Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak most? Annyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak most? Annyi tervem volt még! Mindennek vége?

Figyelt kérdés

Teherbe estem.Nem szeretném elvetetni,mivel vallásos vagyok és a családom is.A párom örül a picinek,annak ellenére,hogy nem rég jöttünk össze,2 hónapja.Sem eljegyzés,sem házasság nem volt még,bár (remélem),hogy az elkövetkezendő hónapokban kerül rá sor.

Én is örülök valamilyen szinten a babának,de annyi tervem lett volna még.18 éves vagyok,áprilisban töltöm be a 19-et,tehát még sulizom.Jövőre kapom meg a szakmát és még szerettem volna érettségiért maradni 2 évet,majd letenni a nyelvvizsgát és a jogosítványt szerezni.Egyetem is szóba jöhetett volna.

Gyerek mellett ezek mind nagyon nehezen sikerülnének:(

Egy tanulatlan senkinek érzem magam,pedig az átlagom 4,6 lett most félévkor és próbálom magam még feljebb tornázni az év végére,de kérdés,hogy egyáltalán le tudom majd tenni a szakmát terhesen?!

A barátomnak van érettségije,jó munkahelye,amiből eltudna minket tartani,de én ezt nem szeretném,élősködőnek érezném magam.Van jogosítványa és az idegennyelvet is elég jól beszéli.Elnyomva érzem magam mellette.

A baba fogamzásgátló mellett fogant meg.

18/L


2011. febr. 17. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
A gond ott kezdődik, hogy interneten kérdezed, hogy mit tegyél, és nem a családodtól vagy pszichológustól vagy egyéb embertől akit ismersz, és ő is jól ismer téged. Én azt mondom vetesd el, igen nagyon szörnyű dolog, lehet kérdezni, hogy hogy mondhatok ilyet, de 18 évesen bárkinek ezt mondanám, kivéve ha annyira gazdagok, hogy kibírnak fizetni mindent ami egy gyerekvállaláshoz kell, plusz még egy dadát a gyereknek, és akkor lehet babázás mellett tanulni, de akkor meg szabad időd nem sok marad. Van még idő a gyerekvállalásra bőven, arról nem is beszélve, hogy fogamzásgátló melett fogant gyerekeknek nem egyszer volt már valami bajuk, értsd: fejlődési rendellenesség.
2011. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kokas Lajos ***** válasza:
100%
Első sorban arról kérdezd meg a nőgyógyászodat, hogy a fogamzás gátlószedésével egyidőben történt fogantatás, nem veszélyes-e a magzatra!!!!!!!
2011. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Legfeljebb vársz egy-két évet ezekkel a tervekkel, aztán bölcsibe viszed a gyereket és belevágsz.
2011. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
szia! nyugodj meg nem dőlt össze a világ, bármennyire is úgy látszik! Nagyon fontos, hogy elmond a szüleidnek és megbeszélnétek mit fogtok csinálni. Te döntöd el megtartod-e de tudd,egy gyermek nagy ajándék, és ha szeretnétek tartsátok meg, de beszéld meg az orvossal, nem veszélyes-e, hogy gyógyszert is szedtél.Hidd el gyerek mellett is lehet tanulni.Le fogsz tudni vizsgázni,ha akarod,menni fog.Vársz még a kicsi nagyobb lesz és folytathatod a tanulást, leteheted a jogsit.Tudod 21 éves vagyok, nekünk is becsúszott,annyira vagyok előrébb,hogy van nyelvizsgám, jogsim, érettségim, és 2.os vagyok a fősulin, amit a baba mellett be is fogok fejezni, bármennyire is nehéz lesz,de semmiképp nem tudtam volna bántani.Ne add fel, menni fog,ha az ember nagyon akar valamit, el tudja érni,a lényeg, hogy beszéljétek meg a barátoddal és a szüleiddel! Sok sikert, és jó egészséget kívánok!
2011. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Egy baba mindent megváltoztat, az biztos. De az az élet már elindult benned. Semmi nem lesz olyan, mint előtte. (Akkor sem ha megölnéd, és azzal a tudattal kellene tanulnod!) Igen, kicsit változtatni kell majd a terveken, de NEM VAGY TANULATLAN SENKI. Egy édesanya vagy, ami egy csodálatos dolog (ill. leszel, ha nem ölöd meg a gyereked). A tanulást pedig kis szünet után lehet később folytatni. (4,6-os átlaggal biztos nem lesz gond visszarázódni.) Ha nehezebben is, de mehet később a többi suli, vizsga is. A babavárás és szülés nem a világ végét jelenti.

Reménység szerint a szüleid segítenek majd neked, de a barátoddal viszont mindent át kell beszélned. Azt is, hogy elnyomva érzed magad mellette. De előszőr a jövőt kell tisztázzátok.

Kívánok sok erőt (felülről is). Válaszd az életet!

2011. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahh,köszönöm szépen,hogy vagytok nekem!Örülök,hogy vannak még normális emberek,akik nem támadnak le egyből.Semmiképp nem vetetem el a babát,csak egy picit el vagyok keseredve,mert mindenki azzal dicsekszik,hogy megy egyetemre vagy épp most teszi le a jogosítványát/nyelvvizsgát és én még nem tartok sehol!:(Így pedig nem is fogok egy darabig.Igen,teljesen igazatok van,köszönöm még egyszer a biztató szavaitokat!
2011. febr. 17. 23:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam!
2011. febr. 17. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!