Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem tudom eldönteni szeretnék párkapcsolatot vagy sem?

Figyelt kérdés

Azért érzem ezt problémának, mert az életem más területein (munka, sport, utazás, stb) olyan magabiztosan tudok menni előre és elérem a célokat, amiket kitűzök. Persze az áldozatot bele kell tenni, vannak olyan pillanatok, amikor nehézségek adódnak, de sosem gondolkozom azon, hogy feladjam.

Párkapcsolatnál pedig sajnos tökre bizonytalan vagyok, egyszerűen nem tudom eldönteni mit akarnék. Van az egyedülálló életnek is rengeteg pozitív oldala, ami megad egyfajta kényelmet és ragaszkodom hozzá, meg olyan sok kockázatot, buktatót látok a párkapcsolatokban akár a saját környezetemben, akár a médiában, hogy úgy vagyok vele "hát keresem én a zűrt?". Nem volt egy egészséges családi mintám, lehet ez is blokkol tudatalatt, hogy mindig csak a negatív oldalát látom a dolgoknak, vagy, ha nem is csak negatívan, de annyira nem is pozitívan, hogy érdemes legyen érte kínlódni, inkább egyedül, aztán, ha valami csurran-cseppen, az csak bónusz.



ma 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha találkozol azzal az emberrel, aki minden kétségedet felülírja, akkor pontosan tudni fogod, hogy mit akarsz ezen a téren.

Nekem sem volt egészséges családi mintám, apám alkoholista asszonyverő volt, anyám meg erőtlen, aki mindezt tűrte 30 éven át. Mégis, amikor a páromat megismertem, akkor minden olyan természetesen alakult, hogy egy pillanatig nem gondolkodtam közben azon, hogy kell-e ez nekem.

ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megismersz valakit, akivel működik a dolog, akkor majd megváltozik a hozzáállásod, de az is lehet, hogy nem lesz ilyen ember az életedben. Nem egy Disney mesében élünk sajnos, nem mindenkire vár a boldoganéltekamígmegnemhaltak féle kapcsolat.
ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá akkor inkább maradj egyedül. Mármint lehetne járni pszichológushoz, de ő sem tud rajtad segíteni ha te nem tudsz/akarsz. Vegsosorban rajtad múlik. A családi minta, a sok rossz párkapcsolat igen elbizonytalanítja az embert, DE egy parkapcsolat mindig két emberen múlik. Attól, hogy az emberek 50-70%-nál nem működik attól neked a pároddal még nyugodtan működhet. Lehet, hogy az első kapcsolat nem lesz orokéletű, de a következő, vagy az ötödik lehet. Nincs garancia semmire, de amiatt bele se fogni, hogy nem fog működni "tuti" amikor valakivel lehetsz boldog 2-5 évig, vagy a házasságban már vagy 20 éve mint boldogtalan szerintem ostobaság...
ma 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!