei formálják szilárdnak hitt elképzelésüket és ennek folytán sablonos és felszínes gondolkodásmód alakul ki. Ez megöli az egyéniséget, azt az egyéniséget, melyre az esetek 80-90%.ban egy törékeny ál egyéniség rakódott az évek során.
2013. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

9-el nagyjából egyetértek

kérdező, ezt a mondatot én nem értem:

"Sőt, a férfiak sok esetben úgy vannak nevelve, hogy ne is legyenek önállóak. Egyedül igazából semmit nem tud a legtöbb férfi véghezvinni, kivéve azt, amire nevelték: vagyont teremteni minden áron."

én nem értem még el túl sok mindent, de amit igen, azt magamtól és úgy lettem "nevelve", hogy a problémáimat oldjam meg egyedül...nagyon direkt ez a megfogalmazás és nekem mégis túl ellentmondásos...kifejtenéd ezt bővebben?

2013. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!